Najlepší hovorca je z Ozbrojených síl, najhorší z Generálnej prokuratúry

Najlepší hovorca je z Ozbrojených síl, najhorší z Generálnej prokuratúry

Ceny o najlepšieho a najhoršieho Hovorcu roka 2012 sú rozdané.  

Najlepší hovorcovia za rok 2012 sú známi. Top hovorcom 2012 je hovorca Ozbrojených síl SR Milan Vanga, ktorý je zároveň víťazom kategórie štátna správa a štátny sektor. V kategórii samospráva a neziskový sektor vyhral Marek Tettinger, hovorca MsÚ Bratislava - Nové Mesto. V kategórii privátny a komerčný sektor obhájila minuloročné prvenstvo Lucia Muthová, riaditeľka odboru firemnej komunikácie Allianz - Slovenskej poisťovne. Vyhlasovateľom ankety je Asociácia hovorcov Slovenska. O víťazoch v týchto kategóriách rozhodla 12-členná porota zložená z novinárov a odborníkov na marketing a PR. 

Hlasovalo sa aj na webe. V internetovej ankete Môj hovorca vyhrala hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková.

 Milan Vanga, Lucia Muthová, Zuzana Ďuďáková, Marek Tettinger FOTO: mojhovorca.sk

 

 „Hlavným cieľom a poslaním súťaže je vybrať najkvalitnejšieho hovorcu, ktorý môže byť pre kolegov vzorom po profesionálnej i osobnej stránke," povedal Ján Orlovský, predseda Asociácie hovorcov Slovenska. 

Jana Tökölyová

Malina ide na Generálnu prokuratúru

Aj tento rok sa hľadal antihovorca. „Hovorcovskú malinu“ si vyslúžila hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová, u ktorej porota kritizovala absenciu základných princípov práce hovorcu. Hovorcovia generálnej prokuratúry sú medzi novinármi známi tým, že si o 15:30 vypínajú alebo nezdvíhajú mobily.

V minulých rokoch dostal hovorcovskú malinu hovorca ministerstva obrany Vladimír Gemela, alebo hovorca prezidenta Marek Trubač.