Ako zvýšiť prevenciu koronavírusu pri riešení bankových záležitostí? Ilustr.foto: 365.bank

Ako zvýšiť prevenciu koronavírusu pri riešení bankových záležitostí?

17.03.2020 20:50 | Internet | Komerčný článok

V dnešnej dobe sa ukazuje, že správať sa zodpovedne je dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Popri všeobecných užitočných radách, ktoré by sme mali v týchto dňoch dodržiavať (ako napríklad umývanie rúk a podobne), je dôležité myslieť na prevenciu aj pri vybavovaní bankových záležitostí. Preto sa 365.bank pozrela na to, ako môžeme byť aj v tomto smere zodpovední.

 

1. Uprednostnite mobilné bankovníctvo, vyhnite sa pobočkám

Banky sa postavili k aktuálnej situácii zodpovedne. Umožnili svojim zamestnancom pracovať z domu, skrátili otváracie hodiny pobočiek a zabezpečili dezinfekčné a ochranné prostriedky.

„V súčasnosti je však lepšie, a to aj napriek prijatým preventívnym opatreniam, úplne sa vyhnúť fyzickým kontaktným miestam a riešiť bankové záležitosti z domu. Vďaka mobilným aplikáciám klient vyrieši všetko z pohodlia domova a tak neohrozuje seba ani svoju rodinu. Pre tých, čo doteraz uprednostňovali osobný kontakt, môže byť dnešok ideálny na zoznámenie s digitálnymi službami,“ uvádza Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank.

Na riešenie požiadaviek možno využiť aj bankové call centrá, kde vám bude personal nápomocný po telefóne, prípadne elektronicky prostredníctvom e-mailu a bez potreby fyzického kontaktu.

2. Pravidelne si čistite mobilný telefón

Rovnako ako je potrebné dbať na hygienu rúk, nezabúdajte si čistiť ani mobilný telefón. Na rôznych povrchoch vrátane mobilu sa totiž môže koronavírus usídliť na niekoľko hodín až dní. Na čistenie použite látkovú handričku, ktorá nezanecháva vlákna. Môžete zvoliť aj takú, ktorú máte v domácnosti na umývanie okien alebo na utieranie okuliarov. Ak máte na displeji ochranné sklo, môžete použiť aj čistiace prostriedky s alkoholom. Ak čistíte priamo povrch telefónu, kvôli bezpečnosti displeja je lepšie siahnuť radšej po mydle, resp. po prostriedkoch bez alkoholu. Nezabudnite pritom ani na zadnú stranu telefónu a jeho okraje.

3. Pri platení uprednostnite mobil, kartu alebo hodinky. Vyhnite sa hotovosti

Fyzické peniaze putujú z rúk do rúk mnohých ľudí, a tak môžu prenášať rôzne baktérie a vírusy. Preto je ideálne minimalizovať používanie hotovosti, nevyberať ju z bankomatov a platiť radšej mobilným telefónom, hodinkami, prípadne klasickou platobnou kartou.

„Keďže v dnešnej dobe je lepšie spraviť menej nákupov, a teda za väčšie sumy, pri platení platobnou kartou a zadávaní PIN kódu odporúčame prekryť POS terminal vreckovkou alebo iným materiálom. Znížime tak pravdepodobnosť prenosu baktérií. Ešte lepšie je použiť mobil alebo hodinky, pri ktorých je frekvencia potreby fyzického zadávania PIN-u nižšia,“ spresňuje Valko Gáliková.

4. Nakupujte online

Zodpovednejšie než chodiť do fyzických predajní je nakupovať online. V dnešnej dobe môžeme takto nakúpiť potraviny, drogériu, ale aj lieky. Hoci jednotlivé prevádzky už prijali viaceré preventívne opatrenia, je lepšie úplne sa vyhnúť fyzickému kontaktu s ľuďmi, a tým aj možnému prenosu infekcie. Dokonca pri online nákupe a platbe kartou môžeme získať výhody v podobe finančného cash backu. Ušetríme tým čas aj peniaze.

5. Buďte doma, využite dnešné technológie na skrátenie času

Zdá sa, že pre Slovákov je práve toto opatrenie zo všetkých najťažšie. Ak chceme ísť do prírody, tak len v malých skupinách a s využitím ochranných prostriedkov na tvári. Čas strávený doma si môžeme skrátiť pozeraním filmov, počúvaním podcastov, čítaním knižiek, sledovaním online jazykových a iných kurzov, či ďalším sebavzdelávaním. Venujme sa sebe aj svojim deťom. Teraz je čas, keď im môžeme dočasne odpustiť aj sledovanie rozprávok v televízii. Dokonca na sociálnych sieťach im ich môžu prečítať známe slovenské osobnosti, herci a podobne.Zomrela jedna z najznámejších Bond girl - z bondovky Goldfinger (VIDEO)

Zomrela jedna z najznámejších Bond girl - z bondovky Goldfinger (VIDEO)

 Vo veku 94 rokov zomrela herečka Honor Blackman, ktorá okrem iného stvárnila jednu z najznámejších Bond girl Pussy Galore.

Markíza v mimoriadnej relácii priniesie rozhovor s nakazenými aj s Matovičom a Radičovou (VIDEO)

Markíza v mimoriadnej relácii priniesie rozhovor s nakazenými aj s Matovičom a Radičovou (VIDEO)

Aj dnes večer odvysiela Markíza so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov

Praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov

Rodičia, chcete lepšie pochopiť svoje deti a rozumieť im? Konečne?!

Vrah Kuciaka dostal 23 rokov, sudkyňa sa pozastavila nad brutálnosťou vraždy Kušnírovej (AUDIO)

Vrah Kuciaka dostal 23 rokov, sudkyňa sa pozastavila nad brutálnosťou vraždy Kušnírovej (AUDIO)

Vraha novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej dnes súd odsúdil na 23 rokov väzenia.

Česká televízia pripravuje seriál: Láska v čase korony

Česká televízia pripravuje seriál: Láska v čase korony

Česká televízia (ČT) aj napriek rušeniu filmových produkcií kvôli opatreniam proti šíreniu koronavírusu pripravuje seriál, ktorého tvorcovia sa rozhodli so súčasnou situáciou bojovať humorom.

Aby boli porady na diaľku efektívne, musia mať pravidlá

Aby boli porady na diaľku efektívne, musia mať pravidlá

Vplyvom aktuálnej situácie ohľadne koronavírusu mnohí ľudia pracujú z domu. Efektívna práca na diaľku sa však nezaobíde bez efektívnych porád. Na čo sa zamerať a, naopak, čomu sa vyhnúť, aby sme dosiahli žiaduci výsledný efekt?

V neľahkých časoch koronakrízy médiám vo viacerých štátoch Európy pomáha štát

V neľahkých časoch koronakrízy médiám vo viacerých štátoch Európy pomáha štát

Súčasťou balíčkov vládnej pomoci v koronavirovej kríze je v niektorých európskych krajinách aj podpora médiám a vydavateľstvom. Inde mediálne domy o pomoc štátu ešte len žiadajú. Napríklad v Taliansku alebo Maďarsku sú médiá čiastočne oslobodené od platenia daní.

Koronavírus sa zneužíva na šírenie nepravdivých správ a dezinformácií

Koronavírus sa zneužíva na šírenie nepravdivých správ a dezinformácií

V čase, keď mnohí bojujú dňom i nocou za záchranu životov ľudí nakazených novým koronavírusom, niektoré organizácie a jednotlivci zneužívajú aktuálnu krízu na politickú či komerčnú manipuláciu.

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak pozastavil agentúre Reuters na tri mesiace činnosť. Bagdad sa tak rozhodol kvôli štvrtkovej správe, v ktorej agentúra uviedla, že iracké vládne údaje o koronavírusoch sú podhodnotené.

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Banskobystrický výrobca tofu a rastlinných nátierok spoločnosť Lunter začala od začiatku apríla opäť variť obedové menu vo svojich gastro prevádzkach v Banskej Bystrici a Bratislave. Rozbiehajú aj donášku.

Najčítanejšie