V uliciach je nová homeopatická kampaň – chystá sa predávkovanie Foto: Facebook Ján Gordulič

V uliciach je nová homeopatická kampaň – chystá sa predávkovanie

11.10.2016 21:49 | Reklama | mk

V uliciach Bratislavy sa objavilo niekoľko bilbordov, na ktorých je humorista Ján Gordulič a vedľa neho nápis "HOMEOPATIA Účinné látky: čáry, máry, fuk." Na ďalšej kreatíve je zas Samo Marec s nápisom "NIČ Odporúča 10 z 9 homeopatov".

 

 


Kampaň je aj na Facebooku a má aj svoju stránku - predavkovanie.sk, kde organizátori píšu: „Poďte sa s nami predávkovať homeopatikmi a staňte sa súčasťou nového slovenského rekordu."

 Ironická antikampaň na homeopatiká vznikla niekoľko mesiacov po masívnej kampani homeopatikov, ktorá hlavne na Facebooku vyvolala búrlivé debaty medzi odporcami aj užívateľmi homeopatík.

Recesistická kampaň reaguje práve na tieto debaty. Je za ňou skupina mladých ľudí, ktorí sa dali dohromady práve na Facebooku po diskusiách s homeopatmi. Okrem Jána Gorduliča sú to Helena a Svätoslav Strakovci, Tomáš Ondriga a Peter Valovič.

"Našou motiváciou boli dezinformačné kampane homeopatov, ktorí ohlupujú ľudstvo. Na to chceme poukázať vtipnou a výstižnou formou – predávkovaním," povedal pre Omédiách.com spoluorganizátor kampane Tomáš Ondriga.

Odporúčame aj: Výrobca homeopatík požaduje zásah do videa Jána Gorduliča

"Už dlhšie sledujem návrat ezoterických a bludných liečebných metód a ich propagáciu ako serióznu alternatívu. Som smutný z toho, že sa homeopatiká, teda zafarbené cukrové guľôčky, predávajú v lekárni v krabičkách podobných ozajstným liekom," vysvetľuje jeden zo spoluautorov kampane Ján Gordulič, ktorý je zároveň aj tvárou kampane. „Chcem sa pričiniť o to, aby bola homeopatia jasne označená ako nefunkčná hračkárska pseudoveda, niekde na úrovni exorcizmu a veštenia," dodáva.

Odporúčame aj: Je náhoda, že Banášová propagovala v RTVS homeopatiu?

"Našim cieľom je, aby si ľudia uvedomili, že homeopatiká sú podvod, že v nich nie je nič, len cukor," dodáva Helena Straková.

Predávkovanie je naplánované na 23. októbra o 16 hodine na Námestí SNP v Bratislave a už teraz sa cez Facebook prihlásili stovky záujemcov. Predávkovanie bude aj v ďalších mestách – v Prahe, v Brne, Ostrave, Hamburgu a v rakúskom meste St. Polten.

pošli na vybrali.sme.sk


Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

1. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

2. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

3. Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

Na sociálnych sieťach pribúdajú v posledných dňoch fotky ľudí, ako môžu vyzerať o 30 rokov, či naopak fotky, ako vyzerajú o niekoľko rokov mladší. Ľudia si ich vytvorili pomocou aplikácie FaceApp, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie zmeniť tvár ľudí podľa rôznych kritérií a aj podľa veku. Odborníci však varujú, aplikácia sa môže dostať k citlivým údajom, s ktorými môže ďalej bez vedomia ich majiteľa nakladať.

Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

4. Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

Istanbulský súd dnes oslobodil novinára a experta medzinárodnej novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Erola Önderoglua obžaloby z teroristickej propagandy.

AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

5. AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a český miliardář Daniel Křetínský exkluzivně jednají o odkoupení podílů španělské mediální skupiny Prisa ve společnosti Le Monde Libre. Ta kontroluje skupinu Le Monde, jenž vydává stejnojmenný deník.

O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

6. O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

Aktuálny ročník O2 Dobrej veci v boji o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha už pozná svojich víťazov. Akadémie, ktorých cieľom je budovať kladný vzťah detí k športu a motivovať ich k nemu cez všeobecnú pohybovú prípravu, získalo pre nadchádzajúci školský rok až 40 základných škôl po celom Slovensku.

Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

7. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

8. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

9. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

10. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Najčítanejšie