Hríb k odchodu redaktorov.týždňa: Chcú si vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete Kresba .týždeň

Hríb k odchodu redaktorov.týždňa: Chcú si vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete

19.06.2015 15:26 | Tlač | mk

Šéfredaktor .týždňa ŠTEFAN HRÍB v rozhovore pre Omédiách.com komentuje odchod viacerých redaktorov z časopisu .týždeň.

Z .týždňa odchádzajú dlhoroční redaktori: Jaroslav Daniška a Jozef Majchrák. Bývalý zástupca šéfredaktora Martin Hanus šiel pred rokom na pobyt do Talianska, do .týždňa sa už nevráti.

Viac: Z .týždňa odchádzajú viacerí redaktori. Idú k novej konkurencii

Čo hovoríte na odchod troch dlhoročných redaktorov .týždňa ?

„Ich odchod ma mrzí, prežili sme spolu veľa rokov, vytváral som im slobodný priestor a osobne som ich celé tie roky bránil pred rôznymi neférovými kritikmi. Na druhej strane vnímam ich odchod ako užitočnú výzvu. Vždy som chcel robiť otvorený, hľadajúci časopis, a .týždeň taký bude aj naďalej. Výzva spočíva v doplnení vhodnými ľudmi a energiou."

Čo hovoríš na vyjadrenie odchádzajúcich, že .týždeň prechádzal krízami a že je pre nich príliš liberálny?

Oni za krízu považujú aj to, že som sa nahlas zastal Róberta Bezáka. Ja to považujem za elementárnu spravodlivosť. Zvyšok sú ideologické kecy a priehľadná manipulácia, ktorou si chcú vytvoriť imidž jediných konzervatívcov na svete. Túto pýchu časti našich konzervatívcov som vždy neznášal. Tvrdenie, že .týždeň sa stal príliš liberálny, je predsa smiešne. Stačí si všimnúť naše titulky, autorov, postoje. Podporili sme Vlada Palka, keď ho podrazili oportunisti z jeho strany, inokedy sme sa zastali Riša Sulíka, keď ho vinili za Dzurindom spôsobený pád vlády. Raz osobne kritizujem referendovú kampaň katolíkov, lebo mi prišla primitívna a zástupná, inokedy dám osobne za vzor Jána Pavla II, Benedikta a Františka. Vždy s priestorom pre iný názor. Ak toto naozaj považujú za liberálne, potom ich nový konzervatívny denník nezačína dobre. Taký úzky pohľad na svet je totiž nielen pyšný, ale aj odsúdený na život v ideologickom gete a neustálej vojne s nepriateľmi.

Kto ešte z .týždňa odchádza?

Odchádzajú Jaroslav Daniška a Jozef Majchrák, Martin Hanus odišiel už pred rokom na duchovný pobyt a nevracia sa.

Odchádza aj František Mučka (pracuje v .týždni a písalaj pre postoy.sk, web, ktorý je zakladateľom Konzervatívneho denníka)?

František Múčka bol zodpovedný za rozbeh nášho nového webu, tak bol prijatý, ale Hanusovým odchodom do Talianska prebral dočasne jeho zodpovednosť aj v tlačenom vydaní. Tým nám naozaj veľmi pomohol. Teraz sa už venuje finálnym prácam na spustení nového webu, čo sa stane v najbližších dňoch, a do septembra ho bude obsahovo dolaďovať. Potom si s Ferom sadneme a uvidíme čo ďalej.

Prídu do .týždňa noví ľudia?

Nejakí noví redaktori prídu, s ďalšími osobnosťami rozširujeme spoluprácu. Hlavne ale pracujeme s mladými ľuďmi, ktorí majú talent, chuť a otvorené hlavy. V tomto je to veľmi užitočná výzva.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie