Ako zvýšiť prevenciu koronavírusu pri riešení bankových záležitostí? Ilustr.foto: 365.bank

Ako zvýšiť prevenciu koronavírusu pri riešení bankových záležitostí?

17.03.2020 20:50 | Internet | Komerčný článok

V dnešnej dobe sa ukazuje, že správať sa zodpovedne je dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Popri všeobecných užitočných radách, ktoré by sme mali v týchto dňoch dodržiavať (ako napríklad umývanie rúk a podobne), je dôležité myslieť na prevenciu aj pri vybavovaní bankových záležitostí. Preto sa 365.bank pozrela na to, ako môžeme byť aj v tomto smere zodpovední.

 

1. Uprednostnite mobilné bankovníctvo, vyhnite sa pobočkám

Banky sa postavili k aktuálnej situácii zodpovedne. Umožnili svojim zamestnancom pracovať z domu, skrátili otváracie hodiny pobočiek a zabezpečili dezinfekčné a ochranné prostriedky.

„V súčasnosti je však lepšie, a to aj napriek prijatým preventívnym opatreniam, úplne sa vyhnúť fyzickým kontaktným miestam a riešiť bankové záležitosti z domu. Vďaka mobilným aplikáciám klient vyrieši všetko z pohodlia domova a tak neohrozuje seba ani svoju rodinu. Pre tých, čo doteraz uprednostňovali osobný kontakt, môže byť dnešok ideálny na zoznámenie s digitálnymi službami,“ uvádza Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank.

Na riešenie požiadaviek možno využiť aj bankové call centrá, kde vám bude personal nápomocný po telefóne, prípadne elektronicky prostredníctvom e-mailu a bez potreby fyzického kontaktu.

2. Pravidelne si čistite mobilný telefón

Rovnako ako je potrebné dbať na hygienu rúk, nezabúdajte si čistiť ani mobilný telefón. Na rôznych povrchoch vrátane mobilu sa totiž môže koronavírus usídliť na niekoľko hodín až dní. Na čistenie použite látkovú handričku, ktorá nezanecháva vlákna. Môžete zvoliť aj takú, ktorú máte v domácnosti na umývanie okien alebo na utieranie okuliarov. Ak máte na displeji ochranné sklo, môžete použiť aj čistiace prostriedky s alkoholom. Ak čistíte priamo povrch telefónu, kvôli bezpečnosti displeja je lepšie siahnuť radšej po mydle, resp. po prostriedkoch bez alkoholu. Nezabudnite pritom ani na zadnú stranu telefónu a jeho okraje.

3. Pri platení uprednostnite mobil, kartu alebo hodinky. Vyhnite sa hotovosti

Fyzické peniaze putujú z rúk do rúk mnohých ľudí, a tak môžu prenášať rôzne baktérie a vírusy. Preto je ideálne minimalizovať používanie hotovosti, nevyberať ju z bankomatov a platiť radšej mobilným telefónom, hodinkami, prípadne klasickou platobnou kartou.

„Keďže v dnešnej dobe je lepšie spraviť menej nákupov, a teda za väčšie sumy, pri platení platobnou kartou a zadávaní PIN kódu odporúčame prekryť POS terminal vreckovkou alebo iným materiálom. Znížime tak pravdepodobnosť prenosu baktérií. Ešte lepšie je použiť mobil alebo hodinky, pri ktorých je frekvencia potreby fyzického zadávania PIN-u nižšia,“ spresňuje Valko Gáliková.

4. Nakupujte online

Zodpovednejšie než chodiť do fyzických predajní je nakupovať online. V dnešnej dobe môžeme takto nakúpiť potraviny, drogériu, ale aj lieky. Hoci jednotlivé prevádzky už prijali viaceré preventívne opatrenia, je lepšie úplne sa vyhnúť fyzickému kontaktu s ľuďmi, a tým aj možnému prenosu infekcie. Dokonca pri online nákupe a platbe kartou môžeme získať výhody v podobe finančného cash backu. Ušetríme tým čas aj peniaze.

5. Buďte doma, využite dnešné technológie na skrátenie času

Zdá sa, že pre Slovákov je práve toto opatrenie zo všetkých najťažšie. Ak chceme ísť do prírody, tak len v malých skupinách a s využitím ochranných prostriedkov na tvári. Čas strávený doma si môžeme skrátiť pozeraním filmov, počúvaním podcastov, čítaním knižiek, sledovaním online jazykových a iných kurzov, či ďalším sebavzdelávaním. Venujme sa sebe aj svojim deťom. Teraz je čas, keď im môžeme dočasne odpustiť aj sledovanie rozprávok v televízii. Dokonca na sociálnych sieťach im ich môžu prečítať známe slovenské osobnosti, herci a podobne.Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Pochopiť tínedžera nie je jednoduché...

Práve vyšla novinka s názvom Najhoršia od slovenskej autorky Kataríny Gulai.

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Trump nariadil čínskej ByteDance predať TikTok v USA

Americký prezident Donald Trump nariadil čínskej spoločnosti ByteDance, aby predala americká podiel svoje aplikácie TikTok do 90 dní. Oznámila to agentúra Reuters.

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Apple a Google stiahli hru Fortnite z databázy

Technologickí giganti Apple a Google vo štvrtok odstránili úspešnú hru Fortnite zo svojich ponúk mobilných aplikácií kvôli aktualizácii, ktorá údajne porušuje ich pravidlá o platbách vnútri aplikácií. Herné štúdio Epic Games reagovalo podaním žalôb proti obom spoločnostiam, ktoré obviňuje z monopolistického správania. Informovala o tom agentúra Reuters.

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Postoj chystá vlastnú televíziu, propaguje ju aj moderátor JOJ (VIDEO)

Konzervatívny web Postoj.sk sa rozširuje - v septembri chce spustiť vlastnú TV Postoj.

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Najčítanejšie