Nike stiahla reklamu s Pistoriusom Oscarpistorius.com

Nike stiahla reklamu s Pistoriusom

15.02.2013 14:10 | Reklama | mk

Je to ďalšie neplánované faux-pas športového giganta v krátkom období. Nike sponzorovala aj cyklistu Lancea Armstronga, ktorý porušil viaceré anti-dopingové pravidlá.

 

 

 

Spoločnosť Nike stiahla svoje logo a slogan "Som guľka v komore" z oficiálnej stránky šprintéra Oscara Pistoriusa, ktorý je obvinený z vraždy svojej priateľky, informuje CNN. 

Oscar Pistorius patril medzi svetových športovcov, ktorí sú tvárami športovej značky. V reklame z roku 2011 je Pistorius zobrazený ako šprintér na dráhe so sloganom "I am the bullet in the chamber" („Som guľka v komore," čiže guľka prichystaná na výstrel). Aj spolu s tradičným sloganom Nike "Just Do It."

Zdroj: BuzzFeed News

Slogan, po tom, ako vo štvrtok zastrelil vo svojom dome svoju partnerku modelku Reeve Steenkampovú, sa stal pre firmu absolútne neprijateľný.

Nike vydala podľa CNN vyhlásenie vyjadrujúce "sympatie a sústrasť rodinám dotknutých touto tragickou udalosťou." Spoločnosť dodala, že sa ďalej k prípadu vyjadrovať nebude, kým polícia prípad nevyšetrí.

Robbie Vorhaus, zakladateľ Vorhaus & Company, poradca v krízovom marketingu pre CNN povedal že firmy by s tým mali rátať, že spoja značku s konkrétnou osobou, ktorá im v budúcnosti môže uškodiť. Aj preto by mali byť pri sloganoch obozretnejší a istým spojeniam by sa mali vyhýbať: ako sú napríklad dvojznačné výrazy, sexuálne odkazy a frázy, ktoré zahŕňajú násilie. Medzi tie patrí aj slogan Nike „Guľka v komore" čo v podstate predstavuje zbraň.

"Problémom je, že firma investuje veľa peňazí do jednej ľudskej bytosti, ktorá v okamihu vášne alebo intoxikácie, môžu v jednom okamihu zničiť reputáciu firmy." Ale podľa neho spoločnosť Nike v tomto prípade nie je rodič, aby zachraňovala osoby v prípade, ak porušia zákon a odporúča firme so športovcom, ktorí môže značku poškodiť, sa čo najskôr rozlúčiť a ísť ďalej.

Pistorius bol obvinený z úmyselného zabitia. Prvé informácie médií boli, že priateľku zastrelil omylom, že si ju pomýlil so zlodejom. Juhoafrická polícia tieto domnienky nepotvrdila, oznámila že už v minulosti riešila v ich domácnosti niekoľko prípadov domáceho násilia.

pošli na vybrali.sme.sk


Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

1. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

2. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

3. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

4. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

5. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

6. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

7. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

8. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

9. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

10. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Najčítanejšie