Eduard Chmelár sa stal rektorom Akadémie médií

Eduard Chmelár sa stal rektorom Akadémie médií

23.11.2012 14:58 | Marketing | mk

Nová súkromná škola pre novinárov má svojho rektora.

 

 

Akademický senát Akadémie médií na svojom štvrtkovom zasadnutí zvolil rektora školy. Zo 14 platných odovzdaných hlasov bol 11 hlasmi zvolený Eduard Chmelár, napísala akadémia na svojej stránke. Akadémia médií predloží prostredníctvom ministerstva školstva návrh na menovanie rektora prezidentovi.

Akadémia médií je súkromná vysoká škola zameraná na štúdium mediálnej a marketingovej komunikácie a manažmentu médií.

Vznikla v roku 2006 ako nezisková organizácia. Založili ju Slovenský syndikát novinárov, traja bývalí predsedovia syndikátu: Ján Füle, Július Gembický a Zuzana Krútka a dvaja pedagógovia: Pavel Horňák a Jozef Vatrál. O rok neskôr dostali akreditáciu na študijné programy Mediálna komunikácia a Marketingová komunikácia. "Minister školstva Ján Mikolaj ale nepredložil návrh na udelenie štátneho súhlasu na rokovanie vlády SR. Tak sme sa súdili a v roku 2010 Najvyšší súd rozhodol, že je to vláda povinná prerokovať," povedaFüle. V auguste 2011 to vláda prerokovala a udelila škole štátny súhlas. Teraz má tri akreditované študijné programy - v marci pribudol manažment médií. 

Chmelár študoval žurnalistiku na FiF UK v Bratislave. V roku 2009 bol nezávislým kandidátom do Európskeho parlamentu na listine Strany zelených. V roku 2011 mal byť vo voľbách do parlamentu na kandidátke strany 99%, pred voľbami si to ale rozmyslel.

V roku 2005 bol habilitovaný v odbore slovenské dejiny. Ako novinár pôsobil v denníku Práca, v Literárnom týždenníku a Knižnej revue. Bol zakladateľom a prvým šéfredaktorom týždenníka Slovo. Je vedúcim Ústavu politických vied Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy a externe prednáša na Katedre žurnalistiky FF UKF v Nitre.  Je koordinátorom Iniciatívy za Občiansku ústavu. 

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie