Fico moderátorovi: Prečo vytvárate obraz, že čo člen vlády, to skorumpovaný hajzel? Foto: RTVS

Fico moderátorovi: Prečo vytvárate obraz, že čo člen vlády, to skorumpovaný hajzel?

27.03.2017 15:30 | Rádio | mk

Robertovi Ficovi sa nepáči, že redaktor zisťoval, kedy sa vysťahuje z Bonaparte. "Je to vrcholne bulvárna téma," povedal premiér.

 


V sobotu bol premiér Robert Fico hosťom diskusnej relácie RTVS Sobotné dialógy.

 

Premiérovi sa nepáčilo, že moderátor sa ho pýtal, kedy sa vysťahuje z bytového komplexu Bonaparte. Podnikateľ Ladislav Bašternák, v ktorého byte býva premiér, je už oficiálne obvinený z daňových trestných činov. Fico vo februári povedal, že v prípade obvinenia sa od Bašternáka odsťahuje. „Ako náhle bude vznesené obvinenie, tak pochopím, že tam jednoducho nemôžem zostať. To sú vaše slová z februára v tejto relácii, keď som sa pýtal, dokedy budete bývať u Ladislava Bašternáka. Obvinenie už vznesené bolo. Takže logická otázka, kedy sa bude Robert Fico sťahovať?" spýtal sa premiéra moderátor Braňo Dobšinský.

„Je zvláštne, že toto je témou diskusie vo verejnoprávnom rozhlase?" spýtal sa rozhorčenie Fico. Povedal aj, že svoju bytovú otázku rieši, no tému svojho bývania v RTVS považuje za „vrcholne bulvárnu."

Odporúčame aj: Fico moderátorovi: Nie sme v krčme. Nie sme tu na rovnakej úrovni!

"Pán redaktor, možno vy máte čas od rána do večera sedieť pri počítači a hrabať sa v realitných kanceláriách... Chcem vás požiadať, je to aj nejaký ľudský príbeh, ktorý spočíva v tom, že sťahovanie sa nedá urobiť za jeden deň. Robím na tom a stojím si za slovami, ktoré som uviedol vo vašej relácii. Vznesenie obvinenia musí tieto procesy urýchliť, to znamená, musím väčšiu pozornosť teraz venovať výberu toho môjho bývania, hoci to naozaj považujem za zvláštne, že namiesto toho, aby sa ocenilo, že si platím sám byt..." povedal Fico.

Keď sa neskôr premiér rozrozprával o svojej aktuálne politickej agende boja s korupciou, moderátor Dobšinský podotkol, že boj s korupciou sa na Slovensku týka skôr malých rýb. Po otázke moderátora: „Kde sú tie veľké ryby? Lebo naozaj, na rozdiel od Francúzska, Slovinska, Talianska, tam sú expremiéri, premiéri, Rumunsko..." Premiér už ostrejšie pokračoval vo výhradách voči moderátorovi RTVS: „Nemôžem, nechcem ísť do žiadnej ostrej výmeny, nemá to zmysel. Ale prečo za každú cenu vytvárate obraz, že čo člen vlády... tak to skorumpovaný hajzel. Teraz jednoducho hovoríte jednu vec, že pokiaľ nebude mať Fico na rukách putá, tak sa nebojuje s korupciou," povedal Fico. "To som si nedovolil povedať," reagoval Dobšinský.

Premiér má v RTVS (v rozhlase) podobne ako jeho predchodcovia priestor na rozhovor bez politického oponenta. Voči kritickým otázkam Dobšinského však máva pravidelne výhrady. V nedeľu bol Fico hosťom aj relácie V politike na TA3, kde debatoval len s koaličnými partnermi. Tam si naopak vytvorený priestor pochvaľoval.

pošli na vybrali.sme.sk


Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

1. Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

Prvé povolebné diskusie po voľbách do Európskeho parlamentu nie sú v sobotu, ako tradične po rôznych voľbách, ale až v nedeľu, keď sa končia voľby vo všetkých štátoch EU.

Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

2. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

3. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

4. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

5. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

6. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

7. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

8. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

9. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

10. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

Najčítanejšie