Poliakom sa nepáči, že ich česká reklama zobrazuje ako podvodníkov Reprofoto

Poliakom sa nepáči, že ich česká reklama zobrazuje ako podvodníkov

04.12.2014 13:49 | Reklama | mk

Poliaci požadujú stiahnuť českú reklamu, uráža ich.

 


T-mobile v Čechách má už tradične vtipné reklamné spoty, do ktorých obsadzujú známych českých hercov. Tento rok si v reklame českého operátora zahral herec Ivan Trojan. Ten je na horách s triedou na bežkách, pričom keď prejde hranice, vybehne naňho poľský podomový predavač s naozaj všestrannou ponukou a s atrapou telefónu ho oberie o jeho vlastný.

 

Poľské veľvyslanectvo poslalo oficiálne protest „proti hanobeniu Poliakov v českej reklame mobilného operátora, ktorý prezentuje Poliakov ako zlodejov a podvodníkov," upozorňuje poľský web pb.pl.

Veľvyslankyňa v Poľsku Grazyna Bernatowiczová šéfovi českého T-mobile v liste píše: "Som presvedčená, že to je v rozpore so všetkými zásadami reklamy, mediálnej etiky a dobrého vkusu, ale zo všetkého najviac to narúša dobré poľsko-české vzťahy, ktoré sa snažia budovať ľudia na oboch stranách hranice." Veľvyslankyňa požaduje okamžite stiahnutie reklamy z televíznej obrazovky aj zo sociálnych sietí.

Pod článkami o reklame aj na sociálnej sieti pribúdajú rozhorčené reakcie hlavne Poliakov.

Spoločnosť T-mobile podľa Českého rozhlasu odmietla protest komentovať.

V diskusii na facebooku spoločnosť T-Mobile v reakcii pre dotknutých diskutérov napísala, že kampane T-mobilu sú postavené na irónii a humore, ak sa niekoho týmto humorom dotkli, že sa ospravedlňujú.

Pred dvomi rokmi mal český T-Mobile reklamu so „slovinským trénerom Zadarom Volaničom," ktorá bola na podobnom princípe.

Aktualizácia 21:40: T-Mobile pozastavil reklamu, ktorá urážala Poliakov

pošli na vybrali.sme.sk


Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

1. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

2. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

3. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

4. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

5. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

6. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

7. Súd odsúdil Ukrajincov za zabitie fotoreportérov

Taliansky súd v Pavii dnes poslal na 24 rokov do väzenia Ukrajinca s talianskym občianstvom Vitalija Markiva potom, čo ho uznal vinným z účasti na atentáte dvoch fotoreportérov v máji 2014 počas bojov medzi vládnymi vojskami a proruskými rebelmi na východe Ukrajiny.

Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

8. Čo pozerať toto leto? Černobyľ, návrat Black Mirror či seriálová Hlava 22

Letné dni lákajú von, no poriadnu dávku seriálových noviniek si na tento mesiac pripravili aj najznámejšie streamovacie služby. Niektoré z nich by ste naozaj mali vidieť. Medzi klasickou zábavou a napätím sa totiž dajú nájsť aj seriály dokumentujúce udalosti, na ktoré by sa nikdy nemalo zabudnúť.

Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

9. Litva zablokovala ruský Sputnik, predtým vyhostila šéfredaktora

Litovská Rada pre vysielanie a retransmisiu zablokovala vysielanie miestnej redakcie ruského propagandistického webu Sputnik.

Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

10. Politik odmietol vziať na volebnú cestu novinárku bez mužského sprievodu

Republikánsky kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmietol vziať na predvolebnú cestu novinárku, ak nepríde v sprievode kolegov.

Najčítanejšie