Eduard Chmelár sa stal rektorom Akadémie médií

Eduard Chmelár sa stal rektorom Akadémie médií

23.11.2012 14:58 | Marketing | mk

Nová súkromná škola pre novinárov má svojho rektora.

 

 

Akademický senát Akadémie médií na svojom štvrtkovom zasadnutí zvolil rektora školy. Zo 14 platných odovzdaných hlasov bol 11 hlasmi zvolený Eduard Chmelár, napísala akadémia na svojej stránke. Akadémia médií predloží prostredníctvom ministerstva školstva návrh na menovanie rektora prezidentovi.

Akadémia médií je súkromná vysoká škola zameraná na štúdium mediálnej a marketingovej komunikácie a manažmentu médií.

Vznikla v roku 2006 ako nezisková organizácia. Založili ju Slovenský syndikát novinárov, traja bývalí predsedovia syndikátu: Ján Füle, Július Gembický a Zuzana Krútka a dvaja pedagógovia: Pavel Horňák a Jozef Vatrál. O rok neskôr dostali akreditáciu na študijné programy Mediálna komunikácia a Marketingová komunikácia. "Minister školstva Ján Mikolaj ale nepredložil návrh na udelenie štátneho súhlasu na rokovanie vlády SR. Tak sme sa súdili a v roku 2010 Najvyšší súd rozhodol, že je to vláda povinná prerokovať," povedaFüle. V auguste 2011 to vláda prerokovala a udelila škole štátny súhlas. Teraz má tri akreditované študijné programy - v marci pribudol manažment médií. 

Chmelár študoval žurnalistiku na FiF UK v Bratislave. V roku 2009 bol nezávislým kandidátom do Európskeho parlamentu na listine Strany zelených. V roku 2011 mal byť vo voľbách do parlamentu na kandidátke strany 99%, pred voľbami si to ale rozmyslel.

V roku 2005 bol habilitovaný v odbore slovenské dejiny. Ako novinár pôsobil v denníku Práca, v Literárnom týždenníku a Knižnej revue. Bol zakladateľom a prvým šéfredaktorom týždenníka Slovo. Je vedúcim Ústavu politických vied Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy a externe prednáša na Katedre žurnalistiky FF UKF v Nitre.  Je koordinátorom Iniciatívy za Občiansku ústavu. 

pošli na vybrali.sme.sk


Denník SME spustil smeti.sme.sk a ďalší špecializovaný web

1. Denník SME spustil smeti.sme.sk a ďalší špecializovaný web

Denník SME spustil špecializované weby.

Útoky Tibora Gašpara na novinárov odsúdilo aj Európske centrum pre slobodu tlače a médií

2. Útoky Tibora Gašpara na novinárov odsúdilo aj Európske centrum pre slobodu tlače a médií

Sponzorované statusy útočiace na novinárov, ktoré zverejňuje bývalý policajný prezident Tibor Gašpar na facebooku, si všimli medzinárodné novinárske organizácie Európske centrum pre slobodu tlače a médií a organizácia Reportéri bez hraníc.

NSS: Homeopatia nie je zdravotná služba, nie je vedecky preukázaná

3. NSS: Homeopatia nie je zdravotná služba, nie je vedecky preukázaná

Homeopatia nenapĺňa znaky zdravotnej služby, ako ju definuje zákon. Jej účinky nie sú vedecky preukázané. Ak nie je možné homeopatiu poskytovať podľa pravidiel vedy a uznávaných medicínskych postupov, potom nemôže ísť o zdravotnú službu, rozhodla rozšírená komora českého Najvyššieho správneho súdu (NSS).

Organizátori Eurovízie dali pokutu Islandu kvôli skupine Hatari (VIDEO)

4. Organizátori Eurovízie dali pokutu Islandu kvôli skupine Hatari (VIDEO)

Organizátori medzinárodnej súťaže Eurovízia potrestali Island pokutou za správanie skupiny Határ pri tohtoročnom ročníku akcie, ktorej finále sa konalo v máji v Tel Avive.

Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

5. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

6. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

7. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

8. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

9. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

10. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

Najčítanejšie