Do Aktuality.sk sa presunulo vedenie Aktuálne.sk, aj ľudia z TA3 a HN Foto: Aktuality.sk

Do Aktuality.sk sa presunulo vedenie Aktuálne.sk, aj ľudia z TA3 a HN

02.03.2015 10:55 | Internet | mk

Aktuality.sk menia sídlo, tím aj zameranie.

 

 

Spravodajský portál Aktuality.sk po desiatich rokov presťahoval sídlo zo Žiliny do Bratislavy. Posledné týždne sa chystal newsroom a prijímali sa noví ľudia. Do Aktualít sa presunuli ľudia z Aktuálne.sk, z TA3 ale aj Hospodárskych novín.

Šéfredaktorom je naďalej Peter Bárdy. Zástupcom šéfredaktora je Jozef Matej, ktorý bol šéfredaktorom v Aktuálne.sk. Z Aktuálne.sk prišiel aj Jakub Filo, ktorú je vedúci editorov. V Aktuálne.sk bol zástupca šéfredaktora. Z Aktuálne.sk prišla redaktorka Annamária Dömeová, ktorá v minulosti písala pre Hospodárske noviny.

Odporúčame aj: Aktuálne.sk má nové vedenie

V tíme redaktorov je Ján Petrovič, ktorý pôsobil v Sita a TASR, Ivana Sladkovská z Hospodárskych novín, Peter Habara a Silvia Majerová z TA3, odkiaľ príde aj ďalšia posila.

Portál Aktuality.sk, ktorý ponúka online spravodajstvo, je súčasťou produktového portfólia Azet.sk, v ktorom 70 %-ný podiel vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia. Aktuality.sk vznikli v roku 2005, momentálne dosahujú do 2 miliónov unikátnych návštevníkov, sú tak jedeným z najnavštevovanejších spravodajských portálov.

Web chystá aj redizajn a s novým tímom má šéfredaktor Peter Bárdy veľké plány: "Cieľom je vybudovať rešpektované médium so silnou značkou, ktorá bude spájaná s vysokou žurnalistickou kvalitou, nezávislosťou, objektivitou a už s názvu vyplýva, že práve aktuálnosť bude to, čo je pre nás veľmi podstatné."

"Pribudne vlastný exkluzívny obsah s dôrazom na domácu publicistiku, občianske témy, kauzy, rozhovory a pokračovať chceme v skvalitňovaní komentárov a publicitstických žánrov vo všeobecnosti. Myslím, že našou silnou stránkou je zahraničné spravodajstvo, ktoré chceme naďalej skvalitňovať," povedal Bárdy.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie