Pár slov miliardára sa stalo najviac preposielaným Tweetom v histórii Foto: Twitter J.M.

Pár slov miliardára sa stalo najviac preposielaným Tweetom v histórii

07.01.2019 12:12 | Internet | ČTK

Tweet japonského miliardára Jusakua Maezawu sa stal najviac preposielanou správou na sociálnej sieti Twitter. Maezawa umiestnil svoju krátku správu na sieť 5. januára a v súčasnosti má správa už 5 miliónov retweetnutí, teda preposlaní iným ľuďom.

 

Prekonala tak tweet amerického teenagera, ktorý v roku 2017 žiadal o preposielanie svojej správy, aby si zaistil na rok zadarmo kuracie nugety z reťazca s rýchlym občerstvením Wendy's.

Maezawa prekonal predchádzajúci rekord teenagera Cartera Wilkinsona už o viac ako milión retweetnutí. Avšak Maezawa tiež svoj rekord výrazne finančne podporil. Zakladateľ japonského reťazca s odevmi Zozo sľúbil, že 100 náhodne vybraným ľuďom, ktorí budú zdieľať jeho tweet, rozdelí 100 miliónov jenov (810 tisíc eur).

Maezawa sa stal slávny ako bubeník punkovej kapely Switch Style. Majetok však zarobil v módnom priemysle. Hodnota jeho osobného majetku podľa odhadov je takmer tri miliardy dolárov. V západnom svete sa stal známy koncom minulého roka, kedy bol vyhlásený prvým súkromným cestujúcim pre let okolo Mesiaca získaný firmou Space X amerického miliardára Elona Muska.

Predchádzajúci rekordman Wilkinson umiestnil svoj tweet na sociálnu sieť v máji 2017. Predtým sa spýtal vo Wendy's, koľko by potreboval retweetnutí, aby dostal kuracie nugety na rok zadarmo. Reťazec mu vtedy odpovedal, že 18 miliónov. Wilkinsonov tweet s textom "Prosím pomôžte mi. Muž potrebuje ich nugety" získal 3,58 milióna retweetnutí. Jeho správu preposlalo aj množstvo celebrít. Cieľ síce nesplnil, od Wendy's však nugety na rok zadarmo dostal.

Pred Wilkinsonom držala viac ako tri roky rekord americká herečka a moderátorka Ellen DeGeneres so svojím selfie, na ktorom boli hviezdy zúčastňujúce sa odovzdávania filmových Oskarov v roku 2014, napísal server BBC.

pošli na vybrali.sme.sk


V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

1. V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

V centre Berlína sa pobili desiatky fanúšikov dvoch súperiacich YouTuberov, ktorí sa na internete zahŕňali nadávkami. Polícia musela nasadiť obušky a slzný plyn, pri zákroku zaistila tiež dva nože.

Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

2. Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

SMS správa medzi Marianom Kočnerom a Jaroslavom Haščákom o odj…ní nejakého „čuráka“ nebola jediná komunikácia medzi obvineným z vraždy Jána Kuciaka a šéfom finančnej skupiny Penta. Haščák mal s Kočnerom podľa vyšetrovateľa, ktorý skúmal ich vzájomnú komunikáciu, „veľmi blízky a priateľský vzťah.“

Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

3. Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

V tomto roku oslavuje Nadácia Orange okrúhle jubileum. Už 20 rokov prostredníctvom nadačných aktivít pomáha formovať zodpovednú a ohľaduplnú spoločnosť, podporuje aktívnych ľudí, inšpiruje, motivuje a mení Slovensko na lepšie miesto.

Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

4. Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

Denník N zverejnil prvé podrobnosti z uznesenia o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi, ktoré ukazujú ako vyzeral mechanizmus vydierania vplyvných ľudí, pri ktorom mu okrem bývalej milenky Aleny Zsuzsovej vypomáhali aj ďalší.

Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

5. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

7. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

8. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

9. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

10. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Najčítanejšie