Rádio Devín chystá premiéru hry o Don Quijotovi

RTVS Rádio Devín prinesie premiéru rozhlasovej dramatizácie klasického románu Miguela de Cervantesa Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha.

Devín túto dvojdielnu dramatizáciu uvedie pod názvom Don Quijote: Kniha bláznovstva, druhý diel nesie podtitul Kniha múdrosti.

"Zámerom tvorcov bolo predovšetkým priniesť výraznú dramatizáciu klasického románu svetovej literatúry v modernej réžii a s vynikajúcimi hereckými výkonmi," píše RTVS.

V rozhlasovej hre budú účinkovať Boris Farkaš, Martin Horňák, Zuzana Jurigová Kapráliková, Lucia Vráblicová, Marta Maťová, Ján Mistrík, Ladislav Konrád, Katka Križanová, Dušan Kaprálik, Štefan Richtárech, Martin Vittek, René Jankovič, Igor Krempaský, Tibor Frlajs, Andrea Kvašnovská a Žaneta Švoňavská. Réžia hry bola pod taktovkou Ladislava Keratu.

Premiéra prvej časti bude 8. novembra o 19:00, druhá časť bude odvysielaná nasledujúci týždeň 15. novembra v rovnakom čase.

„Pre RTVS, rozhlasový archív a aj pre súčasnosť a budúcnosť je uvedenie tejto dramatizácie veľmi dôležité – postava rytiera smutnej postavy nebola v takejto rozsiahlej podobe uvedená počas celých 90 rokov rozhlasového vysielania ani jeden jediný raz. Premiéra tejto hry nás teší o to viac, že sa podarila práve v roku, keď si pripomíname nielen 90. výročie začiatku rozhlasového vysielania na Slovensku, ale aj 400. výročie úmrtia autora románu Miguela de Cervantesa," povedala šéfdramaturgička Rádia Devín Eva Reiselová.