SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverzné názory

SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverzné názory

19.06.2019 23:10 | Internet | mk

 

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.


Konzervatívny web patrí pod sme.sk, doménu denníka, ktorý sa vyznačuje skôr liberálnymi postojmi.
Vydavateľstvo web zatiaľ oficiálne nepredstavilo.

„Konzervatívny web prináša správy a názory zo Slovenska, Európskej únie a celého sveta z konzervatívneho uhla pohľadu. Relevantné informácie podáva v kontexte historických a logických súvislostí. Opierame sa o kresťanské a židovské hodnoty a tradície, na základoch ktorých vznikla európska a transatlantická civilizácia,“ charakterizuje web vydavateľstvo Petit Press v ponuke na predplatné.

Jedným z hlavných autorov je Peter Bercik, dlhoročný šéfredaktor denníka Korzár.

Web má podsekcie o EU aj o kresťanstve.

Viaceré komentáre však nevyznievajú ani tak konzervatívne, ale skôr akokeby boli prebrané z konšpiračného webu.

Napríklad komentár Bercika Chce byť prezidentkou všetkých. Mojou bude iba na papieri.  „Asi tam nebol ruský vplyv, keďže vyhrali liberáli. Ruský vplyv je vždy, keď liberáli prehrajú. Možno by mohli liberáli začať nazývať všetky svoje výhry vo voľbách slovným spojením "Ruskom nepoškvrnené počatie", nech je progresívna sranda…. Ďalšie teplé miesta pre treťosektorné včeličky, ktoré pojedli všetku floskulovú múdrosť,“ píše Bercik, ktorý sa v minulosti zviditeľnil aj textom Glosa: Ja chcem pizzu!, v ktorom šíri skreslené mýty o EU štýlom, za aký by sa nemusel hanbiť ani Zem a Vek.

 Ďalší článok Angela Merkelová nemá víziu ani vlastné myšlienky, tvrdí Orbánova poradkyňa je o hodnotení neeckej političky poradkyňou kontroverzného politika. Text nie je podpísaný.

Pre nový web píše aj Juraj Filin, či český publicista Marian Kechlibar.

Aktualizácia o 13:15: K webu, ktorý je na doméne SME, sa ľudia zo SME veľmi nehlásia.

 

Predplatné na spoplatnené články projektu sa predáva pod značkou SME. Požiadali sme o vyjadrenie hovorcu vydavateľstva Petit Press, ten nás v súvislosti s Konzervatívnym webom odkázal na projektového manažéra SME Davida Tvrdoňa. "Pre web som dostal úlohu vytvoriť stránky, tam moje spojenie s týmto projektom skončilo," napísal pre Omediach.com Tvrdoň. Čo sa týka obsahu, odkázal nás na vedenie vydavateľstva a Petra Bercika.

Aktualizácia o vyjadrenie šéfa vydavateľstva Petit Press Alexeja Fulmeka:

Konzervatívny web ja aktivita vydavateľstva Petit Press. Denník SME s projektom nemá takmer nič spoločné. SME ja naďalej liberálne médium so svojím jasným profilom. Konzervatívny web využíva nami vyvinutý redakčný systém (CMS), ktorý je rovnaký pre denník SME aj pre Konzervatívny web. Keďže príjmy tohto nového projektu majú byť postavené aj na platenom obsahu, je súčasťou platobnej brány denníka SME, preto je v doméne prítomná aj koncovka sme.sk, rovnako ako napríklad v prípade našich projektov dovolenka.sme.sk alebo v prípade zľavového agregátora zlavy.sme.sk. Redakcia SME tento projekt neriadi.

Šéfom projektu je bývalý šéfredaktor nášho regionálneho denníka Korzár Peter Bercik, ktorý odišiel z vydavateľstva pred dvoma rokmi a teraz sa vrátil s novým projektom.

Skúšame expandovať a oslovovať nové čitateľské skupiny a chceme dať šancu aj konzervatívnemu spektru názorov vo veľkom vydavateľstve. Ako analógiu môžem uviesť, že aj v minulosti v printovom svete sa naše vydavateľstvo usilovalo o akvizíciu denníkov Práca alebo Pravda, ktoré mali na rozdiel od SME ľavicovú orientáciu. Veríme vo vzostupnú úroveň článkov a v ekonomickú prosperitu tohto webu. Dohoda so šéfom projektu je, že do dvoch rokov bude tento web ekonomicky ziskový, ak nie, projekt zatvoríme.

pošli na vybrali.sme.sk


Chcete zbohatnúť? Musíte si opakovať: Mám na to!

Chcete zbohatnúť? Musíte si opakovať: Mám na to!

Mnohých z nás v súčasnosti trápi finančná neistota a to bez ohľadu na sumu, aká sa nám mesačne pripisuje na účet. Máme pocit, akoby na nás svet kričal: „Nemáš dosť peňazí.“

Zomrel syn spisovateľa Tolkiena, ktorý sa staral o otcov odkaz

Zomrel syn spisovateľa Tolkiena, ktorý sa staral o otcov odkaz

Vo veku 95 rokov zomrel Christopher Tolkien, ktorý sa posledných niekoľko desiatok rokov venoval literárnemu odkazu svojho otca J. R. R. Tolkiena.

Mobilná aplikácia dokáže rozpoznávať huby a mapovať ich

Mobilná aplikácia dokáže rozpoznávať huby a mapovať ich

Študent Fakulty aplikovaných vied Západočeskej univerzity (ZČU) Lukáš Picek sa podieľal na vývoji mobilnej aplikácie Svampeatlas, ktorá vie rozpoznávať huby, mapovať ich a zdieľať súradnice s ostatnými užívateľmi. Aplikácia je výstupom rovnomenného projektu s dánskymi kolegami z kodanskej univerzity, dokáže rozpoznať 1400 druhov húb.

Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list (VIDEO)

Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list (VIDEO)

Študenti lekárskych fakúlt zverejnili vyhlásenie, v ktorom reagujú na prejav predsedu Smeru Roberta Fica na dnešnej programovej konferencii strany. 

Negatívnych článkov o Meghan je viac než pozitívnych (VIDEO)

Negatívnych článkov o Meghan je viac než pozitívnych (VIDEO)

O manželke britského princa Harryho Meghan vychádzalo dvakrát viac negatívnych článkov než pozitívnych.

Producentka Bonda vylúčila špekulácie, že agentom 007 bude žena (VIDEO)

Producentka Bonda vylúčila špekulácie, že agentom 007 bude žena (VIDEO)

Budúcim Jamesom Bondom bude opäť muž, a nie žena. Potvrdila to v rozhovore s magazínom Variety filmová producentka Barbara Broccoliová, ktorá stojí aj za najnovšou bondovkou, v ktorej hlavnú úlohu stvárnil opäť Daniel Craig.

Na twitteri bolo možné zacieliť reklamy na nenávistné skupiny

Na twitteri bolo možné zacieliť reklamy na nenávistné skupiny

Sociálna sieť Twitter umožňovala cieliť reklamy na používateľov aj podľa kľúčových slov ako "neonacista", "zástancovia belošskej nadradenosti" či "islamofob". Ukázal to nedávny experiment spravodajskej spoločnosti BBC, ktorej sa podarilo opakovane spustiť platené oznámenia s problematicky definovanou cieľovou skupinou. Platforma sa po upozornení redakcie ospravedlnila a uviedla, že problém odstránila.

Šéf maltskej polície rezignoval kvôli kauze zavraždenej novinárky

Šéf maltskej polície rezignoval kvôli kauze zavraždenej novinárky

Veliteľ maltskej polícii Lawrence Cutajar v piatok podal demisiu v súvislosti s prípadom zavraždenia novinárky Daphne Caruanaovej Galiziovej v roku 2017.

Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia

Admin stránky Harabina sa chválil spoluprácou s veľkými firmami, ktoré o ňom ani netušia

Chyba Facebooku odhalila nielen adminov mnohých stránok, ale aj pochybné praktiky jednej agentúry.

Salvador Dalí. Kniha o tajomstvách jeho života

Salvador Dalí. Kniha o tajomstvách jeho života

Tajný život Salvadora Dalího vyšla v roku 1942 vo francúzštine, potom ju preložili do angličtiny. Dalí knihu napísal tak ako maľoval – veľmi podrobne, metodicky vrstvil slová jedno na druhé, tretie vedľa štvrtého. Je to kniha plná fantázie, humoru, narcistických i sadistických priznaní.

Najčítanejšie