Europa 2, Latinák a Modré z neba - top mediálne stránky na facebooku Latinák na FB

Europa 2, Latinák a Modré z neba - top mediálne stránky na facebooku

04.12.2012 12:39 | Internet | mk

Ktoré slovenské stránky majú najviac likeov a najväčší výkon?

 

 

Momentálne má facebook dva milióny slovenských účtov. Mediálna agentúra Mindshare Slovakia analyzovala slovenské stránky z pohľadu počtu tzv. lajkov a talking about (TA) čiže, aké percento z tejto skupiny bolo počas posledných siedmich dní na stránke aktívnych. Výsledkom je analýza Absolútne prvenstvá slovenského facebooku.
Zo známych tvárí je najlajkovanejšia stránka Lukáša Latináka (287 805, nulové TA) po ňom Patrik "Rytmus" Vrbovský (278 781, 6,4 TA)* a tretí je Mike Spirit 198 672, TA 7,6)

Markíza, ktorá je najsledovanejším médiom na Slovensku, nemá aj najviac "lajkov" na facebooku. Najpopulárnejším médiom na facebooku je totiž Rádio Europa 2 (304 355, TA 0,8), ktoré však nie je najpočúvanejším rádiom. Jednotka na rádiovom trhu Rádio Expres je na facebooku na druhom mieste (199 503, TA 1,3) a po ňom Fun Rádio (144 327, TA 2,7). Z portálov printov sú na prvej priečke Topky.sk (119 834, TA 7,5), nasleduje Nový Čas (109 597, TA 8,7 %) a SME.sk (58 799, TA 13.2 %). SME, podobne ako aj televízie, má aj samostatné facebookové stránky pre jednotlivé rubriky – Kultúra, zahraničie, veda a pod.

Najúspešnejšou reláciou na facebooku je Modré z neba (258 750, TA 22,3 %). Tá má viac "lajkov" ako samotná Markíza (47 808, TA 6,5), ktorá nasleduje na sociálnej sieti po JOJ (66 561, TA 4,6).

Najúspešnejším slovenským produktom na facebooku je Slovakia Chips (110 206, TA 0,5), po nej O2 Slovensko (94 798, TA 2,5 %) a BMW Slovensko (78 251 lajkov, 1,1 TA).

Rebríček TOP 25 slovenského facebooku:

Zdroj: blog.mindshare.sk

Úplné prvenstvo na Slovensku patrí stránke Norbi Update o diéte maďarského fitnessa Norberta Schoberta (546 tisíc fanúšikov, TA 6,9.) Ako to je možné? „Na záložke aplikácií je aj aplikácia „zisti svoje indiánske meno", ktorá nás svojho času výdatne spamovala a ktorá má nepochybne tiež podiel na tejto frekventovanosti. Okrem toho sa dá úspešne predpokladať, že nie všetky lajky pochádzajú od Slovákov. Tie sa navyše dajú aj kúpiť," píše vo svojej analýze Mindshare.
Na reálnom druhom mieste je stránka Slovenky sú najkrajšie, čo je vlastne FB extenzia sociálnej siete BlickClick.com na zdieľanie fotografií (487 tisíc fanúšikov, TA 5,2 %.). A na treťom mieste je stránka Legends Slovakia internetového obchodu www.legends.sk. (328-tisíc TA 0,2 %).

*údaje sú spred niekoľkých dní


BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie