Nový denník odštartoval – ako Postoj Foto: Postoj

Nový denník odštartoval – ako Postoj

18.09.2015 09:09 | Internet | mk

Niekoľko mesiacov avizovaný projekt konzervatívneho denníka vo štvrtok popoludní odštartoval.

 


Nevolá sa Konzervatívny denník, ako bolo pôvodne avizované, ale denník Postoj. Jeho šéfredaktorom je Fero Múčka, niekdajší zástupca šéfredaktora Trendu, komentátor denníka SME a zástupca šéfredaktora v .týždni. „Chceme vytvoriť vplyvné médium, ktoré sa bude kvalitne venovať politike, ekonomike, kultúre, náboženstvu a spoločenským otázkam a zároveň nebude pohŕdať ľuďmi, ktorí sa zúčastnili na referende o rodine alebo ktorí cítia, že život má cenu od svojho začiatku," píše v úvodnom komentári Múčka.

 

Redakčný tím internetového denníka je zložený z novinárov z redakcie katolíckeho webu postoy.sk a svetkrestanstva.sk, kde sa publikovali prvé články autorov denníka a tieto weby sú presmerované na postoj.sk. Súčasťou redakcie sú aj bývalí redaktori časopisu .týždeň Jozef Majchrák, Martin Hanus a Jaroslav Daniška.

Podrobnosti: Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii

Komentáre pre denník píše napríklad aj bývalý minister vnútra za KDH Vladimír Palko či poslanec OĽaNO Richrd Vašečka.

Vznik nového denníka ohlásili ľudia okolo webu postoy.sk vo februári krátko po referende o rodine. Zároveň spustili zbierku na štart – potrebná suma bola 80 tisíc eur. „Za týmto projektom nestojí žiadne veľké vydavateľstvo, inštitúcia, finančný žralok či milionári," píše Múčka.

Na príprave denníka sa podieľal aj bývalý hovorca Aliancie za rodinu a bývalý redaktor denníka Sme Peter Kremský, ešte pred štartom z projektu odišiel.

Web má okrem komentárov klasické podsekcie: Spravodajstvo, Politika, Spoločnosť, Kultúra a potom aj kategóriu Svet kresťanstva. Externým autorom umožňuje denník publikovať blogy. Medzi bežným spravodajstvom vychádzajú aj články z Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie