Nový denník odštartoval – ako Postoj Foto: Postoj

Nový denník odštartoval – ako Postoj

18.09.2015 09:09 | Internet | mk

Niekoľko mesiacov avizovaný projekt konzervatívneho denníka vo štvrtok popoludní odštartoval.

 


Nevolá sa Konzervatívny denník, ako bolo pôvodne avizované, ale denník Postoj. Jeho šéfredaktorom je Fero Múčka, niekdajší zástupca šéfredaktora Trendu, komentátor denníka SME a zástupca šéfredaktora v .týždni. „Chceme vytvoriť vplyvné médium, ktoré sa bude kvalitne venovať politike, ekonomike, kultúre, náboženstvu a spoločenským otázkam a zároveň nebude pohŕdať ľuďmi, ktorí sa zúčastnili na referende o rodine alebo ktorí cítia, že život má cenu od svojho začiatku," píše v úvodnom komentári Múčka.

 

Redakčný tím internetového denníka je zložený z novinárov z redakcie katolíckeho webu postoy.sk a svetkrestanstva.sk, kde sa publikovali prvé články autorov denníka a tieto weby sú presmerované na postoj.sk. Súčasťou redakcie sú aj bývalí redaktori časopisu .týždeň Jozef Majchrák, Martin Hanus a Jaroslav Daniška.

Podrobnosti: Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii

Komentáre pre denník píše napríklad aj bývalý minister vnútra za KDH Vladimír Palko či poslanec OĽaNO Richrd Vašečka.

Vznik nového denníka ohlásili ľudia okolo webu postoy.sk vo februári krátko po referende o rodine. Zároveň spustili zbierku na štart – potrebná suma bola 80 tisíc eur. „Za týmto projektom nestojí žiadne veľké vydavateľstvo, inštitúcia, finančný žralok či milionári," píše Múčka.

Na príprave denníka sa podieľal aj bývalý hovorca Aliancie za rodinu a bývalý redaktor denníka Sme Peter Kremský, ešte pred štartom z projektu odišiel.

Web má okrem komentárov klasické podsekcie: Spravodajstvo, Politika, Spoločnosť, Kultúra a potom aj kategóriu Svet kresťanstva. Externým autorom umožňuje denník publikovať blogy. Medzi bežným spravodajstvom vychádzajú aj články z Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska.

 

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie