NATO bude v operáciách využívať komunikačné technológie od Slovákov

NATO bude v operáciách využívať komunikačné technológie od Slovákov Foto: Aliter Technologies

Slovenská spoločnosť Aliter Technologies uspela v konkurencii nadnárodných firiem a vyhrala súťaž na dodávku informačných a komunikačných technológií pre systém Communications Gateway Shelters v NATO Communication and Information Agency.

Zákazka v hodnote 5,5 milióna EUR bez DPH je doteraz najväčšou technologickou dodávkou slovenskej firmy pre potreby NATO, informuje spoločnosť v tlačovej správe.

Systém Communications Gateway Shelters slúži na podporu úloh velenia a riadenia na strategickej úrovni NATO a nasadzuje sa do operácií na podporu mnohonárodných spoločných operačných zoskupení Aliancie.

„Pre našu spoločnosť je česť, že môžeme aj my prispieť k napĺňaniu cieľov zabezpečenia kolektívnej obrany členských štátov vrátane Slovenska,“ povedal Peter Dostál, generálny riaditeľ Aliter Technologies.

„Tešíme sa z úspechu Aliter Technologies a dúfame, že ich pozitívny príklad povzbudí aj iné kvalitné slovenské firmy,“ povedal Generálny riaditeľ Sekcie hospodárskej spolupráce Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Dušan Matulay.

Aliter Technologies je technologická spoločnosť, ktorá sa zaoberá riešeniami na podporu krízového riadenia vojenského a nevojenského charakteru, IKT infraštruktúrou a bezpečnosťou.