TASR spustila nový web pre žiakov a študentov

TASR spustila nový web pre žiakov a študentov

Na webe sú aj články študentov a pedagógov.

 

 

Tlačová agentúra Slovenskej republiky vo štvrtok spustila nový portál pre žiakov a študentov www.skolskyservis.sk.  Po spravodajskom webe teraz.sk a oddychovom webmagazin.sk je to v poradí ďalší portál, ktorým vstupuje na bežný komerčný trh médií štátom platená TASR.

TASR si ním chce posilniť svoju pozíciu u mladej generácie a rozšíriť aj svoju hlavnú úlohu – službu verejnosti, píše v tlačovej správe agentúra.

Na webe sú správy TASR o školstve a okrem vlastných článkov tam agentúra vytvorila priestor na písanie pre študentov a pedagógov rozčlenené podľa škôl – základné školy, stredné školy, vysoké školy, univerzity.

Okrem informácií o školstve tam budú zaujímavosti zo sveta vedy a techniky, histórie a umenia.

„Spustením nového webu pre Školský servis plníme aj jeden z hlavných cieľov Projektu TASR do každej školy, ktorý TASR prevádzkuje už od februára 2009," povedal generálny riaditeľ agentúry Jaroslav Rezník. Zároveň dodal, že „to, že žiaci s našim servisom nielen pracujú, ale doň i prispievajú, formuje ich vzťah k tvorivému mysleniu a prebúdza to ich záujem o aktuálne dianie a  ich snahu formovať veci okolo seba."

Od februára 2009 v školskom servise, kde prispievajú žiaci, študenti a pedagógovia, TASR vydala vyše 40 000 správ. Kompletné servisy TASR sú prístupné v 2899 základných a stredných školách a na 41 vysokých školách.

Nové projekty TASR zastrešuje bývalý redaktor konkurenčnej agentúry SITA Martin Dorčák.