Sociálne siete zaplavili paródie Ivanky Trumpovej (FOTO) twitter @ashtonpittman

Sociálne siete zaplavili paródie Ivanky Trumpovej (FOTO)

01.07.2019 21:27 | Internet | ČTK

Trápny moment na summite G20 vyústil v paródie Ivanky Trumpovej.

 

Dcéra amerického prezidenta Donalda Trumpa, Ivanka Trumpová sa na sociálnych sieťach stala cieľom posmeškov, keď sa cez víkend objavilo video zo summitu krajín G20 v japonskej Osake. Na ňom sa Trumpová neúspešne snaží začleniť do konverzácie medzi britskou premiérkou Theresou Mayovou, kanadským premiérom Justinom Trudeauom, prezidentom Francúzska Emmanuelom Macronom a šéfkou Medzinárodného menového fondu Christine Lagardeovou. Na internete sa v reakcii nato objavilo mnoho fotomontáží Trumpovej po boku slávnych osobností svetových dejín, napísal denník The Guardian.

Snímky uťahujúce si z dcéry amerického prezidenta začali ľudia pridávať na twitter s hashtagom #unwantedivanka (# nechcenáivanka). K vytvoreniu fotomontáží predtým užívateľa vyzvala americká novinárka Erin Ryanová, keď napísala "prosím urobte niekto fotokoláže Ivanky, tej nepozvaných vterky", a doplnila viacero návrhov.

Na jednej snímke Trumpová drží mikrofón a sedí vedľa niekdajšieho britského premiéra Winstona Churchilla, amerického prezidenta Franklina D. Roosevelta a sovietskeho vodcu Josifa Vissarionoviča Stalina na Jaltskej konferencii ku koncu druhej svetovej vojny. Na ďalšej fotografii pokladá ruku na chrbát amerického černošského pastora a bojovníka za rasovú rovnoprávnosť Martina Luthera Kinga pred davom vo Washingtone, na ďalších sa zúčastňuje vylodenia v Normandii, sedí medzi vodcami Sovietskeho zväzu a Spojených štátov Michailom Gorbačovom a Ronaldom Reaganom, stojí na pódiu so skupinou Beatles alebo je ukrižovaná vedľa Ježiša.

Prezident Trump svoju dcéru Ivanku vymenoval v roku 2017 do svojho tímu, čo zdvihlo mnohým obočie, pretože nemá kvalifikácie, ktoré sa očakávajú u poradkyne prezidenta. V apríli Trump oznámil, že zvažoval navrhnúť Ivanku do vedenia Svetovej banky a poznamenal, že by bola skvelou veľvyslankyňou pri OSN. "Je to prirodzená diplomatka," povedal Trump. "Bola by napríklad skvelá v OSN," dodal.

pošli na vybrali.sme.sk


Krimi o zákulisí polície a mafie

1. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

2. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

3. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

4. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

5. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

6. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

7. Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

Na sociálnych sieťach sa šíri nové šialenstvo, výzva #Tetrischallenge, ku ktorej sa pridávajú policajti, záchranári a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré zverejňujú fotky svojich áut a ich obsahu.

Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

8. Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

Televízny seriál na motívy románu Pán prsteňov britského spisovateľa J.R.R. Tolkiena sa bude natáčať na Novom Zélande, kde vznikla aj rovnomenná úspešná filmová trilógia režiséra Petra Jacksona.

Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

9. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

10. Poštová banka má vlastnú kolekciu oblečenia: Dobro sa nosí (FOTO)

Poštová banka spustila predaj vlastnej kolekcie oblečenia pod názvom Dobro sa nosí. Celý výťažok z  predaja poputuje na dobrú vec. Záujemcovia ju nájdu v predajni Nosene a kúpou kúskov z tejto kolekcie sa aj oni stanú nositeľmi dobra.

Najčítanejšie