Prvé očkovanie proti COVID-19 na Slovensku môžte teraz sledovať naživo (VIDEO)

Prvé očkovanie proti COVID-19 na Slovensku môžte teraz sledovať naživo (VIDEO) Foto: MZ SR

Prvé vakcíny už dorazili na Slovensko, informoval Štátny ústav na kontrolu liečiv. O 19:00 bude ministerstvo zdravotníctva z očkovania vysielať livestream, ktorý vám prinesieme aj na tejto stránke. Súčasťou bude krátka tlačová správa ministra zdravotníctva:

 

Už dnes večer v nitrianskej fakultnej nemocnici majú ako prvého zaočkovať profesora Vladimíra Krčméryho.  „Keďže sa boju proti infekčným chorobám venuje na Slovensku aj vo svete, práve on je veľkým symbolom zápasu, ktorý zvádzame s chorobou. Ja sama som vianočnú karanténu s Covidom využila práve na to, že som si prečítala knihu rozhovorov s profesorom Krčmérym, o pandémiách vo svete, o covide, o živote…,“ napísala na facebooku Veronika Remišová.

Odporúčame aj: RTVS odvysiela Mimoriadne správy

Prvé vakcíny sú určené pre zdravotníkov, ktorí bojujú s koronou v prvej línii. Ako budú prichádzať ďalšie dodávky vakcíny, budú sa očkovať ohrozené skupiny obyvateľstva, potom sa naplno rozbehne plošné dobrovoľné očkovanie pre všetkých.

„Transport aj otvorenie a uskladnenie vakcín prebiehali za prísnych teplotných i bezpečnosntých podmienok. Vakcíny boli uskladnené v hlbokomraziacom boxe vo Fakultnej nemocnici Nitra, konkrétne balenia boli otvorené a liekovky vybrané na rozmrazovanie. Celý proces bol vopred organizovaný a naplánovaný: od otvorenia termoboxu po uskladnenie vakcín ubehli menej ako 3 minúty. Môžeme potvrdiť, že všetko je pripravené na očkovanie,“ informoval ŠÚKL.