V sobotu budú prvé Sobotné dialógy bez Dobšinského Ilustr.foto: FB P. Pellegrini

V sobotu budú prvé Sobotné dialógy bez Dobšinského

12.10.2018 23:02 | Rádio | mk

Prinášame hostí a témy víkendových diskusných relácií.


V pondelok náhle v RTVS skončil dlhoročný politický moderátor RTVS Braňo Dobšinský. RTVS s ním ukončila spoluprácu po sobotnom excese, keď na diskusiu meškal, správal sa inak ako obvykle.

Podrobnosti: RTVS sa musela ospravedlniť, Sobotné dialógy kvôli moderátorovi meškali

Novu moderátorkou, ktorá bude moderovať minimálne prvú diskusiu po odchode Dobšinského je Marta Jančkárová, dlhoročná redaktorka a moderátorka RTVS.

Hosťami relácie Sobotné dialógy budú štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR Norbert Kurilla (nominant Mosta-Híd) a poslanec NR SR Karol Galek (SaS).
 
Rozprávať sa budú o opatreniach na zmiernenie klimatickej zmeny, o novele zákona o ochrane prírody a krajiny, lesov; o riešení akútnych environmentálnych záťaží (skládka vo Vrakuni, odkalisko v Poši a pod.).

 

Cez víkend budú aj ďalšie politické diskusné relácie:

V O 5 minút 12 v nedeľu na Jednotke sa s moderátorom Jozefom Hajkom sa stretnú minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) a podpredseda Výboru NR SR pre európske záležitosti Martin Klus (SaS). Rozprávať sa budú o ročnom pôsobení Lajčáka na čele Valného zhromaždenia OSN – postavenie a vnímanie SR v medzinárodnom kontexte; súčasných výzva v EÚ a pozícia SR a aktuálnych vzťahoch EÚ a Ruska.

V nedeľu odvysiela Markíza ďalšie vydane relácie Na telo. Hosťami moderátora Michala Kovačiča budú podpredseda vlády Richard Raši zo Smeru-SD a líder SaS Richard Sulík.

Témou debaty budú aktuálne politické udalosti, či prezidentské voľby, v rámci ktorých sa Raši v tejto chvíli spomína ako jeden z pravdepodobných kandidátov strany Smer. Okrem toho televízia prinesie prieskum, v ktorom sme sa Slovákov pýtali, či by chceli Andreja Kisku za premiéra.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie