SME.sk od budúceho týždňa mení diskusie

SME.sk od budúceho týždňa mení diskusie

03.11.2012 14:29 | Internet | Miroslava Kernová

SME.sk sa pri zmenách pri diskusiách inšpirovalo sociálnymi sieťami, hlavne Facebookom.

 

 

Od budúceho týždňa budú diskusie na SME.sk iné. Diskusie budú mať novú titulku, ktorá je dnes dostupná na testovacej stránke. Tam po prihlásení môžu diskutéri vidieť svoju aktuálnu karmu, počet príspevkov, ktoré už napísali a zoznam ľudí, s ktorými najčastejšie diskutujú. Súčasťou stránky je zoznam aktuálne najdiskutovanejších článkov.

Hlavnou zmenou je zavedenie notifikácií, ktoré budú podobné ako pri Facebooku či Google+ na novej stránke diskusií na hornej lište. „Ak napíšete komentár ku ktorémukoľvek článku na SME.sk, budete hneď vedieť, keď naň budú ostatní čitatelia reagovať. Už nemusíte hľadať svoje staršie príspevky a skúmať, či k ním niekto niečo nové nenapísal. Teraz o tom budete prehľadne informovaní na jednom mieste," povedal pre Omédiách.com projektový manažér SME.sk Filip Struhárik.

Platiaci užívatelia siete Piano po novom budú poznať 10 ľudí, ktorí im najviac zvyšujú karmu.

Drobné zmeny urobí SME.sk aj v Kódexe diskutujúceho. „Zmeny sú však len kozmetické. Snažíme sa len presnejšie sformulovať niektoré doposiaľ vágne časti tohto dôležitého dokumentu," povedal Struhárik.

Zmeny na diskusiách sú predzvesťou väčších zmien pri ďalších službách (vybrali.sme.sk, blogy, diskusie, guláš.sme.sk, fotky.sme.sk...). Po zmenách v diskusiách predstaví SME.sk „redizajnovaný a podstatne vylepšený guláš.sme.sk."

Okrem toho, že na hlavnej stránke diskusie.sme.sk pribudne nové horizontálne menu, z pravého stĺpca vedľa diskusií zmizne viacero informácií. "Týmto krokom sme urobili priestor na ďalšie vylepšenia, ktoré pripravujeme na najbližšie týždne a mesiace." SME.sk má v pláne sprísnenie diskusií, aké presne, zatiaľ Struhárik neprezradil.

Diskusie.sme.sk patria k najväčším diskusným fóram na Slovensku. Mesačne diskutuje zhruba 12 500 ľudí, ktorí napíšu 120- až 130-tisíc príspevkov mesačne.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie