Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii Reprofoto video Týždeň

Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii

19.06.2015 13:21 | Tlač | mk

Týždeň opúšťajú niekoľkí dlhoroční redaktori. Posilnia novovznikajúci denník.

 


O odchode troch dlhoročných redaktorov  - Jozefovi  Majchrákovi, Martinovi Hanusovi a Jaroslavovi Daniškovi -  informoval na webe Trend. Idú do pripravovaného Konzervatívneho denníka.

 Aktívne píšuci boli dvaja – Majchrák a Daniška. Martin Hanus, ktorý bol roky zástupcom šéfredaktora časopisu, už rok takmer vôbec pre .týždeň nepíše. Je na niekoľkomesačnom pobyte v Taliansku.

Daniška už prispieva pre postoy.sk, ktorý chystá Konzervatívny denník. Tieto dni napísal tri komentáre: Mudžahedín: Chýba mi žena, Ako pochopiť Tsiprasa), Matovič začína hru o premiéra.

Daniška odchádza, pretože mu je myšlienka Konzervatívneho denníka blízka a súvisí aj s referendom o rodine. Podľa neho ani jedno médium v tom čase nezastupovalo názor väčšiny vyjadrenej v prieskumoch verejnej mienky, ktorá bola proti homosexuálnym manželstvám a za rodinu, povedal Daniška pre Trend.sk  s tým, že dôvodom odchodu sú aj názorové rozpory v redakcii .týždňa. 

"S týmito tromi sme sa dohodli, nastúpia v lete. Jozef Majchrák v auguste a Hanus s Daniškom v júli," povedal pre Omédiách.com Lukáš Melicher, štatutárny zástupca Postoy.

Reakcia šéfredaktora .týždňa Štefana Hríba: Chcú si vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete

Spustenie Konzervatívneho denníka je ohlasované už niekoľko mesiacov. Vo februári začal Postoy.sk s kampaňou a zbierkou na vznik nového Konzervatívneho denníka. Odhadovaná suma na štart internetového denníka bola 80 tisíc. Predbežné plány na spustenie boli v máji, aktuálne sa má spustiť v septembri.

Na projekte začali pracovať na plný úväzok už skôr bývalý hovorca Aliancie z rodinu Peter Kremský a Pavol Rábara. Za obsah zodpovedá Lukáš Obšitník a na prípave spolupracuje aj Imrich Gazda z webu Svet kresťanstva, ktorý sa k postoy.sk a pripravovanému denníku pripojil.

 

pošli na vybrali.sme.sk


K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

1. K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

K zodpovednosti za vraždu novinárky Lýry McKeeovej pri nepokojoch v severoírskom meste Londonderry sa dnes prihlásila radikálna republikánska organizácie Nová IRA.

PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

2. PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

Európsky parlament zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.

MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

3. MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

Spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je oficiálnym partnerom MS v hokeji 2019, prichádza s novou imidžovou kampaňou. Odohráva sa v prostredí bratislavskej školy, kde vládne šikana. Deťom pri nej pomáha súdržnosť a vzájomná pomoc, ktoré poznajú zo športu.

Kniha, ktorá letí už desaťročia

4. Kniha, ktorá letí už desaťročia

Jeden z najpopulárnejších amerických povojnových románov. Klasika modernej literatúry, ktorú si treba prečítať. Román Kto chytá v žite je svetový fenomén. Salinger ho napísal ešte v roku 1951, no odvtedy ho preložili do takmer všetkých svetových jazykov. Každý rok sa z neho predá okolo 250 000 výtlačkov a doteraz sa predalo 65 miliónov kníh.

Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

5. Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

Bulharský súd dnes poslal na 30 rokov za mreže vraha novinárky Viktorie Marinovovej.

Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

6. Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ filmovej hudby Martin Böttcher, oznámila dnes agentúre DPA jeho dcéra Betsy Schlüterová. Skladateľ zomrel v noci z piatka na sobotu.

Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

7. Mobilné dáta na Slovensku patria k tým najdrahším. Česko je na tom ešte horšie

Zdajú sa vám ceny za mobilný internet privysoké a občas narazíte na ponuky zahraničných operátorov, ktoré sľubujú gigabajty dát doslova za pár eur? Nuž, drahšie služby na Slovensku v porovnaní so zvyškom Európy nemusia byť iba pocitom v návale emócii z ďalšej mesačnej faktúry.

Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

8. Nová verzia Pevnosti Boyard sa bude odohrávať v zábavnom parku (VIDEO)

Francúzsky kanál France 2 chystá pokračovanie obľúbenej televíznej súťaže Kľúče od pevnosti Boyard (Pevnosť Boyard) známej aj slovenským divákom.

Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

9. Polícia v Severnom Írsku zadržala dvoch mladíkov kvôli smrti novinárky

Severoírska polícia dnes oznámila, že zadržala dvoch mladíkov v súvislosti s vraždou 29-ročnej novinárky Lýry McKeeovej počas nepokojov v Londonderry v noci zo štvrtka na piatok. Informovala o tom na svojom webe spravodajská stanica BBC.

Na Veľkú noc sa zaobídeme skôr bez chleba ako bez alkoholu

10. Na Veľkú noc sa zaobídeme skôr bez chleba ako bez alkoholu

Slovákov sme sa opýtali, čo u nich doma, na veľkonočnom stole, nesmie chýbať. Okrem tradičných jedál sú to aj drinky. Respondenti ich spomínali dokonca častejšie ako chlieb, či vianočku. Napriek tomu, v rámci Európskej únie nepatríme medzi lídrov v týždennej konzumácii alkoholu.

Najčítanejšie