Na SME.sk plánujú sprísniť pravidlá pre diskusie

Na SME.sk plánujú sprísniť pravidlá pre diskusie

05.10.2012 09:45 | Internet | Miroslava Kernová

Vulgárnosť, osobné útoky, rasizmus. To je každodenný problém editorov diskusií pod článkami. V Čechách to iDnes.cz rieši radikálne - ruší anonymné diskusie.

 

Idnes.cz ruší možnosť diskutovať pod článkami anonymne. "Nie sme spokojní s tým, že sa diskusiám na iDnes hovorí žumpa a rozhodli sme sa s tým niečo urobiť," povedal podľa Lupa.cz riaditeľ internetových projektov vydavateľa MF Dnes Mafra Jaroslav Kábel. Od 1. novembra bude možná diskusia len pod registrovaným vlastným menom, identitu budú overovať.
Na hlavných spravodajských portáloch na Slovensku prevládajú anonymné debaty, až na aktuálne.sk, kde anonymitu obmedzili tým, že sa prispieva cez profil vytvorený na Facebooku. Na SME.sk a Pravda.sk môžu prispievať registrovaní užívatelia, ale anonymita nie je zakázaná. Pri HN registrácia nutná nie je.

Na najčítanejšom spravodajskom portáli SME.sk uvažujú, že to zmenia. „Na SME.sk sú diskusie o kultivovanejších diskusiách stále intenzívnejšie," povedal pre Omédiách.com projektový manažér SME.sk Filip Struhárik, ktorý je zodpovedný aj za diskusie.

Prvé obmedzenie pre diskutérov na SME.sk prišlo so vstupom do Piana v máji minulého roka, keď sa obmedzil počet príspevkov na tri denne pre "nepianistov". Podľa Struhárika to webu významne pomohlo, počet príspevkov sa znížil až o 45 percent. „Predtým ľudia zverejnili v diskusiách na SME.sk v priemere deväť tisíc príspevkov denne. To bolo množstvo, ktoré nebolo v našich silách spravovať."

Už tento rok dôjde pri diskusiách k niekoľkým zmenám. „Okrem pripravovaného redizajnu budú sprísnené pravidlá (Kódex diskutujúceho) a skomplikuje sa vytváranie nových účtov na diskusiách," povedal Struhárik. „Po spoplatnení diskusií cez Piano nám toto totiž vyskočil ako najväčší problém, že si ľudia vytvárajú množstvo účtov, aby mohli denne poslať viac ako len tri príspevky."

Kompletné odanonymizovanie diskusií na SME.sk do budúcnosti nevylučujú. „Určite budeme priateľov z iDnes.cz kontaktovať a budú nás zaujímať ich skúsenosti a výsledky. Držíme im palce."

SME.sk nebude používať diskusie embednuté z Facebooku. „Náš diskusný systém vyvíjame roky a ponúka nám viac možností na správu ako externá aplikácia," povedal projektový manažér SME.sk.
Struhárik si nemyslí, že diskusie z Facebooku vulgárne príspevky úplne odstránia. „Skúsenosti s Facebookom, na ktorom je SME.sk veľmi aktívne, nám hovoria, že to nie je cesta. Ľudia vedia byť vulgárni a porušujú pravidlá slušnej komunikácie aj pod svojím menom - a dokonca sú na to neraz hrdí." Uviedol aj príklad debatu pod článkom o Štefanovi Harabinovi.

 

 

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie