Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii Reprofoto video Týždeň

Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii

19.06.2015 13:21 | Tlač | mk

Týždeň opúšťajú niekoľkí dlhoroční redaktori. Posilnia novovznikajúci denník.

 


O odchode troch dlhoročných redaktorov  - Jozefovi  Majchrákovi, Martinovi Hanusovi a Jaroslavovi Daniškovi -  informoval na webe Trend. Idú do pripravovaného Konzervatívneho denníka.

 Aktívne píšuci boli dvaja – Majchrák a Daniška. Martin Hanus, ktorý bol roky zástupcom šéfredaktora časopisu, už rok takmer vôbec pre .týždeň nepíše. Je na niekoľkomesačnom pobyte v Taliansku.

Daniška už prispieva pre postoy.sk, ktorý chystá Konzervatívny denník. Tieto dni napísal tri komentáre: Mudžahedín: Chýba mi žena, Ako pochopiť Tsiprasa), Matovič začína hru o premiéra.

Daniška odchádza, pretože mu je myšlienka Konzervatívneho denníka blízka a súvisí aj s referendom o rodine. Podľa neho ani jedno médium v tom čase nezastupovalo názor väčšiny vyjadrenej v prieskumoch verejnej mienky, ktorá bola proti homosexuálnym manželstvám a za rodinu, povedal Daniška pre Trend.sk  s tým, že dôvodom odchodu sú aj názorové rozpory v redakcii .týždňa. 

"S týmito tromi sme sa dohodli, nastúpia v lete. Jozef Majchrák v auguste a Hanus s Daniškom v júli," povedal pre Omédiách.com Lukáš Melicher, štatutárny zástupca Postoy.

Reakcia šéfredaktora .týždňa Štefana Hríba: Chcú si vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete

Spustenie Konzervatívneho denníka je ohlasované už niekoľko mesiacov. Vo februári začal Postoy.sk s kampaňou a zbierkou na vznik nového Konzervatívneho denníka. Odhadovaná suma na štart internetového denníka bola 80 tisíc. Predbežné plány na spustenie boli v máji, aktuálne sa má spustiť v septembri.

Na projekte začali pracovať na plný úväzok už skôr bývalý hovorca Aliancie z rodinu Peter Kremský a Pavol Rábara. Za obsah zodpovedá Lukáš Obšitník a na prípave spolupracuje aj Imrich Gazda z webu Svet kresťanstva, ktorý sa k postoy.sk a pripravovanému denníku pripojil.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Danšari. Spoznajte umenie upratovať

1. Danšari. Spoznajte umenie upratovať

Danšari je japonské umenie upratovať, ktoré ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale v sebe samom. Výborne ho popísala a ponúkla aj množstvo tipov Hideko Jamašitová v knihe Danšari – umenie upratovať.

Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

2. Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

Vydavatelia vlani zaznamenali nižší predaj tlačeného vydania novín. Predaný náklad klesol oproti predchádzajúcemu roku každému z piatich sledovaných celoštátnych denníkov.

RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

3. RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynie vo štvrtok 21. februára presne rok.

Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

4. Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

Televízia vysvetľuje, prečo v dueli nepočítala so Zuzanou Čaputovou.

Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

5. Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia hlavne český miliardár Daniel Křetínský a Patrik Tkáč z J&T, dokončila nákup francúzskych časopisov mediálnej skupiny Lagardère za 52 miliónov eur. Súčasťou kúpy je licencia na značku módneho magazínu Elle pre Francúzsko.

Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

6. Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

Národná rada dnes opätovne nezvolila žiadnych kandidátov na sudcov Ústavného súdu a súd sa tým stane nefunkčným.

eKasa prichádza na Slovensko

7. eKasa prichádza na Slovensko

Od 1. apríla vstúpi do platnosti nová povinnosť pre podnikateľov vo forme eKasy s online pripojením do systému finančnej správy. Štátu má priniesť zvýšenie transparentnosti výberu daní a podnikateľom zjednodušenie komunikácie so štátom a potenciál pre inovácie. Nové riešenia pokladníc okrem online pripojenia majú priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu.

Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

8. Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

Bývalý prorektor Univerzity Karlovej v Prahe Martin Kovář sa podľa etickej komisie Filozofickej fakulty UK dopustil plagiátorstva. Na rokovaní akademického senátu Filozofickej fakulty UK to uviedla členka komisie Olga Lomová.

Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

9. Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl.

O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

10. O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

Len niekoľko týždňov po prezidentských voľbách čakajú Slovensko ďalšie dôležité voľby – voľby do Európskeho parlamentu. Voliči na Slovensku budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.

Najčítanejšie