Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom Foto: 4ka

Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

23.08.2019 12:28 | Internet | Komerčný článok

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

 

Veľké vývojárske štúdiá toto leto pracovali naplno a prinášajú dve novinky, ktoré by vášniví hráči rozhodne nemali obísť

Harry Potter: Wizards Unite - mágia v rozšírenej realite

Filmová aj knižná séria príbehov o mladom čarodejníkovi síce definitívne vyústila do svojho konca a Daniel Radcliffe, Emma Watson či samotná autorka J. K. Rowlingová sa definitívne môžu vrhnúť na iné projekty, no značka Harry Potter žije ďalej

Na Android aj iOS prichádza hra Harry Potter: Wizards Unite, ktorá sa očividne silne inšpirovala hitovkou Pokémon Go z roku 2016.

Harry Potter: Wizards Unite

Aj ona je založená na pohybe v reálnom svete, kedy naplno využijete GPS a kameru vo svojom mobile. Na mape okolo vás sa sú totiž rozstrúsené postavy zo známej čarodejníckej série, ktoré musíte postupne zachrániť. 

Treba k nim dokráčať, zamieriť objektív smartfónu a vyčarovať jedno z potrebných kúziel. Hráč následne dostane body a odkryje časť z virtuálneho inventára. Na mape sa však nachádzajú aj flaštičky dopĺňajúce energiu a materiál pre výrobu kvalitnejších čarodejníckych paličiek, takže oči treba mať stále na stopkách. 

Harry Potter: Wizards Unite

Samotný princíp hry je jednoduchý, množstvo ponúk pre úpravu postavy, výber zamestnania a celý rad nastavení už môže neskúsených hráčov so slabšou angličtinou zaskočiť. Rodičia by si tiež svoje deti mali upozorniť riziká virtuálneho obchodu, kde však platíte reálnymi peniazmi z vašej karty. 

Ak nechcete, kvôli postupu samozrejme nič platiť nemusíte a stačí vám len v hre stráviť pár hodín navyše. 
 

DOOM a DOOM II - legendárne strieľačky, na ktorých mnohí vyrastali

Ak sa vám nechce behať po vonku alebo si radi zahráte niečo akčnejšie, bude pre vás určený prvý a druhý diel legendárnej PC hry DOOM remastrovaný pre mobilné zariadenia pri príležitosti 25. výročia od vzniku celej série.

DOOM - Android a iOS

Mladšie ročníky už možno kockatá grafika príliš neosloví, starší hráči si ale naopak s nejednou slzou v oku zaspomínajú na svoje gamerské začiatky. A áno, jednotlivé úrovne a hlavní bossovia sú úplne rovnakí, akí boli v prehistorických herných začiatkoch

DOOM II dokonca pridáva aj 20 nových levelov vytvorených oddanou komunitou namiesto vývojárov. 

DOOM - Android a iOS

Cena prvého aj druhého dielu je pre Android aj iPhony rovnaká, každé vydanie stojí 5,49 eur

Odkazy na stiahnutie: DOOM (Android, iOS), DOOM II (Android, iOS)   

Pripravte si poriadny balík dát, ideálne od 4ky

Moderné hry pre smartfóny už vo vašom úložisku môžu zožrať aj pár gigabajtov priestoru. Harry Potter: Wizards Unite navyše dáta používa aj pre načítavaní reálnych mapových podkladov a poriadny balík dát dosťahuje aj po prvom otvorení samotnej apky.


S novým paušálom SLOBODA 100+ ku ktorému vám pribalíme až 10 GB dát v sieti 4ky, však budete v bezpečí. SLOBODA DÁTA zas prináša neobmedzené dáta v rýchlej 4G sieti 4ky a 2 GB dát v celej SR, takže naplní požiadavky aj tých najvášnivejších hráčov mobilných hier.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie