Andrej Danko sa vracia na Facebook, v novom štýle Foto: Facebook SNS

Andrej Danko sa vracia na Facebook, v novom štýle

03.02.2017 20:31 | Internet | mk

Po kauze kapitán oficiálny profil Andrej Danka na facebooku zažil inváziu posmešných komentárov a vznik viacerých recesistických profilov.

 


O tom, že má Danko hodnosť kapitán, informoval Denník N 18. januára, no recesia sa naplno na sociálnych sieťach rozbehla až po tlačovke 19. januára, na ktorej Danko pobozkal kapitánske výložky. Keď k tomu Danko ešte hrdo na facebooku napísal, že nebude mazať kritické komentáre, jeho facebookový profil postihla doslova invázia negatívnych a posmešných komentárov.

 

Strana na to reagovala tak, že oficiálny facebookový profil Danka aj SNS vypla.

„Musíme priznať, že SNS nemalo dobre nastavený funpage. Prestavujeme stránky z hľadiska ochrany, pretože sme mazať nemohli," vysvetľoval Danko na TA3.

Kauza bola pre stranu komunikačnou pohromou. Štýl diskusie určovali recesistické stránky, hlavne stránka Andrej Danko Prezidentom, ktorej počet fanúšikov vzrástol na viac ako 16 tisíc.

Dnes je už SNS aj Danko späť na Facebooku, má nová "oficiálny" profil.

Predseda parlamentu neobnovil starý profil s 9 tisíc odberateľmi, ale má nový oficiálny profil (je aj označený na fotke ako oficiálny), na ktorom v týchto dňoch pribúdajú prví „priatelia." Pôvodná stránka s viac ako 9 tisíc odberateľmi je nefunkčná. Na novom profile majú diskutéri obmedzenú možnosť vkladať komentáre. Na rozdiel od predchádzajúcej stránky predsedu parlamentu komentovať môže už len ten, koho Danko (alebo jeho admin) potvrdí za priateľa.

Obnovená je už aj pôvodná stránka SNS s viac ako 30 tisíc odberateľmi. Komentáre, ktoré kritizujú stranu, sa tam dlho nezdržia. Admin stránky ich väčšinou maže. Strana k tomu zverejnila aj vyhlásenie: „Extrémistické vyhlásenia, ktoré sa dostáva prostredníctvom sociálnych sietí do spoločnosti, sú pre Slovenskú národnú stranu neprijateľné a neprípustné. Nebudeme sa podieľať na akomkoľvek šírení tejto agresivity a vulgárnosti. Preto SNS bude mazať príspevky, ktoré prekračujú hranicu slušnosti. Zároveň preferujeme diskusiu reálnych ľudí. SNS nebude reagovať na tzv. trolling a ani ho podporovať. Takéto príspevky budú tiež označené a mazané."

Aktualizácia 7. februára: "Áno, je to jeho profil (A. Danka - pozn.red.), spravuje ho tlačové oddelenie SNS, ustúpili sme od fan page a išli sme na profil, tak ako to majú aj ostatní politici. Nejde o súkromný profil, ale o informačný profil práce predsedu parlamentu a strany," povedala pre Omédiách.com šéfka komunikačného odboru v Kancelárii NR SR Zuzana Čižmáriková.Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Social Awards Slovakia: TOP 9 influencerov, vlogerov a stránok slovenského internetu sú známe (FOTO)

Anketa Social Awards Slovakia, v ktorom sa hľadajú TOP influenceri, vlogeri či stránky slovenského internetu, pokračuje druhým kolom.

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

RTVS má nového člena vedenia, ktorý nahradil Mareka Ťapáka

Na post televízneho programového riaditeľa RTVS 1. augusta nastúpil divadelný a filmový režisér Anton Šulík.

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol zavraždený štvrtý novinár od začiatku roka

V Mexiku bol v nedeľu zavraždený už štvrtý novinár od začiatku roka. Pablo Morrugares riadil spravodajský web PM Noticias. Zavraždený bol spolu s policajným telesným strážcom v meste Iguala v juhozápadnom mexickom štáte Guerrero, informovala dnes agentúra Reuters.

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Bývalá novinárka je novou finančnou riaditeľkou Fundraise Capital

Investičná spoločnosť Fundraise Capital má od augusta novú finančnú riaditeľku. Je ňou bývalá banková analytička Slovenskej sporiteľne a niekdajšia redaktorka denníka Pravda Lenka Buchláková.

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Viac ako 120 000 hlasov v ankete Social Awards Slovakia vytvorilo TOP 9 influencerov. Veronika a Sajfa sa rozhodli pre veľký krok!

Slovensko rozhodlo o tom, ktorí influenceri a vlogeri zabojujú o prvenstvo v 1. ročníku najväčšej ankety v slovenskom online priestore. Viac ako 120-tisíc hlasujúcich vybralo spomedzi dvoch stoviek influencerov a vlogerov 9 finalistov v každej z 9 kategórií Social Awards Slovakia. V 2. kole hlasovania Slováci vyberú troch finalistov v každej kategórii. Víťazov hlasujúci i slovenskí influenceri spoznajú 29. septembra na slávnostnom gala večeri, ktorý odvysiela televízia Markíza na online platforme Markíza Plus. Naplnilo sa aj motto súťaže „S vplyvom prichádza zodpovednosť“. Moderátori Veronika Cifrová Ostrihoňová a Matej „Sajfa“ Cifra sa totiž rozhodli odstúpiť z ankety.

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

Trnavské rádio je v Trnave 2. najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, po roku opäť monitorovala počúvanosť Trnavského rádia. To si medziročne polepšilo, v Trnave je druhé napočúvanejšie.

Zomrel jeden zo zakladateľov televízie CNN Reese Schonfeld

Zomrel jeden zo zakladateľov televízie CNN Reese Schonfeld

Vo veku 88 rokov zomrel Reese Schonfeld, novinár, ktorý spoločne s podnikateľom Tedom Turnerom založil v roku 1980 americkú spravodajskú stanicu Cable News Network (CNN).

Instagram zakročil proti Madonne

Instagram zakročil proti Madonne

Sociálna sieť prekryla Madonne zavádzajúce video o covide.

Bývalí novinári denníka Vedomosti ohlásili nový mediálny projekt

Bývalí novinári denníka Vedomosti ohlásili nový mediálny projekt

Novinári, ktorí na protest proti cenzúre odišli v júni z predného ruského ekonomického denníka Vedomosti, ohlásili založenie nového mediálneho projektu.

RTVS odvysiela naživo návrat kozmonautov z misie Demo-2 (VIDEO)

RTVS odvysiela naživo návrat kozmonautov z misie Demo-2 (VIDEO)

Po živom prenose štartu misie Demo-2 RTVS prinesie priamy prenos návratu posádky na Zem v rámci špeciálneho vydania talkshow o vede EXPERIMENT s podtitulom Naživo návrat na Zem, ktorý odvysiela na Dvojke v nedeľu 2. augusta o 20.10 h.

Najčítanejšie