Dve tretiny vykonaných platieb sú bezkontaktné. Platiť môžete ešte bezpečnejšie – S HODINKAMI, už aj v Poštovej banke Foto: PB

Dve tretiny vykonaných platieb sú bezkontaktné. Platiť môžete ešte bezpečnejšie – S HODINKAMI, už aj v Poštovej banke

23.05.2019 16:10 | Marketing | PR

Poštová banka prináša svojim zákazníkom, ako prvá banka s kamennými pobočkami, platbu pomocou hodiniek Fitbit a Garmin. Vďaka tomu ušetria čas pri pokladni a hlavne, zvýšia bezpečnosť svojich platieb. Platiť smart hodinkami a náramkami môžu zákazníci Poštovej banky už od 4. júna.


Podľa bankovej asociácie, počet platieb uskutočnených platobnými kartami na Slovensku neustále rastie, pričom bezkontaktnú možnosť platby ponúka až 82 percent z nich. Vo veľkom ju využívajú aj klienti Poštovej banky.Až 64 percent ich platieb je bezkontaktných. Najčastejšie takto uhrádzajú nákup v potravinách, bezkontaktne platia aj v reštauráciách či vo fast foodoch a v novinových stánkoch. Úhrady na spomínaných miestach tvoria viac ako 60 percent všetkých bezkontaktných platieb. Práve tí, ktorí si ich kvôli rýchlosti, pohodlnosti a bezpečnosti obľúbili, určite zaujme aj nový spôsob úhrady smart hodinkami.

Športovci a pracujúci rodičia medzi prvými

Podľa štúdie spoločnosti PwC z decembra 2018, pracujúci rodičia patria, okrem mladej generácie, medzi prvých, ktorí si osvojujú technické novinky. Napríklad v USA používa nositeľné technológie až 62 % rodičov a 77 % z nich sa vyjadrilo, že im uľahčujú výchovu detí. Zároveň patria k tým, ktorí sú často v časovom strese a riešia problém ako umožniť tínedžerom platiť bezpečne aj bez obavy, že stratia predplatenú kartu alebo hotovosť. Platby pomocou nositeľných technológií sú nielen riešením, ale zároveň dávajú rodičom prehľad o tom, kde a koľko ich potomkovia najviac utrácajú.

Nešportujte s peniazmi v ponožke

Aktívny životný štýl a dôraz na zdravie je čoraz väčšou súčasťou života Slovákov. Svoje zdravie sleduje a hodnotí ako dobré v priemere 86 % mužov aj žien. Každý sa však už aspoň raz stretol s tým, že pred alebo po športe potreboval niečo zaplatiť a nemal so sebou platobnú kartu či dostatok hotovosti. Podľa zahraničnej štúdie spoločnosti Visa, až 60 % respondentov by rado používalo možnosti platby cez inteligentné hodinky či náramky, kým sa venujú športu. Ďalších 71 % priznalo, že majú so sebou pri športe minimálne jednu možnosť ako zaplatiť a zhruba tretina má platobnú kartu či hotovosť ukrytú v ponožke alebo topánke. „Digitálne technológie výrazne ovplyvňujú náš život, ktorého súčasťou sú aj platby. Ich zjednodušením chceme zákazníkom ukázať, že aj nákupy môžu byť len malou zástavkou k ich ďalšej činnosti,“ dodáva Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky.

Platba hodinkami je rýchla a bezpečná

Platba hodinkami je jednoduchšia ako platba mobilným telefónom. Vašu kartu máte jednoducho na ruke. „Dve tretiny platieb našich klientov, ktoré vykonajú platobnou kartou, sú bezkontaktné. Spustenie Garmin pay a Fitbit Pay im umožní pri nákupoch využívať najmodernejšie technológie. Som presvedčený, že so zvyšujúcim sa zastúpením inteligentných hodiniek, trend nárastu takýchto platieb ešte porastie. Budúcnosť bankovníctva už nie je len o smartfóne,“ vysvetľuje dôvody zavedenia služby Fitbit Pay a Garmin Pay generálny riaditeľ Poštovej banky Andrej Zaťko.

Pre platbu hodinkami je dôležité zvoliť si typ, ktorý túto funkcionalitu podporuje. V prípade značky Fitbit sú to Fitbit Ionic, Fitbit Ionic adidas edition, Charge 3 Special Edition a Fitbit Versa. Ak ste fanúšikom Garmin, v tom prípade siahnite po modeloch Forerunner 645, Forerunner 945a sérii MARQ, Fenix 5 Plus séria, Vívoactive3 a D2. V oboch prípadoch je dôležité najskôr si stiahnuť aplikáciu do smartfónu, následne spárovať príslušné zariadenie, zadať 4-miestny kód a vyplniť údaje z platobnej karty. Služba je úplne zadarmo a údaje z jednej karty je možné využiť v troch rôznych zariadeniach. Platba v obchodoch je rýchla, keďže na hodinkách stačí stlačiť voľbu platby a priložiť ich do jednej minúty k terminálu.

Dôležité je mať hodinky na ruke, pretože potrebujú snímať frekvenciu tepu. V opačnom prípade by ste museli zadávať 4-miestny PIN, ktorý sa používa na autorizáciu platieb po 24 hodinách alebo v prípade, že ich zložíte z ruky. Týmto jednoduchým spôsobom môžete zaplatiť 10 nákupov, ktorých limit je rovnaký ako na platobnej karte. V prípade ďalších platieb treba hodinky synchronizovať s aplikáciou v telefóne. „Slováci sú k novým spôsobom platby skôr skeptickí a obávajú sa, aby neprišli o svoje peniaze. Platba inteligentnými hodinkami sa na prvý pohľad môže zdať rizikovou, ale opak je pravdou. Pri platení prichádza k tzv. tokenizácii – čo zjednodušene znamená, že hodinkami neprechádzajú skutočné údaje z karty, ale systém vytvára jedinečné číslo. Navyše, platby sú zabezpečené aj kódom, ktorý slúži na autorizáciu,“ uzatvára tému bezpečnosti Lýdia Žáčková, hovorkyňa Poštovej banky.

pošli na vybrali.sme.sk


Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

1. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

2. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

3. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

4. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

5. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

6. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

7. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

8. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

9. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

10. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Najčítanejšie