Sedem očakávaných trendov online marketingu v roku 2015 Ilustr.foto Kentico

Sedem očakávaných trendov online marketingu v roku 2015

01.03.2015 08:05 | Marketing | mk

Aké typy internetových marketingových stratégií budú v najbližšom období fungovať? Bude sociálne médiá stačiť? Budú vypomáhať roboti?

IT spoločnosť Kentico Software spolu agentúrou Millward Brown na sklonku minulého roka uskutočnila medzi americkými marketérmi prieskum. Z neho vzišli tieto trendy:

1) Marketéri sa chcú v roku 2015 viac priblížiť svojim zákazníkom
Podľa štúdie sa budú chcieť marketéri v roku 2015 viac zamerať na personalizáciu všetkého online obsahu a aplikácií aj reklám pre mobilné zariadenia. Práve do tejto oblasti budú tento rok firmy investovať najviac. Personalizácia je dôležitá aj u e-mailového marketingu - veľká časť marketérov preto chystá opätovné zvýšenie výdavkov do tohto nástroja.

2) Dve tretiny marketérov chcú aktívne riadiť zákaznícku skúsenosť
Ide o tzv. Customer Experience Management (CXM), teda riadenie skúsenosti zákazníka s produktom či službou. "CXM má za cieľ monitorovať a vyhodnocovať potreby užívateľa v priebehu nákupného cyklu, adekvátne na ne v správny okamih reagovať a doručiť tú správnu správu na relevantné zariadenia v správnom rozlíšení. Pokiaľ dokážeme identifikovať miesto, kde sa zákazník práve nachádza, môžeme mu oznámenie doručiť v lokácii, kde bude mať väčší efekt. Napr. ho upozorníme na zľavu v čase, keď prechádza okolo obchodu," povedal Robert Pinkas z Kentico.

3) 54% marketérov bude využívať Big Data
Zber, analýza a využívanie veľkých objemov dát o online správaní zákazníkov bude trendom aj v roku 2015.

4) Dôraz na užívateľovi vytváraný obsah bude klesať
Marketéri postupne upúšťajú od užívateľmi vytváraného obsahu a ich námetov na inovácie produktov. Za dôležitý marketingový nástroj pre rok 2015 to označila len tretina z nich. "Zdá sa, že do týchto aktivít prestávajú investovať predovšetkým firmy v B2C oblasti. Naopak firmy v B2B oblasti chcú obsah tvorený užívateľom využívať aj naďalej, "povedal Pinkas.

5) 58% marketérov verí v Internet vecí
Tzv. Internet vecí predstavuje prepájanie rôznych elektronických zariadení v rámci jednej internej siete. V tomto roku sa na neho chce zamerať viac ako polovica firiem. "Marketéri si už zvykli na situáciu, kedy môže ten istý užívateľ na web pristupovať z rôznych zariadení ako je počítač, tablet alebo chytrý telefón. Prispôsobujú tomu nielen svoje stratégie pre viackanálový marketing, ale tiež spôsoby merania úspešnosti kampaní. Zároveň si veľmi dobre uvedomujú, že iba u mobilov a tabletov trieštenie jednotlivých kanálov nekončí. Čaká na ne ďalšia výzva v podobe inteligentných elektrozariadení"

6) Investície do online marketingového softvéru porastú
Aj v nasledujúcich 2 rokoch sa chystajú firmy investovať predovšetkým do CRM systémov, analytických a testovacích nástrojov a systémov pre správu obsahu.

7) Začne proces väčšej automatizácie online marketingu
75% marketérov si myslí, že automatizácia procesov v online marketingu je nevyhnutnou cestou k väčšej návratnosti investícií vložených do online nástrojov. Podľa všetkého to ale nebude znamenať pokles pracovných miest. Naopak, rozširovanie online marketingových tímov očakáva 72% firiem. "

Prieskum oslovil 300 digitálnych marketérov v amerických spoločnostiach rôznych veľkostí, typov a priemyslu.

Kentico Software je česká IT firma so sídlom v Brne a líder svetového trhu komplexných riešení pre online marketing. V súčasnosti má pobočky v USA, Austrálii a Veľkej Británii. Jej softvér využíva viac ako 18 000 webových stránok na celom svete v 90 krajinách.Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Regionálni operátori žiadajú zopakovať výber šéfa Telekomunikačného úradu

Lokálni poskytovatelia telekomunikačných služieb na Slovensku požiadali v otvorenom liste vládu SR, aby neschválila návrh na predsedu Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý chce na parlamentné hlasovanie predložiť ministerstvo dopravy.

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Indická novinárka zverejnila svedectvo o hrôzach pandémie koronavírusu (VIDEO)

Suzuki Ertiga Barkhy Dutt prešla za stovku dní okolo 23 tisíc kilometrov. Indická novinárka na tejto dlhej ceste zaznamenávala utrpenie svojich chudobných spoluobčanov v mestách a dedinách za pandémie spôsobenej šírením koronavírusu. Na cestu sa vydala v marci, píše agentúra AFP.

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

Zabudnutý na zastávke, Telekom v reklame promuje nekonečné dáta (VIDEO)

 Po spote s neposlušnou dátujúcou babičkou či závislým dedkom Telekom pokračuje v sérii humorných spotov.

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka sa stal Lukáš Diko

 Šéfredaktorom Investigatívneho centra Jána Kuciaka (ICJK) sa od 13. júla stal Lukáš Diko, ktorý prevzal vedenie redakcie občianskeho združenia.

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Skúma mysle psychopatov. A má nový prípad

Neurologička, staršia zvláštna agentka Sayer Altairová, skúma mysle psychopatov. Po strelnom zranení je konečne zase v teréne. Do služby ju povolali, keď agent FBI vo voľnom čase pri prechádzke so psom špeciálne vycvičeným na hľadanie mŕtvol spadol do jaskyne plnej ľudských kostí...

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Trump potvrdil, že USA vykonali kybernetický útok proti ruskej dezinformačnej agentúre

Americky prezident Donald Trump prvýkrát potvrdil, že Spojené štáty v roku 2018 vykonali kybernetický útok proti ruskej Agentúre pre výskum internetu (AII).

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Za hackerstvo a za klamstvá o teroristoch hrozia mužovi štyri roky väzenia

Muž čelí obžalobe zo šírenia poplašnej správy spočívajúcej v tom, že v Česku zaútočia teroristi.

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Chcete si požičať kolobežku, bicykel alebo zavolať si taxík cez mobilnú aplikáciu? Tieto tipy pomôžu mať peniaze v bezpečí

Objednať si odvoz, prípadne požičať si bicykel alebo kolobežku je bežné v zahraničí, ako aj na Slovensku. Tieto nové formy prepravy využívame počas dňa, ale napríklad aj na dovolenke v cudzine.

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor navrhol, aby vysoké školy kúpili denník Lidové noviny

Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké školy složily a koupily Lidové noviny ze skupiny Mafra, která patří Agrofertu.

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Kaczyński obvinil zahraničné médiá, že sa miešajú do volieb

Šéf poľskej vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) Jaroslaw Kaczyński obvinil zahraničné médiá z toho, že sa pred nadchádzajúcim druhým kolom hlasovania o budúcom poľskom prezidentovi miešajú do volieb.

Najčítanejšie