V uliciach je nová homeopatická kampaň – chystá sa predávkovanie Foto: Facebook Ján Gordulič

V uliciach je nová homeopatická kampaň – chystá sa predávkovanie

11.10.2016 21:49 | Reklama | mk

V uliciach Bratislavy sa objavilo niekoľko bilbordov, na ktorých je humorista Ján Gordulič a vedľa neho nápis "HOMEOPATIA Účinné látky: čáry, máry, fuk." Na ďalšej kreatíve je zas Samo Marec s nápisom "NIČ Odporúča 10 z 9 homeopatov".

 

 


Kampaň je aj na Facebooku a má aj svoju stránku - predavkovanie.sk, kde organizátori píšu: „Poďte sa s nami predávkovať homeopatikmi a staňte sa súčasťou nového slovenského rekordu."

 Ironická antikampaň na homeopatiká vznikla niekoľko mesiacov po masívnej kampani homeopatikov, ktorá hlavne na Facebooku vyvolala búrlivé debaty medzi odporcami aj užívateľmi homeopatík.

Recesistická kampaň reaguje práve na tieto debaty. Je za ňou skupina mladých ľudí, ktorí sa dali dohromady práve na Facebooku po diskusiách s homeopatmi. Okrem Jána Gorduliča sú to Helena a Svätoslav Strakovci, Tomáš Ondriga a Peter Valovič.

"Našou motiváciou boli dezinformačné kampane homeopatov, ktorí ohlupujú ľudstvo. Na to chceme poukázať vtipnou a výstižnou formou – predávkovaním," povedal pre Omédiách.com spoluorganizátor kampane Tomáš Ondriga.

Odporúčame aj: Výrobca homeopatík požaduje zásah do videa Jána Gorduliča

"Už dlhšie sledujem návrat ezoterických a bludných liečebných metód a ich propagáciu ako serióznu alternatívu. Som smutný z toho, že sa homeopatiká, teda zafarbené cukrové guľôčky, predávajú v lekárni v krabičkách podobných ozajstným liekom," vysvetľuje jeden zo spoluautorov kampane Ján Gordulič, ktorý je zároveň aj tvárou kampane. „Chcem sa pričiniť o to, aby bola homeopatia jasne označená ako nefunkčná hračkárska pseudoveda, niekde na úrovni exorcizmu a veštenia," dodáva.

Odporúčame aj: Je náhoda, že Banášová propagovala v RTVS homeopatiu?

"Našim cieľom je, aby si ľudia uvedomili, že homeopatiká sú podvod, že v nich nie je nič, len cukor," dodáva Helena Straková.

Predávkovanie je naplánované na 23. októbra o 16 hodine na Námestí SNP v Bratislave a už teraz sa cez Facebook prihlásili stovky záujemcov. Predávkovanie bude aj v ďalších mestách – v Prahe, v Brne, Ostrave, Hamburgu a v rakúskom meste St. Polten.

pošli na vybrali.sme.sk


Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

1. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

2. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

3. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

4. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

5. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

6. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

7. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

8. Internet zaplavila nová výzva, pridávajú sa k nej policajti, hasiči, záchranári z celého sveta (FOTO)

Na sociálnych sieťach sa šíri nové šialenstvo, výzva #Tetrischallenge, ku ktorej sa pridávajú policajti, záchranári a ďalšie bezpečnostné zložky, ktoré zverejňujú fotky svojich áut a ich obsahu.

Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

9. Pripravuje sa televízny seriál Pán prsteňov, na Novom Zélande sa už tešia (VIDEO)

Televízny seriál na motívy románu Pán prsteňov britského spisovateľa J.R.R. Tolkiena sa bude natáčať na Novom Zélande, kde vznikla aj rovnomenná úspešná filmová trilógia režiséra Petra Jacksona.

Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

10. Reportéri bez hraníc žiadajú Zuzanu Čaputovú, aby vetovala tlačový zákon

Reportéri bez hraníc (RSF) zverejnili vyhlásenie, v ktorom naliehajú na slovenskú prezidentku, aby nepodpísala pozmeňujúce a doplňujúce návrhy tlačového zákona, ktoré v utorok prijal parlament, pretože by slovenským politikom poskytli automatické právo na odpoveď v médiách, ak by uvedené správy boli „nepravdivé alebo zavádzajúce“.

Najčítanejšie