Fico moderátorovi: Prečo vytvárate obraz, že čo člen vlády, to skorumpovaný hajzel? Foto: RTVS

Fico moderátorovi: Prečo vytvárate obraz, že čo člen vlády, to skorumpovaný hajzel?

27.03.2017 15:30 | Rádio | mk

Robertovi Ficovi sa nepáči, že redaktor zisťoval, kedy sa vysťahuje z Bonaparte. "Je to vrcholne bulvárna téma," povedal premiér.

 


V sobotu bol premiér Robert Fico hosťom diskusnej relácie RTVS Sobotné dialógy.

 

Premiérovi sa nepáčilo, že moderátor sa ho pýtal, kedy sa vysťahuje z bytového komplexu Bonaparte. Podnikateľ Ladislav Bašternák, v ktorého byte býva premiér, je už oficiálne obvinený z daňových trestných činov. Fico vo februári povedal, že v prípade obvinenia sa od Bašternáka odsťahuje. „Ako náhle bude vznesené obvinenie, tak pochopím, že tam jednoducho nemôžem zostať. To sú vaše slová z februára v tejto relácii, keď som sa pýtal, dokedy budete bývať u Ladislava Bašternáka. Obvinenie už vznesené bolo. Takže logická otázka, kedy sa bude Robert Fico sťahovať?" spýtal sa premiéra moderátor Braňo Dobšinský.

„Je zvláštne, že toto je témou diskusie vo verejnoprávnom rozhlase?" spýtal sa rozhorčenie Fico. Povedal aj, že svoju bytovú otázku rieši, no tému svojho bývania v RTVS považuje za „vrcholne bulvárnu."

Odporúčame aj: Fico moderátorovi: Nie sme v krčme. Nie sme tu na rovnakej úrovni!

"Pán redaktor, možno vy máte čas od rána do večera sedieť pri počítači a hrabať sa v realitných kanceláriách... Chcem vás požiadať, je to aj nejaký ľudský príbeh, ktorý spočíva v tom, že sťahovanie sa nedá urobiť za jeden deň. Robím na tom a stojím si za slovami, ktoré som uviedol vo vašej relácii. Vznesenie obvinenia musí tieto procesy urýchliť, to znamená, musím väčšiu pozornosť teraz venovať výberu toho môjho bývania, hoci to naozaj považujem za zvláštne, že namiesto toho, aby sa ocenilo, že si platím sám byt..." povedal Fico.

Keď sa neskôr premiér rozrozprával o svojej aktuálne politickej agende boja s korupciou, moderátor Dobšinský podotkol, že boj s korupciou sa na Slovensku týka skôr malých rýb. Po otázke moderátora: „Kde sú tie veľké ryby? Lebo naozaj, na rozdiel od Francúzska, Slovinska, Talianska, tam sú expremiéri, premiéri, Rumunsko..." Premiér už ostrejšie pokračoval vo výhradách voči moderátorovi RTVS: „Nemôžem, nechcem ísť do žiadnej ostrej výmeny, nemá to zmysel. Ale prečo za každú cenu vytvárate obraz, že čo člen vlády... tak to skorumpovaný hajzel. Teraz jednoducho hovoríte jednu vec, že pokiaľ nebude mať Fico na rukách putá, tak sa nebojuje s korupciou," povedal Fico. "To som si nedovolil povedať," reagoval Dobšinský.

Premiér má v RTVS (v rozhlase) podobne ako jeho predchodcovia priestor na rozhovor bez politického oponenta. Voči kritickým otázkam Dobšinského však máva pravidelne výhrady. V nedeľu bol Fico hosťom aj relácie V politike na TA3, kde debatoval len s koaličnými partnermi. Tam si naopak vytvorený priestor pochvaľoval.

pošli na vybrali.sme.sk


Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

2. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

3. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

4. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

5. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

6. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

7. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

8. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

9. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

10. Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

Prípad rodičky, ktorá po pôrode upadla do kómy a následne zomrela, minulý rok otriasol Slovenskom a venovali sa mu viaceré médiá. Markíza na prípad upozornila vo viacerých reportážach – v Televíznych novinách aj v relácii Reflex.

Najčítanejšie