Zbohom, kilečká navyše! Vďaka týmto tipom budete po pár týždňoch doma v skvelej forme Ilustr. foto 4ka

Zbohom, kilečká navyše! Vďaka týmto tipom budete po pár týždňoch doma v skvelej forme

12.04.2020 13:09 | Internet | Komerčný článok

Do fitka sa v nasledujúcich týždňoch len tak nedostanete a na športovanie na verejných priestranstvách v blízkosti iných ľudí dnes zaznievajú rozporuplné názory.

Tieto dni preto radšej využite na naberanie kondície vlastnú domácnosť. Máte viac voľného času, kalórie z vlastnoručne uvarených jedál plne pod kontrolou a tipy na cviky sú všade okolo vás!

Stačí si stiahnuť tú správnu appku alebo naladiť vhodný YouTube kanál.Od jednoduchých výziev až po kompletné cvičiace programy

Ak sa vám nechce príliš špekulovať, zvoľte si len jednu skupinu svalov a počas karantény ju doveďte k dokonalosti. V obchodoch pre Android aj iOS nájdete veľa jednoduchých aplikácií, ktoré vám pomôžu spraviť určitý počet opakovaní napríklad za 30 dní. 

Muži sa môžu skúsiť dopracovať k cieľu 100 kľukov, ženy zas napríklad stovke drepov pre silnejšie stehná a zadné partie. 

Push Ups Workout (Android, iOS), Squats Workout (Android, iOS)

V cvičení by ste však mali mať variabilitu, inak určité partie rýchlo preťažíte a skôr si ublížite. Skúsiť môžete pomaličky pridávať sekundy, ktoré vydržíte v tzv. planku - polohe, ktorá formuje vaše brucho a posilňuje stred tela. 

Na stred tela (tzv. core) a lepšiu mobilitu sú určené aj cviky s vlastnou váhou. Aplikácie ako Nike Training Club, Freeletics alebo Adidas Training by Runtastic vám pomôžu so zostavením vhodných cvičebných plánov.

Potom už postačí iba cvičiť v deň, kedy vám to appka povie a nasledovať pokyny na displeji. Ale nebojte sa. Nechýbajú ani rest days!

Nike Training Club (Android, iOS), Freeletics (Android, iOS), Adidas Training by Runtastic (Android, iOS)

Všetko najlepšie pochopíte s videom

Všetky aplikácie sú plné obrázkov a videí, ktoré vám ukážu, ako cviky vykonávať tak, aby ste sa nezranili a účinok bol čo najlepší. Rozumieme ale, že nie každý ovláda angličtinu a je mu po chuti sťahovať si do mobilu ďalší obsah. 

Možno vám bude stačiť YouTube a cvičenia z niektorých najobľúbenejších kanálov. Desiatky ich nájdete napríklad na kanáli GymBeam.sk.

Mužov môže inšpirovať Youtuber Alex Costa, ktorý sa v jednom z posledných videí taktiež podelil o svoj tréning doma, bez klasického fitness centra.

Chcete začať s niečím jednoduchším? Na kanáli Yoga with Adriene nájdete vždy čerstvý plán naťahovačiek a jógových cvičení na každý deň. Dajte si s touto sympatickou slečnou napríklad jej januárových 30 videí. 

Kardio s tým, čo doma máte

Garantujeme vám, že sa poriadne zapotíte so všetkými cvikmi, ktoré spomíname vyššie. Ak vám bude aj napriek tomu chýbať klasické kardio, skúste trochu improvizovať. 

Možno v pivnici nájdete starý stepper alebo stacionárny bicykel, na ktoré už teraz iba padá prach, no kedysi boli horúcim artiklom v ponuke obľúbených teleshopingov. V úplnej núdzi vám poslúži aj obyčajné švihadlo z vrecka na telesnú od vašich detí. Len si dajte pozor, aby ste skákaním nerušili home office susedov o poschodie nižšie…

Hlavne ale zostaňte v bezpečí. Vďaka aplikácii Moja 4ka v mobile sa môžete chrániť a z domu uhradiť všetky platby za využívané služby. Vrátane SLOBODY ∞ +, s ktorou získate okrem nekonečného objemu dát aj nekonečné volania a SMS v celej EÚ. To preto, aby ste aj počas karantény mohli zostať v kontakte so svojimi blízkymi.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie