Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

21.05.2019 10:31 | Marketing | PR

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

V tomto roku oslavuje Nadácia Orange okrúhle jubileum. Už 20 rokov prostredníctvom svojich aktivít pomáha formovať zodpovednú a ohľaduplnú spoločnosť, podporuje aktívnych ľudí, inšpiruje, motivuje a mení Slovensko na lepšie miesto. A už desať rokov oceňuje neziskové organizácie a aktívnych ľudí, ktorí majú rovnaký cieľ. Cenou Nadácie Orange ocení v rámci desiateho ročníka výnimočne až desať neziskoviek, ktoré sa svojou činnosťou dlhodobo a významným spôsobom podieľajú na zlepšovaní podmienok pre život na Slovensku v oblastiach vzdelávanie, sociálna inklúzia a komunitný rozvoj.

„Nadácia Orange patrí dlhodobo medzi najznámejšie firemné nadácie na Slovensku a vďaka svojej dôveryhodnosti a transparentnosti sa jej už 20 rokov darí reagovať na aktuálne problémy spoločnosti. Teší ma, že nadačné aktivity nielen pomáhajú tam, kde je to potrebné, ale zároveň inšpirujú množstvo aktívnych ľudí k ďalším projektom a spájajú pre tvorbu lepšieho sveta pre nás všetkých. Táto snaha si zaslúži našu pozornosť a ocenenie, a preto som nesmierne rada, že už po desiaty raz môžeme udeliť Cenu Nadácie Orange výnimočným mimovládnym neziskovým organizáciám,“ hovorí Andrea Cocherová, správkyňa Nadácie Orange.

Do 10. ročníka bolo predložených 60 nominácií mimovládnych a neziskových organizácií, pričom aj nominácie v tomto ročníku prebiehali výnimočným spôsobom. Tie navrhol nominačný výbor zložený zo všetkých doterajších laureátov Ceny Nadácie Orange. „Počas uplynulých rokov sme ocenili snahu mnohých aktívnych neziskových organizácií za výnimočný prínos v rôznych oblastiach. Rozhodli sme sa, že nominácie do jubilejného 10. ročníka Ceny Nadácie Orange vložíme do rúk práve laureátom tohto ocenenia, ktorí neustále spájajú svoje sily pre lepší svet a hlavne majú sami skúsenosť s nezištnou pomocou tým, ktorí to najviac potrebujú. Keďže v tomto ročníka sa skutočne stretávame v nomináciách s tým najlepším z najlepšieho, bude naozaj náročné vybrať desať organizácií, pretože všetci nominovaní si zaslúžia uznanie za svoju prácu a výnimočný prínos pre spoločnosť,“ vysvetľuje priebeh tohtoročných nominácií Milica Danková, manažérka Nadácie Orange.

Hodnotiaca komisia zložená z desiatich odborníkov a odborníčok z oblasti vzdelávanie, sociálna inklúzia a komunitný rozvoj sa následne v rámci intenzívnej diskusie zhodla na postupe 30 finalistov, ktorí sa budú môcť uchádzať o vzácne ocenenie. Každá nominovaná organizácia má za sebou silný príbeh a ľudí odhodlaných prinášať pozitívnu zmenu. Kompletný „shortlist“ nominovaných je zverejnený na webe Nadácie Orange.

V druhom kole hodnotiaceho procesu vyberie rovnaká komisia desať laureátov, ktorí okrem samotného verejného uznania získajú aj finančnú odmenu na ďalší rozvoj svojej činnosti. Tí budú predstavení na slávnostnom odovzdávaní Ceny Nadácie Orange 30. mája 2019 v bratislavskej Starej tržnici.Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský podnikateľ Miklós Vaszily, ktorý už riadi provládnu stanicu TV2, dnes oznámil, že kúpil päťdesiatpercentný podiel v holdingovej spoločnosti Indamedia. Tá kontroluje reklamné príjmy pre nezávislý spravodajský portál Index.hu.

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

Ku každému paušálu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA prináša mobilný operátor 4ka od 1. apríla zadarmo balík NEKONEČNO NA DOMA. „Dnes, viac ako inokedy je dôležité, aby rodina držala spolu. Chceme rodine našich zákazníkov uľahčiť tieto chvíle, keď trávime čas doma viac ako inokedy a preto im dávame dáta zadarmo,“ vysvetľuje generálny riaditeľ 4ky Juraj Ondriš.

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Prezident Miloš Zeman v neděli okomentuje opatření, která vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru, v rozhovoru pro server Blesk.cz.

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

Vo veku 85 rokov dnes v nemocnici v Malackách zomrela legendárna divadelná, filmová, televízna a rozhlasová herečka Eva Krížiková.

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom sa bolestne začína dotýkať aj niektorých médií. V niektorých vydavateľských domoch sa už začalo prepúšťať, znižujú sa platy, rušia sa aj niektoré tituly.

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela známa herečka a popredná členka Činohry SND Eva Krížiková. O úmrtí informovalo Slovenské národné divadlo.

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom má v médiách ďalšie obete.

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Telekomunikačný operátor SWAN v reakcii na mimoriadnu situáciu kvôli šíriacemu sa koronavírusu upravuje svoj obľúbený LTE internet pre domácnosti. Vyššie rýchlosti budú odteraz k dispozícii v nových lokalitách po celom Slovensku, potešia sa všetci, ktorí aktuálne potrebujú viac dát, ako inokedy.

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá dnes tvrdo kritizujú maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý vďaka novému kontroverznému zákonu môže v čase núdzového stavu krajinu riadiť pomocou dekrétov.

Unikla mapa nakazených aj s ulicami. Matovič s tým nemá problém, myslí si, že by pomohla (VIDEO)

Unikla mapa nakazených aj s ulicami. Matovič s tým nemá problém, myslí si, že by pomohla (VIDEO)

V pondelok Národnému centru zdravotníckych informácií unikla mapa, ktorá ukazovala, ako sa šíri nákaza po Slovensku aj s podrobnými informáciami - na mape boli vyznačení nakazení, s údajmi o veku, pohlaví ale aj s podrobnejšími informáciami o tom, kde nakazení žije – presne v ktorej časti mesta aj s ulicami.

Najčítanejšie