Hríb k odchodu redaktorov.týždňa: Chcú si vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete Kresba .týždeň

Hríb k odchodu redaktorov.týždňa: Chcú si vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete

19.06.2015 15:26 | Tlač | mk

Šéfredaktor .týždňa ŠTEFAN HRÍB v rozhovore pre Omédiách.com komentuje odchod viacerých redaktorov z časopisu .týždeň.

Z .týždňa odchádzajú dlhoroční redaktori: Jaroslav Daniška a Jozef Majchrák. Bývalý zástupca šéfredaktora Martin Hanus šiel pred rokom na pobyt do Talianska, do .týždňa sa už nevráti.

Viac: Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii

Čo hovoríte na odchod troch dlhoročných redaktorov .týždňa ?

„Ich odchod ma mrzí, prežili sme spolu veľa rokov, vytváral som im slobodný priestor a osobne som ich celé tie roky bránil pred rôznymi neférovými kritikmi. Na druhej strane vnímam ich odchod ako užitočnú výzvu. Vždy som chcel robiť otvorený, hľadajúci časopis, a .týždeň taký bude aj naďalej. Výzva spočíva v doplnení vhodnými ľudmi a energiou."

Čo hovoríš na vyjadrenie odchádzajúcich, že .týždeň prechádzal krízami a že je pre nich príliš liberálny?

Oni za krízu považujú aj to, že som sa nahlas zastal Róberta Bezáka. Ja to považujem za elementárnu spravodlivosť. Zvyšok sú ideologické kecy a priehľadná manipulácia, ktorou si chcú vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete. Túto pýchu časti našich konzervatívcov som vždy neznášal. Tvrdenie, že .týždeň sa stal príliš liberálny, je predsa smiešne. Stačí si všimnúť naše titulky, autorov, postoje. Podporili sme Vlada Palka, keď ho podrazili oportunisti z jeho strany, inokedy sme sa zastali Riša Sulíka, keď ho vinili za Dzurindom spôsobený pád vlády. Raz osobne kritizujem referendovú kampaň katolíkov, lebo mi prišla primitívna a zástupná, inokedy dám osobne za vzor Jána Pavla II, Benedikta a Františka. Vždy s priestorom pre iný názor. Ak toto naozaj považujú za liberálne, potom ich nový konzervatívny denník nezačína dobre. Taký úzky pohľad na svet je totiž nielen pyšný, ale aj odsúdený na život v ideologickom gete a neustálej vojne s nepriateľmi.

Kto ešte z .týždňa odchádza?

Odchádzajú Jaroslav Daniška a Jozef Majchrák, Martin Hanus odišiel už pred rokom na duchovný pobyt a nevracia sa.

Odchádza aj František Mučka (pracuje v .týždni a písalaj pre postoy.sk, web, ktorý je zakladateľom Konzervatívneho denníka)?

František Múčka bol zodpovedný za rozbeh nášho nového webu, tak bol prijatý, ale Hanusovým odchodom do Talianska prebral dočasne jeho zodpovednosť aj v tlačenom vydaní. Tým nám naozaj veľmi pomohol. Teraz sa už venuje finálnym prácam na spustení nového webu, čo sa stane v najbližších dňoch, a do septembra ho bude obsahovo dolaďovať. Potom si s Ferom sadneme a uvidíme čo ďalej.

Prídu do .týždňa noví ľudia?

Nejakí noví redaktori prídu, s ďalšími osobnosťami rozširujeme spoluprácu. Hlavne ale pracujeme s mladými ľuďmi, ktorí majú talent, chuť a otvorené hlavy. V tomto je to veľmi užitočná výzva.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie