Členovia Klubu reklamných agentúr posielajú vláde, zadávateľom aj kolegom otvorený list Foto: KRAS

Členovia Klubu reklamných agentúr posielajú vláde, zadávateľom aj kolegom otvorený list

01.04.2020 10:05 | Reklama |

Zástupcovia reklamných agentúr združených v KRAS-e zverejnili otvorený list, ktorý adresujú kolegom, zadávateľom ja vláde. Prinášame celé znenie:

 My, členovia Klubu Reklamných Agentúr Slovenska, si plne uvedomuje vážnosť situácie, v ktorej sa naša krajina, Európa a aj celý svet aktuálne nachádza.

Vyzývame našich kolegov, všetky reklamné a komunikačné agentúry a zároveň všetky firmy v komunikačnom a marketingovom priemysle, aby pristupovali veľmi zodpovedne a empaticky k ekonomickým a personálnym opatreniam, ktoré v súvislosti s COVID – 19 zavedú. Zároveň vyzývame našich zamestnancov, aby prijaté opatrenia zamestnávateľov chápali a vnímali ako nevyhnutné a z dlhodobého pohľadu prospešné.

My sami si tiež uvedomujeme náročnosť tejto situácie. Skúsme sa k nej postaviť spoločne s cieľom zabezpečiť prekonanie týchto mesiacov s čo najmenšími stratami na všetkých stranách. Solidárne sa snažíme pre Vás v maximálnej možnej miere optimalizovať náklady a veríme, že sa nám podarilo implementovať riešenia pre udržanie pracovného nasadenia našich tímov. Vyzývame našich klientov a všetkých zadávateľov marketingovej komunikácie, aby pristupovali k extrémnemu kráteniu rozpočtov s rozvahou a svoj mediálny priestor využili hlavne na zodpovednú a edukatívnu komunikáciu  pre podporu dodržiavania opatrení.

Vyzývame Vládu SR, aby pokračovala v prijímaní takých opatrení, ktoré pomôžu udržať na Slovensku zamestnanosť a teda kúpyschopnosť.

Vláde SR a rovnako orgánom štátnej správy, ponúkame k dispozícii naše kapacity a skúsenosti na komunikačné projekty verejnoprospešného záujmu.

Odsudzujeme akékoľvek poplašné správy a dezinformácie, ktoré ešte viac brzdia ekonomiku a negatívne vplývajú na psychické zdravie ľudí.

My, členovia KRAS-u sa zároveň spoločne zaväzujeme, že komunikáciou sa budeme snažiť udržiavať našu spoločnosť zodpovedne informovanú a optimisticky naladenú.

Apple Pie Advertising
Effectivity POWERED BY PUBLICIS
Elite Solutions
Istropolitana Oglivy
JANDL, marketing a reklama
Mullen Lowe GGK
MADE BY VACULIK
MUW SAATCHI & SAATCHI
Respect APP
TRIAD Advertising
Wiktor Leo Burnett
ZaraguzaMatej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie