Paška koncert k Novembru zrušil. Polemic, Iné kafe, Majk Spirit odmietli prísť Foto: Polemic

Paška koncert k Novembru zrušil. Polemic, Iné kafe, Majk Spirit odmietli prísť

07.11.2014 14:15 | Marketing | mk

Veľa umelcov šéfovi parlamentu Pavlovi Paškovi na jeho plánovanom koncerte neostalo, odmietla aj Tublatanka.

 


Pred dvomi dňami Pavol Paška na tlačovej besede oznámil, že oslavy, ktoré na počesť 25 rokov od Novembra chystá Národná rada, zakončí veľkým koncertom na štadióne a zadarmo. Pár dní pred koncertom viacerí umelci účasť zrušili. „Pripravili sme indor koncert na zimnom štadióne, kde budú účinkovať kapely Polmic, Iné kafe, Elán, Tublatanka. Maťo Ďurinda bude určite spomínať na mítingy, ako ozvučoval prvé koncerty," hovoril Paška na tlačovej besede a tešil sa z toho, že na koncerte budú aj skupiny, ktoré majú radi mladí.

Aktuálne odmietli všetci, okrem Vaša Patejdla a Jána Baláža s Elánu.

 Odporúčame aj: Hľadá sa Paškových 100 tisíc lajkov

Z koncertu sa odhlásila v piatok na poludnie skupina Polemic. "Plánovaný koncert Oslava 25.výročia demokracie stal v posledných dňoch mediálnym politickým nástrojom a témou. Naše vystúpenie sme sa preto rozhodli zrušiť kvôli spolitizovaniu tejto akcie," oznámila skupina na oficiálnom profile na Facebooku. Zároveň na svojej stránke zdieľa Výzvu umelcom: Nenechajte Pašku zneužiť 17. november.

Majk Spirit odriekol koncert už vo štvrtok."Prijal som pozvanie na vystúpenie k 25. výročiu nežnej revolúcie. Po tom ako získalo toto podujatie zvláštnu energiu plnú zákulisných hier a nadobudlo politické pozadie. Rozhodol som sa, ako slobodný človek, svoju účasť odmietnuť. Neurobil som to na základe výzvy žiadneho z politikov, ale z vlastného presvedčenia a z úcty k sebe a svojim fanúšikom," napísal Majk Spirit a reagoval aj na Richadra Sulíka, ktorý mu radil, aby na koncert nešiel. "Pán Sulík, ďakujem za radu, ale neprosil som Vás o ňu. Keď píšete že som slušný človek, tak nespochybňujte moje hodnoty."

Na koncert nepôjde ani Iné kafe. Ako upozornil web Aktuálne.sk na Facebooku to oznámil aj frontman kapely Vratko Rohoň. Ani Tublatanka.

Zmluvy, týkajúce sa koncertu, zatiaľ Národná rada nezverejnila.

Kancelária Národnej rady v piatok popoludní zrušila


"Pred piatimi rokmi zorganizovala Národná rada SR jedno skvelé hudobné podujatie pri príležitosti osláv 20. výročia 17. novembra v Mlynskej doline za účasti asi 4 tisíc divákov. Aj preto, že krédom 17. novembra ´89 bola túžba po slobodnom pluralitnom parlamentarizme. Túto myšlienku sme sa rozhodli podporiť podobným spôsobom aj teraz, v rámci 25. výročia Nežnej revolúcie. Vzhľadom na hystériu a spolitizovanie tohto koncertu, vyvíjanie tlaku na jednotlivých umelcov zo strany niektorých politikov, extrémistov a radikálov, rozhodli sme sa toto podujatie zrušiť," povedal pre Omédiách.com Pavol Chovanec z Kancelárie NRSR.

Hovorí, že na koncerte nebolo plánované vystúpenie žiadneho politika. "Malo to byť len stretnutie mladých ľudí s kvalitnou a dobrou hudbou a spomienkou na dôležitý medzník v našej histórii. Aj vzhľadom k tomu, že sa v rôznych diskusiách na internete objavujú agresívne vyjadrenia a výzvy k násiliu, ktoré by mohli viesť k bezpečnostným rizikám pre ostatných návštevníkov koncertu, sa toto podujatie konať nebude. Veľmi si vážime študentov a ľudí, ktorí stáli na námestiach a túžili po slobode," píše Chovanec, ktorý sa poďakoval účinkujúcim, ktorí boli ochotní vystúpiť.

"Bohužiaľ sú títo umelci už dva dni vystavení neuveriteľnému tlaku a napádaniu. Zároveň sa chceme ospravedlniť všetkým slušným ľuďom, ktorí sa tohto apolitického koncertu chceli zúčastniť a vyjadriť svoj postoj k 17. novembru," povedal Chovanec, ktorý osobne nahovoril upútavku na koncert, ktorú vysielala TA3 ako mediálny partner koncertu.Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Škoda Auto Slovensko má nového šéfa marketingu

Od júla 2020 nastáva zmena v top manažmente spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú a premiestnia (VIDEO)

Očakávaná obnova a rekonštrukcia národnej kultúrnej pamiatky známeho domčeka deduška Večerníčka sa začala 6. júla 2020.

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Najčítanejšie