Vzniká nový spravodajský web o F1

Vzniká nový spravodajský web o F1

12.05.2020 10:44 | Internet | mk

Symbolicky pri príležitosti 70. výročia prvých pretekov histórie Formuly 1 na Slovensku odštartuje nová špeciálna stránka o F1 web F1online.sk.

Jedným z dôvodov vzniku nového webu je zrušenie stránky F1.sk. Stránka patrila medzi weby, ktorých prevádzku spoločnosť Fun Media Group k 1. aprílu ukončila. Obsah webu f1.sk presunula pod doménu správy.sk.

Podrobnosti: Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Šéfredaktorom F1online bude Milan Kubala, ktorý má skúsenosti z F1.sk, nový web bude zastrešovať aj po IT-stránke. Redaktorský tím F1online tvoria Ladislav Király, ktorý pracoval viac ako sedemnásť rokov pre F1.sk, ďalší bývalý redaktor F1.sk Matúš Pavlík a redakcia Marek Hlavatý.
Garantom projektu je televízny komentátor Števo Eisele, vznik nového webu podporuje napríklad aj český pretekár Josef Král, zástupca slovenského motoršportu Richard Gonda a fotograf Martin Trenkler.

„Myšlienku založiť nový portál pre Formulu 1 katalyzovali oznámené škrty na strane F1.sk. Aj keď tento web v nejakej forme stále žije, pokles aktivity na ňom je neprehliadnuteľný. Z tohto dôvodu nás kontaktovalo viacero čitateľov s otázkou, čo sa so slovenskou formulovou scénou stane. Keďže si aj my myslíme, že Formula 1 si u nás zaslúži viac priestoru, rozhodli sme sa založiť F1online.sk,“ povedal šéfredaktor Kubala.

„Našou ambíciou je vybudovať web, ktorý bude slovenskému a českému publiku prinášať aktuálne a kompletné informácie z prostredia Formuly 1. Plánujeme tiež výrazne podporiť zdravú diskusiu medzi slušnými fanúšikmi, ktorí sú sklamaní z toho, že v dnešnom internetovom svete je čoraz ťažšie nájsť priestor na vecnú debatu bez vulgárnych indivíduí a trollov vyžívajúcich sa v anonymite a urážaní druhých. Veríme, že prispejeme k utuženiu tejto komunity v našich končinách, a tá sa bude na náš portál s radosťou vracať,“ dodal Kubala.

“Formula 1 je so 450 miliónmi televíznych divákov nielen celosvetový fenomén, ale aj jeden z najobľúbenejších segmentov športu a zábavy. Len na Slovensku si v časoch voľne dostupného TV signálu naladilo každé preteky priemerne 230 000 divákov, po prechode na platený kanál Sport2 sleduje F1 pravidelne 100 tisíc ‚hardcore‘ fanúšikov. Pre lepšiu ilustráciu, je to dvojnásobný počet oproti futbalovým či hokejovým zápasom domácej či akejkoľvek zahraničnej ligy. Aj preto som nadšený a verím, že komunita vášnivých, ale pritom slušných formulových fanúšikov, si na f1online.sk príde na svoje. Keby som si mal vybrať vlastný dream team, tak Milan Kubala a Ladislav Király by boli na zozname úplne najvyššie, takže stránka je v tých najkvalitnejších rukách! Bude to majstrovská jazda na plný plyn," povedal Števo Eisele.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie