Prvý polrok 2020 v Telekome: Tri mesiace Nekonečných dát, úspešný štart nových paušálov a míľnik 700 tisíc domácností pokrytých optikou Ilustr. foto Telekom

Prvý polrok 2020 v Telekome: Tri mesiace Nekonečných dát, úspešný štart nových paušálov a míľnik 700 tisíc domácností pokrytých optikou

21.08.2020 13:29 | Internet | TS

„Rok 2020 otvoril pre našu firmu i celé Slovensko nové výzvy, ale som rád, že sa nám ich podarilo správne uchopiť. Uplynulé mesiace nás naučili solidárnosti a veríme, že sa nám ju podarilo preniesť na zákazníkov v náročnom období koronakrízy. Našou snahou bolo zaistiť im lepšiu zákaznícku skúsenosť i nové benefity, ktoré mohli využiť pre svoju prácu či vzdelávanie: nekonečné dáta počas troch mesiacov, voľný TV obsah či edukatívne videá, linky pomoci, to všetko prispelo k lepšiemu zvládnutiu pandémie. No aj počas tohto obdobia sme nepoľavili v našich ambíciách: naďalej sme pokrývali Slovensko optikou a aj počas koronakrízy sme inštalovali nové pripojenia. Dosiahli sme dokonca nový míľnik 700 tisíc pokrytých domácností. V máji sme uviedli nové portfólio paušálov pre rezidenčných zákazníkov i samostatnú biznis ponuku, ktoré už vychádzali aj z nových návykov. Ponúkajú oveľa viac dát, novú mieru flexibility a umožnia naplno dátovať v našich najlepších sieťach,“ uviedol Dušan Švalek, výkonný riaditeľ pre Slovensko v Skupine Slovak Telekom.

Zákaznícka skúsenosť je prioritou v každom čase

Prvotriednu zákaznícku skúsenosť chce Telekom doručiť cez budovanie top sietí a poskytovania kvalitných služieb, no prvý polrok 2020 ukázal príležitosť doručiť ju aj cez viaceré formy pomoci počas obmedzeného režimu fungovania krajiny kvôli koronavírusu.
Slovak Telekom umožnil domácnostiam na Slovensku ostať v spojení v tomto náročnom období a ponúkol im v prvom rade benefit Nekonečných dát na tri mesiace. Na pevných sieťach od mája do júla prebehlo dočasné zrýchlenie pripojení na optike i metalike všade tam, kde to bolo možné. Zákazníci mohli zadarmo využívať vyššie rýchlosti pri prijímaní i posielaní dát.

Medzi ďalšie benefity patrili voľné TV kanály a filmy vo videopožičovni, HBO Go na mesiac zadarmo, extra kredit pri dobíjaní Easy kariet, bezplatné volania na zdravotnícke linky či Online tlmočník v prevádzke 24 hodín denne.

Vyššiu zákaznícku skúsenosť Telekom reflektuje aj v nových paušáloch pre rezidenčných zákazníkov i firmy. Každý segment má samostatné portfólio, ktoré obsahuje sériu paušálov podľa rozličných potrieb. Dátovo nároční klienti si môžu vybrať z úplne nekonečných paušálov odstupňovaných v niekoľkých kategóriách. Biznis paušály obsahujú novinku v podobe osobného agenta

T-Master, ktorý ponúka prémiovú starostlivosť pre všetky segmenty.

Špičkové siete a nový míľnik pokrytia optikou

Aj popri náročnej situácii v krajine nepoľavil Slovak Telekom v pokrývaní Slovenska rýchlejšími pevnými sieťami. Optická sieť Telekomu prekročila nový míľnik 700 tisíc domácností. V regióne strednej Európy sa radíme ku krajinám, ktoré výrazne napredujú s pokrývaním optiky. Slovak Telekom sa výrazne pričinil o ďalší rozmach v roku 2019 a rýchlym tempom pokračoval v prvom polroku 2020, pokrytie rástlo dynamicky dokonca aj počas mesiacov koronakrízy. Za uplynulých 18 mesiacov stúplo pokrytie takmer o 150 tisíc domácností a rast pokrytia optiky je významný pre budúcu prosperitu krajiny.

VDSL technológia je k dispozícii pre 684 tisíc domácností. V priebehu prvého štvrťroka 2020 už pokrytie optickou sieťou prekročilo aj pokrytie VDSL.

Pokrytie 4G sieťou dosiahlo k 30.6.2020 94,6% populácie Slovenska, pričom Slovak Telekom opäť pridal nové lokality s nadstavbou 4G+, a to mestá Brezno, Humenné, Ružomberok a ich okolie. Celkovo je už 4G+ sieť k dispozícii v 84 lokalitách po celom Slovensku.

Hlas cez 4G sieť, resp. technológia VoLTE je pre Telekom rovnako dôležitou prioritou pri tvorbe ponuky telefónov i v sprístupňovaní väčšiemu počtu zákazníkov. V priebehu prvého polroka pribudla podpora pre viac ako 30 modelov a aktuálne už Telekom podporuje 142 modelov od 12 výrobcov.

Špičkové siete Telekomu zvládli vyšší nápor zákazníkov a ich vyššie dátové nároky počas celého obdobia. Vďaka benefitu Nekonečných dát dosiahol Telekom historicky rekordnú prevádzku 8588 TB v apríli 2020, pričom už 95 percent prevádzky prebehlo v 4G sieti.

Prevádzkové ukazovatele

Pevná sieť

Počet TV zákazníkov už dosiahol 640 tisíc, nový rekord v Skupine. O takmer štyri percentá stúpol počet širokopásmových prístupov, už na 723 tisíc.

Mobilná sieť

K 30.6.2020 využívalo služby mobilnej siete Telekom 2 399 tisíc zákazníkov. Medziročný rast si pripísal najmä segment mesačných paušálov s rastom o tri percentá.

Poznámka: Údaj 2 399 tisíc zákazníkov zohľadňuje počet klientov, ktorí vykázali aktivitu v priebehu posledných 12 mesiacov. Celkový počet aktívnych zákazníkov, ktorí využili služby Telekomu za posledné tri mesiace, dosiahol 2 290 tisíc zákazníkov.

Biznis výsledky

Počas prvých šiestich mesiacov 2020 dosiahla Skupina Slovak Telekom konsolidované výnosy na úrovni 372,4 milióna eur.

Z dcérskych firiem má najvyššie výnosy DIGI Slovakia – 19,25 milióna EUR.

Výnosy PosAm a Commander Services stúpli za prvý štvrťrok o 8 percent na 15,22 milióna EUR.

 V Paríži došlo k útoku pri časopise Charlies Hebdo, prípad rieši protiteroristický úrad (VIDEO)

V Paríži došlo k útoku pri časopise Charlies Hebdo, prípad rieši protiteroristický úrad (VIDEO)

Muž a žena dnes boli zranení v Paríži pri útoku, ktorého vyšetrovanie prevzal protiteroristický úrad prokuratúry. Útočník vyzbrojený pravdepodobne sečnou alebo bodnou zbraňou oboch ľudí vážne zranil na ulici pred ich pracoviskom.

Signál 4ky sa opäť rozšíril do ďalších kútov Slovenska

Signál 4ky sa opäť rozšíril do ďalších kútov Slovenska

Signál najmladšieho operátora 4ka sa šíri aj z nových vysielačov, ktoré v ostatnom kvartáli pribudli v  mnohých mestách. Plný komfort modernej 4G siete je tak dostupný pre tisícky nových zákazníkov ako zo západného, tak aj stredného či východného Slovenska.

Našli nezvestného blogera, ktorý v januári zverejňoval kritické videá o novej nákaze vo Wu-chan (VIDEO)

Našli nezvestného blogera, ktorý v januári zverejňoval kritické videá o novej nákaze vo Wu-chan (VIDEO)

Po siedmich mesiacoch sa zrejme našiel čínsky právnik, aktivista a bloger Čchen Čchiou-š'. Nezvestný bol od chvíle, keď na prelome januára a februára kriticky informoval o situácii vo Wu-chan, ťažko zasiahnutom epidémiou choroby covid-19.

Začína nový seriál Pumpa s Heribanom a Kubovčíkom, bude aj o Smere či Matovičovi (VIDEO)

Začína nový seriál Pumpa s Heribanom a Kubovčíkom, bude aj o Smere či Matovičovi (VIDEO)

""Je úplne jedno, čo Matovič nosí, či nenosí… Keď dôjde sem, tak bude mať rúško! A keď nebude mať, tak mu na papulu natiahnem tie jeho tramky!“ hovorí herec Michal Kubovčík Danovi Heribanovi v novom komediálnom skeč seriáli Pumpa, ktorý prichádza na obrazovky Jednotky.

Česká miniseria o kyberšikane, ktorá sa vysiela aj na Slovensku, má nomináciu na Emmy (VIDEO)

Česká miniseria o kyberšikane, ktorá sa vysiela aj na Slovensku, má nomináciu na Emmy (VIDEO)

Český seriálový thriller #martyisdead, ktorý môžu vidieť aj slovenskí diváci na Mall.tv, dnes získal nomináciu na medzinárodnú televíznu cenu Emmy.

Fun rádio má novú moderátorku (FOTO)

Fun rádio má novú moderátorku (FOTO)

Do vysielania Fun rádia pribudol tento týždeň nový moderátorský hlas. Informuje rádio v tlačovej správe.

Séria Životy slávnych: aká bola Mona Lisa?

Séria Životy slávnych: aká bola Mona Lisa?

Séria Životy slávnych z vydavateľstva Slovenský spisovateľ pokračuje. Úžasná edícia, ktorá približuje osudy slávnych umelcov, ako boli Picasso (Žila som s Picassom), Dalí (Tajný život Salvadora Dalího), van Gogh (Smäd po živote), či životopis Grécky poklad od Irvinga Stona – príbeh priekopníka modernej archeológie Heinricha Schliemanna.

O2 spustila kampaň aj web pre nového digitálneho operátora Radosť (VIDEO)

O2 spustila kampaň aj web pre nového digitálneho operátora Radosť (VIDEO)

Spoločnosť O2 dnes sprístupnila web radost.digital aj s možnosťou objednávok novej služby Radosť, o ktorom informovala začiatkom septembra.

Príchodu 5G sa obáva len pätina opýtaných, konšpirácie veľmi nezabrali (VIDEO)

Príchodu 5G sa obáva len pätina opýtaných, konšpirácie veľmi nezabrali (VIDEO)

V oblasti telekomunikácií je pojem 5G dlhodobo diskutovanou témou, pretože predstavuje novú mobilnú dátovú sieť, ktorá má nahradiť súčasné riešenie 4G.

Nominácie na Novinársku cenu sú známe

Nominácie na Novinársku cenu sú známe

Nadácia otvorenej spoločnosti zverejnila nominované príspevky súťaže Novinárska cena 2019. Víťazov vyhlási na slávnostnom odovzdávaní 28. septembra v Starej tržnici v Bratislave.

Najčítanejšie