Ako zvýšiť prevenciu koronavírusu pri riešení bankových záležitostí? Ilustr.foto: 365.bank

Ako zvýšiť prevenciu koronavírusu pri riešení bankových záležitostí?

17.03.2020 20:50 | Internet | Komerčný článok

V dnešnej dobe sa ukazuje, že správať sa zodpovedne je dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Popri všeobecných užitočných radách, ktoré by sme mali v týchto dňoch dodržiavať (ako napríklad umývanie rúk a podobne), je dôležité myslieť na prevenciu aj pri vybavovaní bankových záležitostí. Preto sa 365.bank pozrela na to, ako môžeme byť aj v tomto smere zodpovední.

 

1. Uprednostnite mobilné bankovníctvo, vyhnite sa pobočkám

Banky sa postavili k aktuálnej situácii zodpovedne. Umožnili svojim zamestnancom pracovať z domu, skrátili otváracie hodiny pobočiek a zabezpečili dezinfekčné a ochranné prostriedky.

„V súčasnosti je však lepšie, a to aj napriek prijatým preventívnym opatreniam, úplne sa vyhnúť fyzickým kontaktným miestam a riešiť bankové záležitosti z domu. Vďaka mobilným aplikáciám klient vyrieši všetko z pohodlia domova a tak neohrozuje seba ani svoju rodinu. Pre tých, čo doteraz uprednostňovali osobný kontakt, môže byť dnešok ideálny na zoznámenie s digitálnymi službami,“ uvádza Linda Valko Gáliková, PR manažérka 365.bank.

Na riešenie požiadaviek možno využiť aj bankové call centrá, kde vám bude personal nápomocný po telefóne, prípadne elektronicky prostredníctvom e-mailu a bez potreby fyzického kontaktu.

2. Pravidelne si čistite mobilný telefón

Rovnako ako je potrebné dbať na hygienu rúk, nezabúdajte si čistiť ani mobilný telefón. Na rôznych povrchoch vrátane mobilu sa totiž môže koronavírus usídliť na niekoľko hodín až dní. Na čistenie použite látkovú handričku, ktorá nezanecháva vlákna. Môžete zvoliť aj takú, ktorú máte v domácnosti na umývanie okien alebo na utieranie okuliarov. Ak máte na displeji ochranné sklo, môžete použiť aj čistiace prostriedky s alkoholom. Ak čistíte priamo povrch telefónu, kvôli bezpečnosti displeja je lepšie siahnuť radšej po mydle, resp. po prostriedkoch bez alkoholu. Nezabudnite pritom ani na zadnú stranu telefónu a jeho okraje.

3. Pri platení uprednostnite mobil, kartu alebo hodinky. Vyhnite sa hotovosti

Fyzické peniaze putujú z rúk do rúk mnohých ľudí, a tak môžu prenášať rôzne baktérie a vírusy. Preto je ideálne minimalizovať používanie hotovosti, nevyberať ju z bankomatov a platiť radšej mobilným telefónom, hodinkami, prípadne klasickou platobnou kartou.

„Keďže v dnešnej dobe je lepšie spraviť menej nákupov, a teda za väčšie sumy, pri platení platobnou kartou a zadávaní PIN kódu odporúčame prekryť POS terminal vreckovkou alebo iným materiálom. Znížime tak pravdepodobnosť prenosu baktérií. Ešte lepšie je použiť mobil alebo hodinky, pri ktorých je frekvencia potreby fyzického zadávania PIN-u nižšia,“ spresňuje Valko Gáliková.

4. Nakupujte online

Zodpovednejšie než chodiť do fyzických predajní je nakupovať online. V dnešnej dobe môžeme takto nakúpiť potraviny, drogériu, ale aj lieky. Hoci jednotlivé prevádzky už prijali viaceré preventívne opatrenia, je lepšie úplne sa vyhnúť fyzickému kontaktu s ľuďmi, a tým aj možnému prenosu infekcie. Dokonca pri online nákupe a platbe kartou môžeme získať výhody v podobe finančného cash backu. Ušetríme tým čas aj peniaze.

5. Buďte doma, využite dnešné technológie na skrátenie času

Zdá sa, že pre Slovákov je práve toto opatrenie zo všetkých najťažšie. Ak chceme ísť do prírody, tak len v malých skupinách a s využitím ochranných prostriedkov na tvári. Čas strávený doma si môžeme skrátiť pozeraním filmov, počúvaním podcastov, čítaním knižiek, sledovaním online jazykových a iných kurzov, či ďalším sebavzdelávaním. Venujme sa sebe aj svojim deťom. Teraz je čas, keď im môžeme dočasne odpustiť aj sledovanie rozprávok v televízii. Dokonca na sociálnych sieťach im ich môžu prečítať známe slovenské osobnosti, herci a podobne.Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile Czech Republic, nadviazali strategické partnerstvo so spoločnosťou Discovery, vďaka ktorému operátori ponúknu divákom okrem prémiového obsahu dostupného na kanáloch Eurosport 1, Eurosport 2, Discovery Channel, TLC, Travel Channel, Animal Planet, Fine Living, Investigation Discovery, Discovery Science a Discovery Turbo Extra taktiež špeciálny vzdelávací obsah dostupný cez VOD služby a Eurosport 4K.

Slovenské domácnosti si preladili

Slovenské domácnosti si preladili

Po viac ako 7 mesiacoch prác a viac ako roku informovania verejnosti, si slovenské domácnosti preladili svoje televízne prijímače. Proces uvoľňovania 700 MHz frekvencií, využívaných pre šírenie televízneho signálu cez anténu, je ukončený.

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Strategické oddelenie Orange Slovensko má nového šéfa. Od 1. júna pozíciu Senior manažéra zodpovedného za strategické oddelenie zastáva Martin Mosný.

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Jedna z najčastejších „zaručených správ“, ktorá sa v pravidelných intervaloch šíri nielen na sociálnych sieťach, je, že okolo škôl sa pohybuje podozrivá dodávka, ktorá striehne a unáša deti alebo sa ich pokúša uniesť.

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Pandémia koronavírusu donútila mnohých Slovákov siahnuť po finančných rezervách. Na horšie časy však podľa štatistík* nemyslia štyria z desiatich ľudí, a tak naštartovať ich fungovanie môže byť o čosi náročnejšie. Kedy si začať vytvárať úspory do rezervy, ako správne postupovať a hlavne ako vytrvať? Pozreli sme sa aj na to, ako sa psychicky vyrovnať so zhoršenou finančnou situáciou.

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Alexandra Mihók-Kvietková odchádza z pozície generálnej riaditeľky mediálneho domu KOŠICE:DNES. Vo vedení firmy zostávajú šéfredaktor Dušan Karolyi a obchodný riaditeľ Marko Duditš.

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

V tendri na digitálnu agentúru, ktorá sa bude starať o obraz značky ŠKODA na sociálnych sieťach, vyhrala agentúra Socialists.

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Americká technologická spoločnosť Microsoft chce nahradiť niekoľko desiatok novinárskych pozícií robotickým systémom umelej inteligencie.

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

Najčítanejšie