Paška koncert k Novembru zrušil. Polemic, Iné kafe, Majk Spirit odmietli prísť Foto: Polemic

Paška koncert k Novembru zrušil. Polemic, Iné kafe, Majk Spirit odmietli prísť

07.11.2014 14:15 | Marketing | mk

Veľa umelcov šéfovi parlamentu Pavlovi Paškovi na jeho plánovanom koncerte neostalo, odmietla aj Tublatanka.

 


Pred dvomi dňami Pavol Paška na tlačovej besede oznámil, že oslavy, ktoré na počesť 25 rokov od Novembra chystá Národná rada, zakončí veľkým koncertom na štadióne a zadarmo. Pár dní pred koncertom viacerí umelci účasť zrušili. „Pripravili sme indor koncert na zimnom štadióne, kde budú účinkovať kapely Polmic, Iné kafe, Elán, Tublatanka. Maťo Ďurinda bude určite spomínať na mítingy, ako ozvučoval prvé koncerty," hovoril Paška na tlačovej besede a tešil sa z toho, že na koncerte budú aj skupiny, ktoré majú radi mladí.

Aktuálne odmietli všetci, okrem Vaša Patejdla a Jána Baláža s Elánu.

 Odporúčame aj: Hľadá sa Paškových 100 tisíc lajkov

Z koncertu sa odhlásila v piatok na poludnie skupina Polemic. "Plánovaný koncert Oslava 25.výročia demokracie stal v posledných dňoch mediálnym politickým nástrojom a témou. Naše vystúpenie sme sa preto rozhodli zrušiť kvôli spolitizovaniu tejto akcie," oznámila skupina na oficiálnom profile na Facebooku. Zároveň na svojej stránke zdieľa Výzvu umelcom: Nenechajte Pašku zneužiť 17. november.

Majk Spirit odriekol koncert už vo štvrtok."Prijal som pozvanie na vystúpenie k 25. výročiu nežnej revolúcie. Po tom ako získalo toto podujatie zvláštnu energiu plnú zákulisných hier a nadobudlo politické pozadie. Rozhodol som sa, ako slobodný človek, svoju účasť odmietnuť. Neurobil som to na základe výzvy žiadneho z politikov, ale z vlastného presvedčenia a z úcty k sebe a svojim fanúšikom," napísal Majk Spirit a reagoval aj na Richadra Sulíka, ktorý mu radil, aby na koncert nešiel. "Pán Sulík, ďakujem za radu, ale neprosil som Vás o ňu. Keď píšete že som slušný človek, tak nespochybňujte moje hodnoty."

Na koncert nepôjde ani Iné kafe. Ako upozornil web Aktuálne.sk na Facebooku to oznámil aj frontman kapely Vratko Rohoň. Ani Tublatanka.

Zmluvy, týkajúce sa koncertu, zatiaľ Národná rada nezverejnila.

Kancelária Národnej rady v piatok popoludní zrušila


"Pred piatimi rokmi zorganizovala Národná rada SR jedno skvelé hudobné podujatie pri príležitosti osláv 20. výročia 17. novembra v Mlynskej doline za účasti asi 4 tisíc divákov. Aj preto, že krédom 17. novembra ´89 bola túžba po slobodnom pluralitnom parlamentarizme. Túto myšlienku sme sa rozhodli podporiť podobným spôsobom aj teraz, v rámci 25. výročia Nežnej revolúcie. Vzhľadom na hystériu a spolitizovanie tohto koncertu, vyvíjanie tlaku na jednotlivých umelcov zo strany niektorých politikov, extrémistov a radikálov, rozhodli sme sa toto podujatie zrušiť," povedal pre Omédiách.com Pavol Chovanec z Kancelárie NRSR.

Hovorí, že na koncerte nebolo plánované vystúpenie žiadneho politika. "Malo to byť len stretnutie mladých ľudí s kvalitnou a dobrou hudbou a spomienkou na dôležitý medzník v našej histórii. Aj vzhľadom k tomu, že sa v rôznych diskusiách na internete objavujú agresívne vyjadrenia a výzvy k násiliu, ktoré by mohli viesť k bezpečnostným rizikám pre ostatných návštevníkov koncertu, sa toto podujatie konať nebude. Veľmi si vážime študentov a ľudí, ktorí stáli na námestiach a túžili po slobode," píše Chovanec, ktorý sa poďakoval účinkujúcim, ktorí boli ochotní vystúpiť.

"Bohužiaľ sú títo umelci už dva dni vystavení neuveriteľnému tlaku a napádaniu. Zároveň sa chceme ospravedlniť všetkým slušným ľuďom, ktorí sa tohto apolitického koncertu chceli zúčastniť a vyjadriť svoj postoj k 17. novembru," povedal Chovanec, ktorý osobne nahovoril upútavku na koncert, ktorú vysielala TA3 ako mediálny partner koncertu.

pošli na vybrali.sme.sk


Hlasovenie o Globálnom Marketérovi Roka bolo spustené

Hlasovenie o Globálnom Marketérovi Roka bolo spustené

Svetová federácia zadávateľov reklamy (WFA), ktorej členom je za Slovensko Slovenské združenie pre značkové výrobky, predstavila nominácie na cenu Global Marketer of the Year.

Kirgizský súd zmrazil účty médiám, prezident to kritizuje

Kirgizský súd zmrazil účty médiám, prezident to kritizuje

Súd v stredoázijskom Kirgizsku nechal zmraziť bankové účty niekoľkých médií vrátane pobočky Rádia Slobodná Európa, ktorá zverejnila správy o korupcii na colniciach.

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Martina Daňa a Rudolfa Vaskyho

Vyšetrovateľ NAKA obvinil Martina Daňa a Rudolfa Vaskyho

Po piatkovom zadržaní Martina Daňa a Rudolfa Vaskyho spracoval vyšetrovateľ podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby.

Klienti 365.bank a Poštovej banky si budú môcť vyberať z bankomatov aj bezkontaktne

Klienti 365.bank a Poštovej banky si budú môcť vyberať z bankomatov aj bezkontaktne

365.bank spolu s Poštovou bankou od dnešného dňa spúšťajú bezkontaktné transakcie v celej sieti 187 bankomatov.

Od statusov Ľuboša Blahu sa dištancuje aj Akadémia Policajného zboru

Od statusov Ľuboša Blahu sa dištancuje aj Akadémia Policajného zboru

Akadémia Policajného zboru v Bratislave sa vo vyhlásení dištancuje od nenávistných statusov poslanca Ľuboša Blahu, ktorý je vedený na akadémii ako vyučujúci.

Čo predchádzalo vojne, v ktorej zahynuli milióny ľudí?

Čo predchádzalo vojne, v ktorej zahynuli milióny ľudí?

Zneli mierové zvony a Európa ich počúvala s nádejou. Zdalo sa, že svetová vojna, vražedný konflikt veľmocí, je navždy zažehnaný. Vďaka bezpríkladnému priemyselnému rozvoju silneli vo všetkých krajinách myšlienky socializmu, ktorého prvoradým cieľom bolo ukončenie nepriateľstva medzi národmi.

Pozor na podvodné ponuky smartfónov na akoby serióznych stránkach médií

Pozor na podvodné ponuky smartfónov na akoby serióznych stránkach médií

Spoločnosť Samsung varuje pred podvodnými ponukami na internete.

Ukrajinská polícia zadržala podozrivých z vraždy novinára, ktorého ubili na smrť

Ukrajinská polícia zadržala podozrivých z vraždy novinára, ktorého ubili na smrť

Ukrajinská polícia zadržala a obvinila podozrivých z vraždy novinára Pavla Seremeta. Toho pred tromi rokmi zabil v centre Kyjeva výbuch bomby nastraženej v aute. Zadržanie podozrivých dnes oznámil minister vnútra Arsen Avakov.
Seremet v minulosti pracoval ako novinár aj v Bielorusku a v Rusku.

Greta Thunbergová sa stala osobnosťou roka časopisu Time (VIDEO)

Greta Thunbergová sa stala osobnosťou roka časopisu Time (VIDEO)

Osobnosťou roka, ktorú každoročne vyberá časopis Time, sa tento rok stala švédska ekologická aktivistka Greta Thunbergová. Informoval o tom tento americký týždenník.

Podpredseda OKS podal na Blahu trestné oznámenie za fotku na facebooku

Podpredseda OKS podal na Blahu trestné oznámenie za fotku na facebooku

Podpredseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Juraj Petrovič podal trestné oznámenie na poslanca Smeru Ľuboša Blahu za status s fotkou Roboerta Fica, na ktorej drží Blaha v ruke hviezdu s kosákom a kladivom, ktorú dostal k 40tke od Fica.

 

Najčítanejšie