Denník N už spustili Foto: Projekt N

Denník N už spustili

05.01.2015 00:23 | Internet | mk

Nový web Denník N vyšiel okolo polnoci z 4. na 5. januára.

 

 

Denník N má jednoduchý dizajn, základnou farbou je čierna na bielom podklade, vychádza na adrese denníkn.sk. Logo je rovnako čiernobiele v podobe písmena N.

"N už nie je projekt, zmenil sa na denník, ktorý sa bude pokúšať písať o dôležitom zrozumiteľne, bez predsudkov a závislostí. Pre nás v Denníku N sa rok 2015 začína dnes. N už nie je projekt, N zmenil sa na denník, ktorý sa bude pokúšať písať o všetkom dôležitom okolo nás. A písať zrozumiteľne, bez predsudkov a závislostí," prihovára sa na titulke šéfredaktor nového média Matúš Kostolný.

Štruktúra webu má na titulke tri stĺpce: naľavo sú redakčné články, v strede nabiehajú aktuality z agentúr a napravo sú linky na najčítanejšie texty. Web je štruktúrovaný aj vertikálne. Pod redakčnými článkami sú blogy a na konci titulky sú karikatúry od Shootyho. Pri redakčných textoch sú aj fotografie autorov.

Obsah webu je rozdelený do niekoľkých podkategórií: Titulka, Slovensko, Svet, Ekonomika, Kultúra, Komentáre, Blog.

Odporúčame aj: Denník N zverejnil zoznam redaktorov. Finišuje s novým webom

Jednou z hlavných tém je reportáž Romana Pataja, ktorú tvorí jeho denník z cesty do práce a späť na trase Bratislava Galanta.

„Od pondelka funguje naplno redakcia. Na webe bude v najbližších dňoch ešte veľa ďalších prvkov pribúdať, ale hlavná štruktúra už existuje - v ľavom stĺpci, v strede krátke správy minútu po minúte, často pôjde o odkazy na iné zdroje, pri významnejších udalostiach na vlastné správy s podrobnejšími informáciami," povedal pre Omédiách.com Tomáš Bella z Projektu N.

Web je responzívny, prispôsobuje sa zariadeniam.

Od konca januára má denník vychádzať aj na papieri.

Denníku N predchádzal Projekt N, za ktorým stojí bývalé vedenie Sme a niekoľko desiatok redaktorov, ktorí odišli zo Sme po tom, ako do vydavateľstva Petit Press vstúpila finančná skupina Penta.Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Trump pod pamätníkom exprezidentov kritizoval médiá i ničenie sôch

Veľa oslavných výrokov o minulosti a kultúre Spojených štátov, ale aj bojovne ladené pasáže o "ľavicovej kultúrnej revolúcii" či údajných snahách "vymazať históriu" obsahoval prejav amerického prezidenta Donalda Trumpa v predvečer Dňa nezávislosti.

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o koronavíruse až po dvoch žiadostiach od WHO

Čína informovala o výskyte pľúcnej choroby vo Wu-chan až po dvoch žiadostiach vznesených Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Najčítanejšie