Vo vedení RTVS sú zmeny Foto: Omediach.com

Vo vedení RTVS sú zmeny

08.01.2019 13:38 | Rádio | mk

Šéf z rozhlasu má rekord – za jeden rok odišiel z RTVS dvakrát.

Z RTVS odišiel šéf Informačných okruhov (Rádia Slovenska, Regín a zahraničného vysielania) Juraj Rybanský. „RTVS ukončila spoluprácu s Jurajom Rybanským k 14. decembru minulého roka,“ povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková pre Denník N, ktorý o odchode Rybanského informoval.

Keďže do funkcie nastúpil v polovici septembra, z RTVS odišiel presne po troch mesiacoch, čo je zvyčajne vo firmách skúšobná doba.

Rybanský má tak z členov vedenia rekord - v priebehu jedného roka odišiel z RTVS hneď dvakrát. „Mrzí ma to, že z RTVS odchádzam tak skoro, ale zdravie mám iba jedno," s týmito slovami odchádzal vo marci 2018 z pozície šéfa spravodajstva a publicistiky, na ktorú ktorú prišiel ako člen Rezníkovho tímu na jeseň 2017.

Foto: RTVS

Odporúčame aj: Rezník sa na nič nehrá, spravodajstvo dal do rúk úradníkom vládnych strán

Prešlo niekoľko mesiacov a v septembri sa vrátil. Nie však na pôvodnú pozíciu, ktorú v súčasnosti zastáva Vahram Chuguryan, ale na pozíciu riaditeľa Informačných okruhov Slovenského rozhlasu.

Práve Rybanský je podľa informácií Omediach.com aj spoluautor kontroverzných inštrukcií krátkych správ. Materiál rozposlala redaktorom šéfka spravodajstva a publicistiky rozhlasu Petra Stano Maťašovská, ktorá je podpísaná aj vo vlastnostiach dokumentu, ktorý má Omediach.com k dispozícii. Po našom článku Stano-Maťašovská na funkciu šéfky spravodajstva a publicistiky v rozhlase abdikovala. V rozhlase ostala ako „projektového manažéra na starosti projektov rôzneho charakteru.“

Viac: Stano Maťašovská nie je jediná autorka kontroverzných zásad v RTVS, pomáhal jej pravdepodobne aj ďalší šéf

Juraj Rybanský bol v rokoch 1998 – 2006 redaktorom a neskôr šéfom spravodajstva Slovenského rozhlasu, v období keď rozhlasu šéfoval súčasný šéf RTVS Jaroslav Rezník. V rokoch 2007-12 bol editorom RTVS. Za predchádzajúcej Ficovej vlády pôsobil na tlačovom oddelení ministerstva životného prostredia, ktoré riadil nominant Smeru Peter Žiga. Po voľbách prešiel so Žigom na ministerstvo hospodárstva, kde pôsobil na tlačovom oddelení.

Aktualizácia o stanovisko RTVS: "Spolupráca s Jurajom Rybanským bola ukončená v skúšobnej dobe," povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Na otázky prečo skončil a kto ho nahradil či nahradí, neodpovedala.

Oslovili sme aj Juraja Rybanského. Zatiaľ neodpovedal.

pošli na vybrali.sme.sk


Vyhrajte pobyt vo vile na Ibize, kde vzniklo kontroverzné video, ponúka rakúsky denník

1. Vyhrajte pobyt vo vile na Ibize, kde vzniklo kontroverzné video, ponúka rakúsky denník

Rakúsky bulvárny denník Österreich dnes pre svojich čitateľov spustil losovaciu súťaž, ktorej výherca môže získať víkendový pobyt vo vile na Ibize, v ktorej sa nakrúcalo video, ktoré sa stalo osudným bývalému rakúskemu vicekancelár a predsedovi Slobodnej strany Rakúska ( FPÖ) Heinzovi-Christianovi Strachemu.

Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

2. Televízia v americkej Alabame stopla diel seriálu pre deti so sobášom zvierat-gayov (VIDEO)

Alabamska verejnoprávna televízia (Alabama Public Television - APT) odmietla odvysielať diel obľúbeného kresleného seriálu pre deti Arthur, v ktorom sa koná sobáš potkana s jeho priateľom hrabošom.

RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

3. RTVS v súvislosti s úmrtím Dušana Mitanu mení program

V stredu vo veku 72 rokov zomrel známy spisovateľ, scenárista a dramatik Dušan Mitana.

Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

4. Známe osobnosti filmového sveta zverejnili manifest k eurovoľbách

Európski filmoví tvorcovia na festivale v Cannes zverejnili manifest, ktorým podporujú dôležitosť volieb do Európskeho parlamentu.

Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

5. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

6. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

7. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

8. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

9. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

10. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Najčítanejšie