Chcete si v roku 2020 viac nasporiť? Pozrite si niekoľko užitočných tipov Foto: 365.bank

Chcete si v roku 2020 viac nasporiť? Pozrite si niekoľko užitočných tipov

17.01.2020 11:31 | Marketing | Komerčný článok

Stalo sa už akousi „tradíciou“, že si s vykročením do nového roka dávame novoročné predsavzatia. Niektorí len preto, aby reč nestála. Iní s dobrým úmyslom, ale bez následných činov. Sú aj takí, ktorí neostanú len pri prázdnych slovách, no a oproti týmto všetkým sú tí, ktorí si predsavzatia vôbec nedajú. Možno preventívne, aby sa do nich niekto nemohol „obuť“, že ich nesplnili.

 

Tento rok schudnem do vysnívaných šiat. Začnem cvičiť a budem mať v lete konečne v plavkách sexi krivky. Zmením prácu, lebo v tej mojej aktuálnej ma všetko len zožiera. Prestanem fajčiť a „vyfajčím“ so všetkými, ktorí si myslia, že nemám pevnú vôľu a nedokážem to. Začnem šetriť a konečne si kúpim vysnívané prvé auto. Viete o tom, že práve tieto novoročné predsavzatia – schudnem, začnem cvičiť, prestanem fajčiť, zmením prácu a budem šetriť - si dávame najčastejšie?

Novoročným predsavzatiam konkurujú rozmanité výzvy

Je ich plný internet a ich trvanie môže byť z časového hľadiska rôzne, od niekoľkodňových, cez mesačné až po celoživotné. Týždeň bez nadávok, 30 dní bez čokolády, mesiac bez alkoholu či 90 dní drastickej diéty. Koľko ľudí toľko chutí a tak, každý nech si zvolí to svoje. Ja už som sa rozhodla dávnejšie a nečakala som ani na začiatok nového roka ani na žiadnu výzvu. Jednoducho som len naozaj chcela. No a tiež som si uvedomila, že by som mala začať žiť nielen pre prítomnosť, ale je na čase myslieť aj na budúcnosť. A tak som sa rozhodla, vlastne, už šetrím. Preto, lebo ....plánujem ísť s kamošmi na lyžovačku, chcem si odkladať, nakoľko doba je „divoká“. Dôvodov je viac a mať ušetrené peniaze nikdy nie je na škodu. Mesačne by sme si mali odkladať minimálne 10 % z príjmu a to nielen na horšie časy. Tak to tvrdia ostrieľaní bankári. Súhlasím s nimi. Preto mi napadlo, že vám v krátkosti spíšem zopár tipov, ako šetriť ľahko a pravidelne. Možno vás nakopnú k tomu, aby ste sa k činu odhodlali aj vy. Nie preto, že je začiatok nového roka, ale preto, že si za nasporené peniaze budete môcť kúpiť vysnívanú vec, potešiť blízkeho alebo vám pomôžu pri neočakávaných udalostiach.

Obľúbené zviera v 365? Jednoznačne syseľ ;)

Vraj takmer polovicu života prespí, no aj tak mu to myslí a syslí 365 dní v roku. Pretože pri Syslení sa dá míňať a popritom odkladať zároveň (a tiež je to najobľúbenejší druh sporenia našich klientov). Ako? Vďaka inteligentnému bankovníctvu v 365 úplne jednoducho. Sporíte si bez toho, aby ste to nejako extra cítili. Zvolíte si preferovaný typ, akým chcete šetriť (zaokrúhľovanie pri platbe kartou alebo bezcentový účet) a potom už ide všetko samé. Napríklad pri zaokrúhľovaní nahor pri platbe kartou robíte len to, čo obyčajne, platíte bezhotovostne (kartou, mobilom alebo hodinkami). Za každý nákup sa vám minutá suma zaokrúhli smerom nahor. Takto šikovne si môžete nasysliť celkom slušný balík peňazí. Ak by vás zaujímalo viac, všetko podstatné sa dozviete na tomto linku: 365.bank/syslenie.

Sporenie - klasika v modernom obale vďaka 365

A pritom bez obalu, šetríme predsa, a nielen životné prostredie, no nie? U nás v 365 sa riadime heslom, že nie cesta, ale sporenie je cieľ. Myslím, že už dávno nie je trendy druhá časť známeho churchillovho citátu „Sporenie je veľmi dobrá vec, zvlášť, keď to pre vás robia rodičia.“ Moderní ľudia dneška nečakajú zištne na pomoc od najbližších - aj keď je, samozrejme, pekné, keď naplno funguje rodinná súdržnosť, ale nie v automatickom očakávaní, že za mňa problémy donekonečna bude žehliť niekto iný. Treba sa narovnať a prijať zodpovednosť. Pri sporení veľmi pomáha a motivuje zároveň, ak si stanovíme, na čo chceme sporiť. V našej šikovnej appke si môžete v rámci podúčtu Sporenie s cieľom vybrať ten svoj vysnívaný, zadefinujete si sumu a potom sledujete, ako sa blížite k jeho dosiahnutiu. Parádnou vecičkou je aj to, že si v aplikácii môžete vybrať až z 50 samostatných sporení naraz s úrokom 0,365 % ročne, s možnosťou výberu peňazí kedykoľvek a hlavne bez poplatkov (ak sa našetrené prostriedky rozhodnete vybrať, v danom mesiaci sa nezúročia).

Nakúpite a časť peňazí získate späť

Ďalšou sporiacou vychytávkou je Program Peniaze s5. Je to šikovný nástroj, vďaka ktorému sa vám časť peňazí z nákupov u vybraných obchodníkov vráti. Naplno si ho môžete užívať aj v 365. Náš odmeňovací program však nehádže klientov do jedného vreca, preto sa pokojne môže stať, že budete mať v appke iné zľavy ako kamarát. Prečo je to tak a ako to celé funguje, super zhŕňa blog, ktorý nedávno napísala kolegynka Lilit, takže vám určite odporúčam si ho prečítať TU.

Akú dať bodku na záver? Želám všetkým ďalších (minimálne) 365 + 1 dní naplnených odvážnymi činmi bez zbytočných slov a predsavzatí!

pošli na vybrali.sme.sk


Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková

Do BILLA športovej rodiny pribudla biatlonistka Paulína Fialková

Spoločnosť BILLA sa dlhodobo snaží apelovať na verejnosť aj v oblasti zdravého stravovania v kombinácií s pravidelným pohybom. Je partnerom mnohých športových aktivít a podujatí, podporuje však aj šikovných slovenských športovcov. Vo februári k súčasným mužským ambasádorom pribudla úspešná biatlonistka Paulína Fialková, aktuálne bojujúca o medaily na Majstrovstvách sveta v biatlone v Taliansku.

Vyzývame politikov a političky, aby nepoužívali dezinformácie v politickom súboji

Vyzývame politikov a političky, aby nepoužívali dezinformácie v politickom súboji

Pár dní pred voľbami 50 osobností občianskeho a podnikateľského života posiela politikom výzvu s názvom Klamať sa nemá.

Vydavateľstvo Mladá fronta je v úpadku, rozhodol súd

Vydavateľstvo Mladá fronta je v úpadku, rozhodol súd

Vydavatelství Mladá fronta a. s. je v úpadku. Věřitelé by měli pohledávky přihlásit do dvou měsíců, soud je přezkoumá v květnu.

V nedeľnej televíznej diskusii sa stretnú Peter Pellegrini a Andrej Kiska (VIDEO)

V nedeľnej televíznej diskusii sa stretnú Peter Pellegrini a Andrej Kiska (VIDEO)

Sú dva týždne pred voľbami a politický súboj sa vyostruje.

Slovenská sporiteľňa oficiálne spustila web #mamnato.sk

Slovenská sporiteľňa oficiálne spustila web #mamnato.sk

Po troch mesiacoch pilotnej prevádzky Slovenská sporiteľňa oficiálne spustila web #mamnato.sk.

Polícia obvinila manažéra RTVS zo sexuálneho zneužívania 13-ročného dievčaťa (FOTO)

Polícia obvinila manažéra RTVS zo sexuálneho zneužívania 13-ročného dievčaťa (FOTO)

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave dnes vzniesol po niekoľko mesačnom vyšetrovaní obvinenie z trestného činu sexuálneho zneužívania 56-ročnému Romanovi P. z Bratislavy, informuje polícia.

Kočner priamo cez Haščáka vybavoval, čo sa bude a nebude písať v médiách Penty

Kočner priamo cez Haščáka vybavoval, čo sa bude a nebude písať v médiách Penty

To, že s Marianom Kočnerom komunikoval len v právnej rovine, ako sa snažil šéf Penty Jaroslav Haščák vo výpovedi na súde v prípade kauzy vraždy Jána Kuciaka naznačiť, nie je úplne pravda.

Súd rozhodne o pokute 400.000 Kč za reláciu Kauzy Jaromíra Soukupa

Súd rozhodne o pokute 400.000 Kč za reláciu Kauzy Jaromíra Soukupa

Pražský městský soud dnes rozhodne o žalobě televize Barrandov na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Rada televizi loni vyměřila pokutu 400.000 korun za neobjektivitu v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Kiska ku kompromitujúcemu videu: Fico mi sľuboval pomstu... a už je to akože anonymne tu

Kiska ku kompromitujúcemu videu: Fico mi sľuboval pomstu... a už je to akože anonymne tu

Vo štvrtok popoludní dostali redakcie niektorých médií anonymný mail s videom a textom: „Uniklo tajné video, na ktorom predstavitelia popradského podsvetia M. Reichel a M. Šuliga svedčia o tom, ako robili podvody s Andrejom Kiskom.“

V RTVS majú avatarov - vedenie spravodajstva si nakreslilo ideálnych redaktorov (FOTO)

V RTVS majú avatarov - vedenie spravodajstva si nakreslilo ideálnych redaktorov (FOTO)

Keď už po chodbách nemôžu chodiť skúsení redaktori, lebo z RTVS znechutene odišli, tak si vedenie spravodajstva nejakých nakreslilo.

Najčítanejšie