Za internetovou antikampaňou proti Paškovi je Sieť

Za internetovou antikampaňou proti Paškovi je Sieť

10.11.2014 16:31 | Internet | mk

Pár dní pred komunálnymi voľbami sa na internete objavila antikampaň proti Richardovi Rašimu aj s Pavlom Paškom. Kampaň sa šíri na sociálnych sieťach aj ako platená reklama na spravodajských weboch.

 

 

Antikampaň Referendumopaskovi.sk je namierená proti kandidátovi Smeru Richardovi Rašimu, ktorý kandiduje za primátora Košíc. Proti nemu stojí starosta Západu Rudolf Bauer za pravicovú koalíciu (KDH, SDKÚ, NOVA, SaS, SMK, KDS, OKS, DS, OĽaNO).

Alena Bašistová (Sieť, Most) sa cez víkend v diskusnej relácie TA3 vzdala v prospech Bauera. Vo vysielaní hovorila, že voľby v Košiciach budú referendom o Paškovi. Práve to je aj názov antikampane, ku ktorej sa hlási Bašistová. Kampaň tvorí karikatúra Pavla Pašku, rodáka z Košíc, ktorý na ruke drží maňušku Rašiho.

"Chceli sme Košičanom vysvetliť, prečo sa potrebujú vzoprieť pýche, s akou sa vládna strana správa vo verejnom priestore. Sme radi, že sa nám o tom podarilo presvedčiť aj vedenie Siete, ktorá nám pomáha s realizáciou kampane, slúžiacej mobilizácii voličov," povedala pre Omédiách.com Bašistová.

"Pochopili sme, že ak majú Košice slúžiť všetkým, nielen komandu Pavla Pašku, musia ľudia dostať jednoduchý výber. Pomyselné referendum plní práve tento účel, dáva ľuďom dôvod prísť si pätnásteho novembra vybrať," povedal podpredseda a košický šéf Siete Eduard Adamčík.

Kampň si všimol aj Raši. "Touto rétorikou sa snažia pred voľbami odtiahnuť voličov od reálnych problémov Košíc, pretože 11 pravicových strán pristupuje ku Košiciam ako ku koristi. Delia si funkcie ešte predtým, ako voliči rozhodnú, kto bude primátor. Hovoria, že kampaň je referendom o Paškovi. Požiadal by som pána Procházku, aby sa prišiel pozrieť do Košíc, lebo o každom projekte a smerovaní rozhodujú poslanci Košíc, kde Smer nemá ani tretinu poslancov. Rozhodnutia boli prijímané 70 alebo 80 percentným súhlasom, čiže hlasovala za nich aj pravica," reagoval Raši.

Pokúšame sa získať stanovisko Pašku.

pošli na vybrali.sme.sk


Pozrite si rebríček najlepšie platených hercov herečiek. Medzi ženami vedie Scarlett Johansson (VIDEO)

1. Pozrite si rebríček najlepšie platených hercov herečiek. Medzi ženami vedie Scarlett Johansson (VIDEO)

Najlepšie platenou herečkou na svete sa tento rok rovnako ako minulý rok, stala Američanka Scarlett Johansson. Podľa rebríčka časopisu Forbes zverejneného v piatok si zarobila 56 miliónov dolárov.

Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

2. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

3. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

4. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

5. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

6. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

7. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

8. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

9. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

10. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Najčítanejšie