Vo vedení RTVS sú zmeny Foto: Omediach.com

Vo vedení RTVS sú zmeny

08.01.2019 13:38 | Rádio | mk

Šéf z rozhlasu má rekord – za jeden rok odišiel z RTVS dvakrát.

Z RTVS odišiel šéf Informačných okruhov (Rádia Slovenska, Regín a zahraničného vysielania) Juraj Rybanský. „RTVS ukončila spoluprácu s Jurajom Rybanským k 14. decembru minulého roka,“ povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková pre Denník N, ktorý o odchode Rybanského informoval.

Keďže do funkcie nastúpil v polovici septembra, z RTVS odišiel presne po troch mesiacoch, čo je zvyčajne vo firmách skúšobná doba.

Rybanský má tak z členov vedenia rekord - v priebehu jedného roka odišiel z RTVS hneď dvakrát. „Mrzí ma to, že z RTVS odchádzam tak skoro, ale zdravie mám iba jedno," s týmito slovami odchádzal vo marci 2018 z pozície šéfa spravodajstva a publicistiky, na ktorú ktorú prišiel ako člen Rezníkovho tímu na jeseň 2017.

Foto: RTVS

Odporúčame aj: Rezník sa na nič nehrá, spravodajstvo dal do rúk úradníkom vládnych strán

Prešlo niekoľko mesiacov a v septembri sa vrátil. Nie však na pôvodnú pozíciu, ktorú v súčasnosti zastáva Vahram Chuguryan, ale na pozíciu riaditeľa Informačných okruhov Slovenského rozhlasu.

Práve Rybanský je podľa informácií Omediach.com aj spoluautor kontroverzných inštrukcií krátkych správ. Materiál rozposlala redaktorom šéfka spravodajstva a publicistiky rozhlasu Petra Stano Maťašovská, ktorá je podpísaná aj vo vlastnostiach dokumentu, ktorý má Omediach.com k dispozícii. Po našom článku Stano-Maťašovská na funkciu šéfky spravodajstva a publicistiky v rozhlase abdikovala. V rozhlase ostala ako „projektového manažéra na starosti projektov rôzneho charakteru.“

Viac: Stano Maťašovská nie je jediná autorka kontroverzných zásad v RTVS, pomáhal jej pravdepodobne aj ďalší šéf

Juraj Rybanský bol v rokoch 1998 – 2006 redaktorom a neskôr šéfom spravodajstva Slovenského rozhlasu, v období keď rozhlasu šéfoval súčasný šéf RTVS Jaroslav Rezník. V rokoch 2007-12 bol editorom RTVS. Za predchádzajúcej Ficovej vlády pôsobil na tlačovom oddelení ministerstva životného prostredia, ktoré riadil nominant Smeru Peter Žiga. Po voľbách prešiel so Žigom na ministerstvo hospodárstva, kde pôsobil na tlačovom oddelení.

Aktualizácia o stanovisko RTVS: "Spolupráca s Jurajom Rybanským bola ukončená v skúšobnej dobe," povedala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Na otázky prečo skončil a kto ho nahradil či nahradí, neodpovedala.

Oslovili sme aj Juraja Rybanského. Zatiaľ neodpovedal.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie