Babišove HNky sa chvália číslami, ktoré nikdy nemali Foto: Omédiách.com

Babišove HNky sa chvália číslami, ktoré nikdy nemali

15.04.2015 15:53 | Internet | mk

V promo videu, ktoré vydavateľstvo Mafra Slovakia pripravilo k spusteniu HNtelevízie, sa vydavateľstvo chváli rekordnou mesačnou návštevnosťou webu hnonline.sk.

 

 

"HNonline.sk každý mesiac prekonáva rekordy návštevnosti! 830 tisíc používateľov a 17 miliónov zobrazení," píše vydavateľstvo. Nepíše už z akých údajov čerpalo. V slovenskom online biznise sa používajú údaje z AIMmonitoru, tie používajú aj hnonline.sk vo svojom cenníku. Všetky weby začlenené pod hnonline.sk podľa AIMmonitoru takýto počet zobrazení od roku 2007, čo ich monitoruje AIMmonitor, nedosiahli. V marci mali hnonline.sk, podľa údajov AIMmonitoru, 706 tisíc reálnych užívateľov (RU) a 13,4 miliónov zobrazení (PV). Vo februári to bolo ešte menej: 655 tisíc RU 12,4 miliónov PV.

 

Požiadali sme marketingového riaditeľa vydavateľstva Denisa Schvarzca o vysvetlenie, odkiaľ sú čísla v spote, zatiaľ neodpovedal. Riaditeľ vydavateľstva Vladimír Mužík na otázku SMSkou odpísal, že asi z AIMmonitoru – mesačné RU a PV.

Pátrali sme, ako k číslam v spote prišli

Je možné, že použili čísla z Google Analytics, ktoré môžu byť oproti AIMmonitoru vyššie (tam sa používajú aj spomínaní „používatelia"). Ale v tom prípade by ekonomické vydavateľstvo malo riadne uviesť ako zdroj – Google Analytics. Pretože vydavateľstvá na Slovensku štandardne v svojích prezentáciách používajú čísla AIMmonitoru.

Alebo zamenili čísla hnonline.sk s celou Mafra Slovakia. Mafra Slovakia je okrem honline.sk aj prevádzkovateľom webu zlavnene.sk aj aaadopyt.sk. Ak by sa prirátali k číslam hnoline.sk, to číslo by sa k tomu približovalo.

Marec/15 AIMmonitor

Ale zlavnene.sk a aaadopyt.sk podľa AIMmonitoru nepatria pod hnonline.sk, pod web, ktorým sa chváli v spote vydavateľstvo Andreja Babiša. Takže hnonline.sk nemá 17 miliónov zobrazení, ale len 13,4 miliónov.

 

Aktualizácia o stanovisko vydavateľstva (19:30):

Mafra Slovakia: Za chybu sa ospravedlňujeme, video budeme aktualizovať

Reakciu na článok nám poslal riaditeľ pre PR a marketing Denis Schvarcz:

"HNonline.sk každý mesiac prekonáva rekordy návštevnosti, v marci sme prekonali ako vydavateľstvo MAFRA Slovakia 866 tisíc RU, 16,9 miliónov PV. HNonline.sk malo tiež výborný posledný mesiac marec - historický rekord vyše 700 tisíc RU).

Čísla v klipe sú z AIM monitora za január a celé vydavateľstvo, ktoré spúšťa nový projekt HNtelevízia, na začiatku je preto aj naše logo.

Vďaka za upozornenie, neuvedomili sme si, že by si ktokoľvek mohol čísla spojiť len s HNonline.sk. Logo našej vlajkovej lode sme dorábali v klipe dodatočne.

Citáciu vo videu preformulujeme, dáta máme transpanentne zverejnené v AIM monitore aj na stránke, nikdy nebolo naším zámerom zavádzať.

Za chybu sa ospravedlňujeme, video budeme aktualizovať."

 

pošli na vybrali.sme.sk


4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

Mobilný operátor 4ka pokračuje vo výstavbe vlastnej siete, od začiatku jesene pokryl viacero lokalít, napríklad obce Bystré, Gabčíkovo, Ihľany, Istebné, Lenartovce, Markušovce, Oslany, Rudňany, Svrčinovec či Zborov nad Bystricou. Ich obyvatelia tak môžu využívať už aj modernú LTE sieť operátora.

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

Pád totalitných režimov v bývalých krajinách sovietskeho bloku aj dôvody, ktoré k tomu viedli, rozoberie moderátor Peter Turčík v špeciálnej diskusii Pamäť na hojdačke, ktorú RTVS pripravila k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

Spoločnosť O2 si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie a pri tejto príležitosti podporila projekty, ktoré mladým ľuďom približujú, prečo sa pred 30 rokmi ľudia postavili za slobodu a demokraciu a prečo sa za tieto hodnoty oplatí bojovať aj dnes.

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Organizátori dnes už po dvanásty raz slávnostne odovzdali ocenenia Biela vrana za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra. V čase 30-teho výročia Nežnej revolúcie nám príbehy ocenených pripomínajú obrovskú hodnotu slobody, ale aj to, aké dôležité je neustále sa o ňu starať. Zároveň upozorňujú na to, že ani 30 rokov po prevrate nežijeme v spoločnosti, kde sú právo a spravodlivosť rovnako dostupné pre všetkých. Ocenenie preto získali štyria laureáti, ktorí tieto odkazy stelesňujú.

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Dnes 17. novembra, symbolicky na 30. výročie od Nežnej revolúcie, odštartoval nový portál s názvom Defence News.

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

Najčítanejšie