Jar je v plnom prúde. Vybehnite von aj s mobilom a týmito apkami! Ilustr. Swan

Jar je v plnom prúde. Vybehnite von aj s mobilom a týmito apkami!

14.05.2019 09:30 | Internet | Komerčný článok

Slnko a teploty pravidelne sa šplhajúce cez dvadsať stupňov nás lákajú von čoraz častejšie. Hoci by pobyt v prírode mal byť hlavne o relaxe a zlepšovaní si kondície, môžete si so sebou zobrať aj váš smartfón.

 

S týmito aplikáciami z nášho výberu totiž objavíte viac, zájdete ďalej a možno aj potešíte svojich najbližších.

Naplánujte výlet a cykloturistiku s Mapy.cz

Google Mapy v telefóne pozná asi každý, no za pozornosť stojí aj český klon s názvom Mapy.cz. Okrem bežnej navigácie do auta si ho totiž viete prepnúť do režimu turistických chodníkov a cyklotrás.

Môžete tak spokojne vybehnúť do lesa a GPS v mobile vám dá vždy presne vedieť, kde ste a ako ďaleko je to domov alebo k najbližšiemu bufetu. Novinkou je tiež automatické plánovanie trás - vyberte miesto štartu spolu s optimálnou dĺžkou výletu a cestu vám telefón navrhne úplne sám!

Mapy.cz

Aplikácia pre Android

Aplikácia pre iOS

Spoznajte kvety a rastliny s Plantnet

Alergici síce súhlasiť nebudú, ale jednou z najkrajších vecí na jari sú nepochybne rozkvitnuté lúky a záhrady. Vďaka moderným technológiám vôbec nevadí, ak biológia nepatrila k vašim najobľúbenejším školským predmetom. Názvy všetkých rastlín okolo môžete spoznať aj tak.

Stačí, ak si stiahnete aplikáciu Plantnet. Kvet s ňou jednoducho odfotíte a odošlete cez mobilné dáta na servery vývojárov, kde sa porovnajú s databázou flóry vo vašej oblasti. Slovensko bude patriť do západnej Európy.

Okrem latinských názvov väčšinou nájdete aj naše. No a ak si naozaj veríte, môžete automaticky rozpoznané výsledky potvrdiť a pomôcť tak ostatným používateľom Plantnet-u.

Aplikácia pre Android

Aplikácia pre iOS       

Zistite, kam sa pozeráte, s apkou Nájdi kopec

Nemusíte ísť rovno do Tatier, postačí vyliezť na niektorú z rozhľadní v Malej Fatre alebo kdekoľvek blízko vášho mesta. S aplikáciou Nájdi kopec postačí zamieriť fotoaparát vášho mobilu na horizont a interaktívna mapa vám ukáže názvy kopcov, ktoré vidíte pred sebou.

Na displeji nechýba ani informácia o ich nadmorskej výške a podľa svojich síl tak budete môcť zvážiť, či si na ne spravíte výlet počas ďalšieho víkendu.

Aplikácia pre Android

Alternatívna aplikácia pre iOS

Staňte sa amatérskym astronómom vďaka SkyView

Na rovnakom princípe funguje aj aplikácia SkyView, len ju budete musieť namieriť trochu vyššie a počkať až do západu Slnka. Vďaka fotoaparátu a rozšírenej realite vám totiž ukáže názvy planét a súhvezdí vo vesmíre.

Nájdete tak Mars, Jupiter aj Polárku, čím sa blysnete pred deťmi alebo manželkou počas romantických večerov vonku.

Aplikácia pre Android

Aplikácia pre iOS

Fitko, jóga alebo squash za jeden mesačný poplatok

Zapáčiť sa vám môže tiež slovenská aplikácia READY FOR SPORT. Ide skôr o službu, ktorá ale bude stále dostupná vo vašom mobile.

Autori sa dohodli s prevádzkovateľmi fitness centier, trénermi jógy a tenisovými kurtami, aby vám umožnili vstup do týchto športovísk aj bez toho, aby ste si sami vybavovali členstvo v každom z nich. Apka funguje ako obdoba tzv. multisport karty, kde platíte len jeden mesačný poplatok a následné vstupy do telocvične už máte voľné.

Základný balík s tromi vstupmi stojí 10 € mesačne. Neobmedzený vstup, kde môžete športovať hoci aj každý deň, vás vyjde 25 € na mesiac. Príjemnou možnosťou je však šanca všetko vyskúšať len za jedno euro ako nový zákazník. Využijú ju však skôr obyvatelia hlavného mesta.

Aplikácia pre Android

Aplikácia pre iOS

Vychutnajte si jarné dátovanie so 4kou

Všetky tieto aplikácie budú fungovať s akýmkoľvek pripojením na internet. Dostatok dát, ako aj voľných minút a SMS-iek doma a v celom Európskom hospodárskom priestore môžete mať napríklad vďaka novým paušálom SLOBODA od 4ky. Najlacnejší je už od 5 € mesačne.

Pre tých náročnejších máme nový paušál SLOBODA NEKONEČNO + za 20 € mesačne s nekonečnými MIN/SMS v celom Európskom hospodárskom priestore aj nekonečnými 4G dátami.

Pokiaľ sa nechcete vonku ani doma vôbec obmedzovať, bude pre vás ako ušitý paušál SLOBODA DÁTA s neobmedzenými 4G dátami v sieti 4ka za 12 € mesačne. Teraz ho môžete získať na prvý mesiac úplne zadarmo pri objednaní cez e-shop s novou SIM kartou.

pošli na vybrali.sme.sk


Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

1. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

2. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

3. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

4. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

5. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

6. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

7. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

8. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

9. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

10. K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

Časopisy ako Vogue v Taliansku, Nemecku a Poľsku, L’Uomo Vogue, Elle v Poľsku a Glamour v Maďarsku vyzývajú na svojich stránkach čitateľov na účasť vo voľbách. Výzvu podporili modelky a modeli a osobnosti sveta módy, vrátane Vanessy Paradis či Joela Kinnamana.

Najčítanejšie