Nike stiahla reklamu s Pistoriusom Oscarpistorius.com

Nike stiahla reklamu s Pistoriusom

15.02.2013 14:10 | Reklama | mk

Je to ďalšie neplánované faux-pas športového giganta v krátkom období. Nike sponzorovala aj cyklistu Lancea Armstronga, ktorý porušil viaceré anti-dopingové pravidlá.

 

 

 

Spoločnosť Nike stiahla svoje logo a slogan "Som guľka v komore" z oficiálnej stránky šprintéra Oscara Pistoriusa, ktorý je obvinený z vraždy svojej priateľky, informuje CNN. 

Oscar Pistorius patril medzi svetových športovcov, ktorí sú tvárami športovej značky. V reklame z roku 2011 je Pistorius zobrazený ako šprintér na dráhe so sloganom "I am the bullet in the chamber" („Som guľka v komore," čiže guľka prichystaná na výstrel). Aj spolu s tradičným sloganom Nike "Just Do It."

Zdroj: BuzzFeed News

Slogan, po tom, ako vo štvrtok zastrelil vo svojom dome svoju partnerku modelku Reeve Steenkampovú, sa stal pre firmu absolútne neprijateľný.

Nike vydala podľa CNN vyhlásenie vyjadrujúce "sympatie a sústrasť rodinám dotknutých touto tragickou udalosťou." Spoločnosť dodala, že sa ďalej k prípadu vyjadrovať nebude, kým polícia prípad nevyšetrí.

Robbie Vorhaus, zakladateľ Vorhaus & Company, poradca v krízovom marketingu pre CNN povedal že firmy by s tým mali rátať, že spoja značku s konkrétnou osobou, ktorá im v budúcnosti môže uškodiť. Aj preto by mali byť pri sloganoch obozretnejší a istým spojeniam by sa mali vyhýbať: ako sú napríklad dvojznačné výrazy, sexuálne odkazy a frázy, ktoré zahŕňajú násilie. Medzi tie patrí aj slogan Nike „Guľka v komore" čo v podstate predstavuje zbraň.

"Problémom je, že firma investuje veľa peňazí do jednej ľudskej bytosti, ktorá v okamihu vášne alebo intoxikácie, môžu v jednom okamihu zničiť reputáciu firmy." Ale podľa neho spoločnosť Nike v tomto prípade nie je rodič, aby zachraňovala osoby v prípade, ak porušia zákon a odporúča firme so športovcom, ktorí môže značku poškodiť, sa čo najskôr rozlúčiť a ísť ďalej.

Pistorius bol obvinený z úmyselného zabitia. Prvé informácie médií boli, že priateľku zastrelil omylom, že si ju pomýlil so zlodejom. Juhoafrická polícia tieto domnienky nepotvrdila, oznámila že už v minulosti riešila v ich domácnosti niekoľko prípadov domáceho násilia.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

1. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

2. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

3. Ivan Zach úplne ovládol televíznu skupinu Prima

 Televizní skupinu Prima zcela ovládl Ivan Zach. Jeho firma THR Media koupila 75 procent v polovičním vlastníkovi Primy Denemo Media od Vladimíra Komára. V Denemo Media má přitom zbývající čtvrtinový podíl Zachova skupina GES, která zároveň už vlastní druhou polovinu Primy.

Asociácia vydavateľov tlače sa mení

4. Asociácia vydavateľov tlače sa mení

Minulý týždeň v stredu sa uskutočnilo valné zhromaždenie Asociácie vydavateľov tlače (AVT), na ktorom bola prijatá zmena stanov.

Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

5. Jaromír Soukup rozbehol vlastný e-shop

Ředitel TV Barrandov a předseda představenstva mediálního domu Empresa Media Jaromír Soukup spustil vlastní internetový obchod.

Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

6. Ako si zbytočne nepredražiť dovolenku? Tu je 7 tipov, na ktoré sa oplatí myslieť pri cestovaní do zahraničia

S letom sa blíži aj čas dovoleniek a cestovania. Obdobie, ktoré nás bude stáť nemalé úspory, a preto by sme si mali dať pozor, aby sa nám výlet zbytočne nepredražil. Bežné veci, akými sú platba za ubytovanie, letenky, výbery hotovosti z bankomatu či platba kartou nás môžu vyjsť viac, ako by sme chceli.

Británia zakázala sexistické reklamy

7. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

8. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

9. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

10. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Najčítanejšie