Vo vedení RTVS sú zmeny Foto: Omediach.com

Vo vedení RTVS sú zmeny

08.01.2019 13:38 | Rádio | mk

Šéf z rozhlasu má rekord – za jeden rok odišiel z RTVS dvakrát.

Z RTVS odišiel šéf Informačných okruhov (Rádia Slovenska, Regín a zahraničného vysielania) Juraj Rybanský. „RTVS ukončila spoluprácu s Jurajom Rybanským k 14. decembru minulého roka,“ povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková pre Denník N, ktorý o odchode Rybanského informoval.

Keďže do funkcie nastúpil v polovici septembra, z RTVS odišiel presne po troch mesiacoch, čo je zvyčajne vo firmách skúšobná doba.

Rybanský má tak z členov vedenia rekord - v priebehu jedného roka odišiel z RTVS hneď dvakrát. „Mrzí ma to, že z RTVS odchádzam tak skoro, ale zdravie mám iba jedno," s týmito slovami odchádzal vo marci 2018 z pozície šéfa spravodajstva a publicistiky, na ktorú ktorú prišiel ako člen Rezníkovho tímu na jeseň 2017.

Foto: RTVS

Odporúčame aj: Rezník sa na nič nehrá, spravodajstvo dal do rúk úradníkom vládnych strán

Prešlo niekoľko mesiacov a v septembri sa vrátil. Nie však na pôvodnú pozíciu, ktorú v súčasnosti zastáva Vahram Chuguryan, ale na pozíciu riaditeľa Informačných okruhov Slovenského rozhlasu.

Práve Rybanský je podľa informácií Omediach.com aj spoluautor kontroverzných inštrukcií krátkych správ. Materiál rozposlala redaktorom šéfka spravodajstva a publicistiky rozhlasu Petra Stano Maťašovská, ktorá je podpísaná aj vo vlastnostiach dokumentu, ktorý má Omediach.com k dispozícii. Po našom článku Stano-Maťašovská na funkciu šéfky spravodajstva a publicistiky v rozhlase abdikovala. V rozhlase ostala ako „projektového manažéra na starosti projektov rôzneho charakteru.“

Viac: Stano Maťašovská nie je jediná autorka kontroverzných zásad v RTVS, pomáhal jej pravdepodobne aj ďalší šéf

Juraj Rybanský bol v rokoch 1998 – 2006 redaktorom a neskôr šéfom spravodajstva Slovenského rozhlasu, v období keď rozhlasu šéfoval súčasný šéf RTVS Jaroslav Rezník. V rokoch 2007-12 bol editorom RTVS. Za predchádzajúcej Ficovej vlády pôsobil na tlačovom oddelení ministerstva životného prostredia, ktoré riadil nominant Smeru Peter Žiga. Po voľbách prešiel so Žigom na ministerstvo hospodárstva, kde pôsobil na tlačovom oddelení.

Aktualizácia o stanovisko RTVS: "Spolupráca s Jurajom Rybanským bola ukončená v skúšobnej dobe," povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Na otázky prečo skončil a kto ho nahradil či nahradí, neodpovedala.

Oslovili sme aj Juraja Rybanského. Zatiaľ neodpovedal.

pošli na vybrali.sme.sk


Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

1. Na koncertoch bez mobilu, aj tak padali na festivale Pohoda rekordy

Orange a festival Pohoda idú ruka v ruke už osem rokov k stále vydarenejším ročníkom tohto obľúbeného festivalu. Tento rok však návštevníci nezdieľali len jedinečnú atmosféru, hudbu či zážitky s priateľmi, ale aj myšlienku o zodpovednom používaní telefónu či podporu ekologického recyklovania elektro-odpadu. Štatistiky sú aj tento rok plné rekordov.

Ten chlapec jej môže zničiť život!

2. Ten chlapec jej môže zničiť život!

Občas sa ocitnete v situácii, ktorá môže radikálne zmeniť váš život. Nielen týždne a mesiace, ktoré prídu. Ale celý váš život...

Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

3. Začal sa súd s Ruskom a Kočnerom za falšovanie zmeniek televízie Markíza

Dnes začalo súdne pojednávanie s exministrom hospodárstva a bývalým riaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom a kontroverzným podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze falšovania štyroch zmeniek vystavených na sumu v celkovej výške takmer 69 miliónov eur, ktorých preplatenie vymáhala aj od Markízy jedna z Kočnerových firiem.

Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

4. Najlepšie zarábajúcim filmom všetkých čias sa stal Avengers: Endgame (VIDEO)

Pozrite si aktuálny rebríček najlepšie zarábajúcich filmov v histórii.

Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

5. Novým stratégom Mayer/McCann Erickson sa stal Martin Kozár

O júla tohto roku pôsobí na pozícii Head of Strategy reklamnej agentúry Mayer/McCann Erickson Martin Kozár.

Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

6. Ministerka kultúry vymenovala nových členov Rady Slovenského filmového ústavu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie. Ministerka kultúry Ľubica Laššáková vymenovala štyroch nových členov.

Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

7. Fico: Hlavnú vinu na stave slovenskej spoločnosti nesú slovenské médiá

Predseda Smeru-SD dnes pobúril článok Nového Času, na facebooku opäť kritizuje slovenské médiá.

Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

8. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

10. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Najčítanejšie