Markíza sa infiltrovala na web JOJky

Markíza sa infiltrovala na web JOJky

Spravodajský web JOJ noviny.sk propagoval svojho najväčšieho konkurenta - televíziu Markíza.

 


Noviny.sk, spravodajský web televízie JOJ, mal niekoľko dní medzi svojimi spravodajskými článkami zaradené PR články konkurenčnej Markízy. Išlo napríklad o článok "Redizajn spravodajstva Markízy pokračuje", ktorý ospevoval chystané zmeny spravodajského webu tvnoviny.sk. "Chceme posilniť pozíciu brandu TVNoviny.sk ako nášho vlajkového spravodajského portálu a sústrediť pod jeho hlavičkou aj návštevnosť niektorých ďalších, doposiaľ samostatne profilovaných internetových projektov," mohli ste si prečítať cez víkend chválospev riaditeľa Centra interaktivity zo Záhorskej Bystrice.


V ďalšom článku to bola óda na seriál konkurencie: "Búrlivé víno opäť najsledovanejším slovenským seriálom!", v ktorom PR oddelenie Markízy pochvaľovalo sledovanosť svojich formátov.

JOJ na svoj spravodajský web pravdepodobne automaticky preberá články z tlačovej agentúry SITA, medzi ktorými boli aj PR správy Markízy.
Články viseli na webe JOJky, až kým Markíza na nich neupozornila na svojom facebooku, so statusom Ďakujeme konkurencii.

JOJ následne články stiahla a na facebooku si neodpustila poznámku: „Aj my ďakujeme. Netreba sa brať tak vážne a byť nad vecou. Máme aj iné," napísal admin z noviny.sk a na facebooku poďakovala aj JOJka Markíze, za to, že číta jej články.

Za povšimnutie stojí aj to, že išlo o PR správu Markízy, v ktorej sa ešte minulý týždeň pochválila novým redizajnom svojich webov. V pondelok už mal jej spravodajský web nový dizajn, no superlatívmi neoplýval.