Zuzana Piussi zverejnila číslo účtu aj pre pirátov

Zuzana Piussi zverejnila číslo účtu aj pre pirátov

Podporiť film Zuzany Piussi Od Fica do Fica, ktorý odmietla vysielať sieť kín, sa dá aj mimo systému Piána.

 

 


V týchto dňoch na stránke .týždňa aj na oficiálnej stránke filmu www.odficadofica.sk pribudol oznam: Podpora filmu Zuzany Piussi. Svojim finančným darom a kúpou symbolického lístku do kina prispievam na ďalší film Zuzany Piussi. Čiže je možné podporiť film aj mimo systému spoplatňovania webu Piáno, cez systém Darujme (ludialudom.sk) a to buď jednorazovým darom vo výške 4,99 eur, alebo vlastnou sumou.

Film sa oficiálne dostal do distribúcie pred pár dňami na stránke filmy.týžden.sk, kde ho môžu vidieť predlatitelia Piána. Zakrátko však vznikli pirátske kópie, ktoré sa voĺne šírili a zdieľali na sociálnych sieťach. Ohlásili sa aj takí, ktorí si chceli pozrieť film a podporiť ho, ale nie cez Piáno.

„Pre všetkých podporovateľov a pirátov, ktorí mi písali, že si chcú kúpiť lístok do kina, alebo podporiť vznik ďalšieho filmu, sme urobili účet. Tak som zvedavá, ako to dopadne," napísala na Facebooku Piussi.

Film Zuzany Piussi odmietli premietať v najväčšom multiplexe. "Multikiná sa boja a RTVS sa zatiaľ nerozhýbala. Šírenie filmu cez internet je pre mňa ako tvorcu jediné východisko," povedala režisérka filmu Zuzana Piussi.