Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

21.05.2019 10:31 | Marketing | PR

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

V tomto roku oslavuje Nadácia Orange okrúhle jubileum. Už 20 rokov prostredníctvom svojich aktivít pomáha formovať zodpovednú a ohľaduplnú spoločnosť, podporuje aktívnych ľudí, inšpiruje, motivuje a mení Slovensko na lepšie miesto. A už desať rokov oceňuje neziskové organizácie a aktívnych ľudí, ktorí majú rovnaký cieľ. Cenou Nadácie Orange ocení v rámci desiateho ročníka výnimočne až desať neziskoviek, ktoré sa svojou činnosťou dlhodobo a významným spôsobom podieľajú na zlepšovaní podmienok pre život na Slovensku v oblastiach vzdelávanie, sociálna inklúzia a komunitný rozvoj.

„Nadácia Orange patrí dlhodobo medzi najznámejšie firemné nadácie na Slovensku a vďaka svojej dôveryhodnosti a transparentnosti sa jej už 20 rokov darí reagovať na aktuálne problémy spoločnosti. Teší ma, že nadačné aktivity nielen pomáhajú tam, kde je to potrebné, ale zároveň inšpirujú množstvo aktívnych ľudí k ďalším projektom a spájajú pre tvorbu lepšieho sveta pre nás všetkých. Táto snaha si zaslúži našu pozornosť a ocenenie, a preto som nesmierne rada, že už po desiaty raz môžeme udeliť Cenu Nadácie Orange výnimočným mimovládnym neziskovým organizáciám,“ hovorí Andrea Cocherová, správkyňa Nadácie Orange.

Do 10. ročníka bolo predložených 60 nominácií mimovládnych a neziskových organizácií, pričom aj nominácie v tomto ročníku prebiehali výnimočným spôsobom. Tie navrhol nominačný výbor zložený zo všetkých doterajších laureátov Ceny Nadácie Orange. „Počas uplynulých rokov sme ocenili snahu mnohých aktívnych neziskových organizácií za výnimočný prínos v rôznych oblastiach. Rozhodli sme sa, že nominácie do jubilejného 10. ročníka Ceny Nadácie Orange vložíme do rúk práve laureátom tohto ocenenia, ktorí neustále spájajú svoje sily pre lepší svet a hlavne majú sami skúsenosť s nezištnou pomocou tým, ktorí to najviac potrebujú. Keďže v tomto ročníka sa skutočne stretávame v nomináciách s tým najlepším z najlepšieho, bude naozaj náročné vybrať desať organizácií, pretože všetci nominovaní si zaslúžia uznanie za svoju prácu a výnimočný prínos pre spoločnosť,“ vysvetľuje priebeh tohtoročných nominácií Milica Danková, manažérka Nadácie Orange.

Hodnotiaca komisia zložená z desiatich odborníkov a odborníčok z oblasti vzdelávanie, sociálna inklúzia a komunitný rozvoj sa následne v rámci intenzívnej diskusie zhodla na postupe 30 finalistov, ktorí sa budú môcť uchádzať o vzácne ocenenie. Každá nominovaná organizácia má za sebou silný príbeh a ľudí odhodlaných prinášať pozitívnu zmenu. Kompletný „shortlist“ nominovaných je zverejnený na webe Nadácie Orange.

V druhom kole hodnotiaceho procesu vyberie rovnaká komisia desať laureátov, ktorí okrem samotného verejného uznania získajú aj finančnú odmenu na ďalší rozvoj svojej činnosti. Tí budú predstavení na slávnostnom odovzdávaní Ceny Nadácie Orange 30. mája 2019 v bratislavskej Starej tržnici.

pošli na vybrali.sme.sk


Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

1. Rokovanie o zmene tlačového zákona koalícia odložila

Koalícia dnes opäť odložila rokovania o spornej novele tlačového zákona v parlamente, podľa ktorej by politici mali znovu získať právo na bezplatné uverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby.

Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

2. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

3. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

4. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

5. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

6. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

7. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

9. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

10. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Najčítanejšie