Kto je kto v seriáli Autoškola Foto: Markíza

Kto je kto v seriáli Autoškola

29.12.2018 19:49 | Stručne | Markíza

V novom komediálnom seriáli TV Markíza sa predstavia Ján Koleník, Juraj Kemka, Emil Horváth ml., Marta Sládečková či Karol Čálik, ktorí budú ako rodina pokúšať dostať k ukrytému pokladu.

 Problémom však je, že poklad je zakopaný pod budovou väznice a tak to nebudú mať ľahké. Rozhodnú sa kúpiť starú budovu Autoškoly, ktorá sa nachádza v blízkosti väznice a takto sa začína ich veľký plán. Rodina sa spolieha hlavne na pomoc väzňa Paliho.

 Väzeň Pali - Janko Koleník

Je to chalan, na ktorého tunel narazia naši hrdinovia, keď sa snažia prekopať do väzenia. Za to, že ho ukryjú, im pomáha dostať sa k peniazom. Katka ho v každej časti prerobí tak, aby ho nikto nespoznal. Pali sa tvári ako masový vrah, ale v skutočnosti je to veľký dobrák, ktorého zavreli len preto, že dal šéfovi „po papuli". Ten však padol a privodil si väčšie zranenie. Palimu sa pochopiteľne sedieť v base nechcelo, ušiel a zatkli ho opäť, ale už s vyšším trestom. Je veľký rival Ruda. Pokúsi sa zdrhnúť aj z autoškoly, ale nepodarí sa mu to, a tak sa stáva členom rodiny. A začína ju mať viac rád, ako si priznáva.

 Odporúčame aj: Markíza má nový seriál Autoškola. Prinášame podrobnosti

Foto: TV Markíza
 

Dedko - Karol Čálik

Spolu so svojím bratom, dvojčaťom vyhrali peniaze. Celý život sa nevedeli dohodnúť, kto vlastne hodil mincu do automatu a kto vlastne vyhral milióny. Poklad zakopali na mieste, kde teraz vyrástla väznica. Nevraživosť dedkov sa preniesla aj medzi ich rodiny. Bratia sa rozhádali a ich rodiny sa prestali stretávať. Dedko je Markov otec a veľmi si obľúbil dvojičky. Je naštvaný, lebo ho nechcú k ničomu pustiť. V krízových situáciách sa ukazuje ako nesmierne rozhodný, má totiž guráž urobiť veci, na ktoré si ostatní netrúfnu. Miluje vojnové filmy a pozerá ich strašne nahlas, čo, pochopiteľne, vadí každému v ulici.

Foto: TV Markíza

Rudo - Juraj Kemka

Rudo je milý chalan, ktorého najlepšie vystihuje výraz jedináčik so všetkými jeho kladmi aj zápormi. Je prehnane sebavedomý, ale tak trochu truľo. Je to ten typ, čo všade bol, všetko videl a potrebuje mať vždy pravdu. Ako sa hovorí, má obe ruky ľavé a ľahko sa premotivuje. Nanešťastie má ten dar prepočuť všetku konštruktívnu kritiku. Jeho bláznivé nápady a neoblomné odhodlanie ich uskutočniť sú však základom skoro každého plánu ako sa dostať k peniazom. V honbe za dedičstvom nachádza svoje skutočné uplatnenie. Keď je Rudo v úzkych, prejaví sa uňho syndróm jedináčika a väčšinou sa slzám neubráni. So ženami nemá veľa skúseností, ale chce sa zaľúbiť. Zamiluje sa do dcéry kapitána väzenskej stráže, ktorá sa snaží urobiť si vodičák. Napriek tomu, že on sám šoférovať nevie, podujme sa naučiť ju to.

 

Foto: TV Markíza
 
Marta - Marta Sládečková

Marta je Rudova mama. Dcéra žijúceho z bratov, ktorí vyhrali peniaze. Na chlapov nemala šťastie. Pochovala dvoch mužov, ktorých milovala a s každým má jedno dieťa - staršiu Katku a Ruda. Sama nemá žiadne poriadne vzdelanie, a tak celý život robila kuchárku v školskej jedálni. Túži, aby jej deti mali lepší život, preto Katku posiela na internátnu strednú školu. Katka má pocit, že sa jej chce mama zbaviť, keďže má druhé dieťa s novým manželom. Marta jej nebola ani na svadbe, lebo chcela, aby si najskôr dokončila školu a potom rodila deti a mala rodinu. Nechcela, aby opakovala jej chyby. V podstate by bola spokojná dôchodkyňa, keby nemala Ruda. Peniaze ju zaujímajú hlavne kvôli nemu, lebo ako profesionálny povaľač si ťažko niečo zarobí. Najradšej by ho dobre oženila, ale táto nádej sa jej pomaly rozplýva pred očami. Dostáva s Katkou na starosti autoškolu, neskôr však bude vedieť pomôcť aj pri honbe za pokladom. Zamiluje sa do nej totiž šéf väzenskej stráže.

 

Foto: TV Markíza
 

Katka - Dana Šencová

Katka je Martina dcéra, ktorá sa s ňou nerozpráva. Má pocit, že sa jej mama chcela zbaviť, a tak sa jej odpratala z cesty. Je to však nedorozumenie spôsobené nedostatkom komunikácie. Katka je kozmetička, je šťastne vydatá a má dve deti - dvojičky Danka a Janku. S manželom Tomášom majú krásny vzťah, v ktorom prekonajú čokoľvek. Chceli by dať deťom viac, ale aj s tým málom, čo majú, vedia byť šťastní. Toto je rodina, ktorá sa krásne dopĺňa. Oni dvaja sa ľúbia a nezbedné deti im to korenia, ako sa len dá. Vie výborne šoférovať, takže sa do autoškoly hodí, ale pokojne aj do akcie. Navyše ako kozmetička pomáha s maskovaním - vie prerobiť človeka, aby vyzeral úplne inak. Je rozhodná a rázna, len často v nesprávnych situáciách. Peniaze by chcela, aby deťom s Tomášom mohli dať úplne všetko...

 

Foto: TV Markíza
 

Tomáš - Peter Kadlečík

Tomáš je Katkin manžel a svoju ženu miluje. Je to srandista a vie strieľať aj z tých najťažších situácií. Momentálne má upratovaciu firmu, ktorá vyčistí úplne všetko. Žumpy, zbrane, dokonca si ho môžu objednať aj na vyčistenie miesta činu alebo autonehody. Tomáš vie, že to nie je vždy OK, ale robí to pre svoje deti - a čo ho nezabije, to ho posilní. Je zručný a rád sa pustí do akejkoľvek roboty. S Katkou sú na tomto svete jeden pre druhého. A spolu obaja zasa pre deti.

 

Foto: TV Markíza
 

Dvojičky Danko a Janka -  Danko Woloczko a Charlott Kollárová

Deti Tomáša a Katky, klasickí lumpovia. Užívajú si detstvo a často komplikujú rodičom život. Jasné, že sa zapletú aj do honby za pokladom. Neskôr nájdu výborné uplatnenie pri odlákavaní pozornosti. Väčšinou sú obeťami ich fórov ich rodičia, ktorí si však už na to zvykli a berú to s humorom. Postupne si začínajú trúfať aj na ostatných členov rodiny, ale tí to až s takým humorom neberú. Nikdy si ale netrúfnu na dedka, toho milujú nadovšetko.

 

Foto: TV Markíza
 
Foto: TV Markíza
 

Marek - Ján Alžbetkin

Marek je synom umierajúceho dedka, ktorý zanecháva dedičstvo. Je to slobodný otec a je narkoleptik. V podstate sa oňho stará jeho syn Riško. Marek je šikovný automechanik, ale jeho diagnóza mu komplikuje život na všetkých frontoch. Snaží sa nájsť pre svojho syna matku aj spomedzi zákazníčok autoškoly. Marek vie byť pri akciách hnacím motorom, ale zároveň aj ručnou brzdou. Nebojí sa roboty a teší sa z toho, že Riško si začína pri ich kriminálnej činnosti konečne tak trochu užívať detstvo. Syn sa mu narodil už na strednej škole a tak sám ešte celkom nedospel.

 

Foto: TV Markíza
 

Rišo - Dominik Budinský

Riško je Markov syn, ktorý je na samoštúdiu, kvôli otcovej diagnóze. Má samé jednotky, je to múdry chalan. Vie šoférovať a vie opraviť všetko, čo sa hýbe. Keď matka odchádzala od Mareka, on s ňou ísť odmietol, pretože ho otec potreboval a stále potrebuje. Je to chalan so srdcom na dlani, ako jeho otec. Tým, že je stále po otcovom boku, je trochu zakríknutý a väčšinou sa správa ako dospelý. Dokonca miluje svoju rannú kávu. Vďaka jeho technickým danostiam je veľkým prínosom aj pre samotnú trestnú činnosť. S inými ľuďmi pod strechou dostáva Riško viac voľnosti a viac sa mu otvára detský svet.

Foto: TV Markíza
 

Karol Hrom - Emil Horváth ml.

Veliteľ väzenskej stráže, bývalý generál, ktorého degradovali a upratali, lebo si na každého otváral ústa a neustále vytváral zbytočné konflikty. Chceli ho dostať do dôchodku, s čím, samozrejme, nesúhlasil. Má za sebou mnohé bojové misie a skoro z každej si doniesol nejaké kuriózne zranenie. Je osamelý, a preto mu veľmi imponuje prítomnosť Marty. Jeho dvorenie však pripomína manévre. Karol je veľmi hlučný, lebo celý život niekomu rozkazoval. Manželka mu zomrela, keď na ňu spadla bojová stíhačka. Rád sa udržiava vo forme a veľa cvičí. Má dcéru Karolínu, ktorá sa naňho podala. Vychoval si z nej svojho parťáka.

 

Foto: TV Markíza
 

Karolína Hromová - Dominika Zeleníková

Karolína je generálova dcéra, pekná baba, ktorá je vychovávaná ako vojak a baví ju to. Je ako „terminátor", nemá problém vyskočiť z idúceho auta. Rudo je z nej úplne hotový a ona ho toleruje len preto, lebo potrebuje vodičák. Je to strohá baba a nemá osobný život. A práve doňho ju začína zasvecovať Rudo.

Foto: TV Markíza
 

Strážmajster Peter - Sväťo Malachovský

Peter je lenivec až od kosti. V povolaní vedúceho väzenskej stráže našiel teplé miestečko, kde sa veľa nenamaká a v podstate si je sám sebe pánom. Až do chvíle kedy dostala väznica nového riaditeľa, generála vo výslužbe Karola Hroma. Chudák Peter má čo robiť, aby s ním tak nejak držal krok. Zašívanie a vylihovanie po kútoch väznice definitívne skončilo. Služba pod velením Karola Hroma je životu nebezpečná. Peter sa rozhodne, že lepšie ako stáť mu v ceste bude stáť za jeho chrbtom. A tak sa z unaveného lenivého macka stáva generálova pravá ruka a jeho notorický pritakávač. Aj keď si o jeho spôsoboch myslí svoje, o robotu prísť nechce a tak, síce často nerád, ale predsa, "svedomito" plní všetky generálove rozkazy...

Foto: TV Markíza
pošli na vybrali.sme.sk


V Ghane bol zavraždený novinár, ktorý odhaľoval korupciu vo futbale

1. V Ghane bol zavraždený novinár, ktorý odhaľoval korupciu vo futbale

V Ghane bol zavraždený investigatívny novinár, ktorý sa podieľal na odhalení korupcie u vysokého funkcionára FIFA Kwesiho Nyantakyiho.

Z Ruska vyhostili ukrajinskú novinárku, ktorá sa zapojila aj do bitky v televízii, vo vlasti ju zavreli (VIDEO)

2. Z Ruska vyhostili ukrajinskú novinárku, ktorá sa zapojila aj do bitky v televízii, vo vlasti ju zavreli (VIDEO)

Ruské úrady vyhostili ukrajinskú novinárku, ktorá sa v Moskve usilovala o politický azyl ako odporkyňa režimu prezidenta Petra Porošenka.

Jaromír Soukup ohlásil v televízii vstup do politiky - zakladá stranu

3. Jaromír Soukup ohlásil v televízii vstup do politiky - zakladá stranu

Český mediálny podnikateľ Jaromír Soukup zakládá politické hnutie List Jaromíra Soukupa.

Polícia: Hoaxy o únosoch detí dosiahli neúnosnú mieru, šíriť ich je trestné

4. Polícia: Hoaxy o únosoch detí dosiahli neúnosnú mieru, šíriť ich je trestné

Polícia posledné obdobie zaregistrovala zvýšený nárast šírenia hoaxu o únosoch maloletých osôb na Slovensku.

Smer navrhuje zmenu tlačového zákona v prospech politikov

5. Smer navrhuje zmenu tlačového zákona v prospech politikov

Poslanci vládnej strany Smer-SD navrhli vrátiť do tlačového zákona právo politikov na zverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby. Predlohu novely zákona poslanci predložili do parlamentu.

Bývalý moderátor O 5 minút 12 má nové diskusie v SND

6. Bývalý moderátor O 5 minút 12 má nové diskusie v SND

Slovenské národné divadlo pripravilo nový cyklus diskusií s názvom Slovensko 2043, ktoré moderuje bývalý moderátor diskusnej politickej relácie RTVS O 5 minút 12 Martin Strižinec.

Po Jánovi Kuciakovi bude pomenovaná stáž EP pre novinárov

7. Po Jánovi Kuciakovi bude pomenovaná stáž EP pre novinárov

Stáž pre novinárov, ktorú zastrešuje Európsky parlament, bude pomenovaná po zavraždenom slovenskom novinárovi Jánovi Kuciakovi.

Banka 365 a Branči Kováč si uťahujú z ľudí, ktorí veria konšpiráciám a hoaxom (VIDEO)

8. Banka 365 a Branči Kováč si uťahujú z ľudí, ktorí veria konšpiráciám a hoaxom (VIDEO)

365.bank prišla s netradičnou kampaňou, v ktorej si uťahuje z ľudí, ktorí veria, že zem je plochá.

Kvôli kontaktom s obvinenou z vraždy novinára prokurátor prišiel o funkciu

9. Kvôli kontaktom s obvinenou z vraždy novinára prokurátor prišiel o funkciu

Slovenský generálny prokurátor Jaromír Čižnár dnes odvolal z funkcie jedného zo svojich námestníkov Reného Vaneka.

Dobrý anjel od nového roka s podporou najväčšej banky

10. Dobrý anjel od nového roka s podporou najväčšej banky

Od januára má Dobrý anjel novú posilu. Partnerom neziskovej organizácie sa stala Slovenská sporiteľňa. Prináša možnosť viac ako 700 000 používateľom Georgea vyklikať si trvalý príkaz a stať sa Dobrým anjelom, súčasne túto možnosť ponúka aj v 250 pobočkách po celom Slovensku.

Najčítanejšie