RTVS a ČT majú novinku Strážmajstra Topinku, prinášame podrobnosti (VIDEO) Foto ČT

RTVS a ČT majú novinku Strážmajstra Topinku, prinášame podrobnosti (VIDEO)

06.01.2019 22:40 | Stručne | mk

RTVS a ČT zaradili v januári do programu novinku - Strážmajster Topinka.

 

Je to komediálno-kriminálny seriál Českej televízie, ktorý natočila v spolupráci s RTVS ako voľné pokračovanie seriálu Doktor Martin. Ide o spin-off, venujúci sa postave strážmajstra Tomáša Topinku (Robert Mikluš) z česko-slovenských seriálu Doktor Martin.
Scenár napísali Tomáš Končinský, Štefan Titka, Tomáš Hodan, Hynek Trojánek, Tomislav Čečka a réžie sa ujal Petr Zahrádka. Na seriáli sa tak podieľali tvorcovia seriálov Terapia či Nevinné lži, a filmov Pozri, kto by sa vlka bál, Smradi, Putá a na pôvodnom seriáli Doktor Martin. Natáčanie prebieha od jesene 2017 do jesene 2018.

V úvodnej epizóde je v noci z rotějovskej pošty ukradnutý bankomat. Strážmajster Topinka sa vrhne so zápalom sebe vlastným do pátrania po zlodejoch. Po niekoľkých neúspešných pokusoch o dolapenie páchateľov je to nakoniec paradoxne Irena, sestrička doktora Elingera, ktorá Topinku navedie na správnu stopu. A dá mu tak šancu predviesť sa aj pred kolegami z ostravskej kriminálky. A to doslova.

Diváci sa môžu tešiť ako na známe tváre Miroslava Donutila, Václava Koptu, Gabrielu Marcinkovú, Tomáša Jeřábka alebo predstaviteľa titulnej úlohy Roberta Mikluša, tak aj na postavy úplne nové. Matku Tomáša Topinku si zahrá Veronika Freimanová, jeho novú lásku Jenovéfa Boková a majora Hrubého z ostravskej kriminálky Jiří Bartoška.

"Pokladám za veľký úspech, že sa nám podarilo vziať postavu z takto úspešného seriálu a vymyslieť pre ňu úplne nový, originálny príbeh, ktorý sa páčil aj majiteľom práv britskej spoločnosti Buffalo Pictures a dali nám k našej práci povolenie," povedala podľa ČT kreatívna producentka Kateřina Ondřejková. "Postava svojrázneho Topinku bola jednou z našich najobľúbenejších v Doktorovi Martinovi, a tak nás napadlo napísať pôvodný scenár s detektívnymi zápletkami, ktoré by riešil práve Robert Mikluš v úlohe Tomáša Topinku," prezrádza scenárista Štefan Titka.

Strážmajster Hrianka je stále tým ľahko natvrdlým ochrancom poriadku v beskydskom mestečku Protějov. Svoju prácu berie ako poslanie a žiadny prípad pre neho nie je dosť malý na to, aby si nezaslúžil pátranie vo veľkom štýle. "Tomáš sa na mnohých prípadoch stretne so slovenským kolegom, policajtom Ostrým, ktorého hrá Marek Geišberg. V niečom sú si podobní, ale Ostrý je o niečo dospelejší a je trochu militantný. Ich spolupráca je stret dvoch svetov, "hovorí Robert Mikluš, predstaviteľ hlavnej úlohy.

Zásadnou novinkou u Tomáša Topinku je, že si našiel partnerku. Tou je nová prostějovská poštárka Lucia, ktorú si zahrá Jenovéfa Boková.

pošli na vybrali.sme.sk


V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

1. V Berlíne sa pobili fanúšikovia dvoch súperiacich YouTuberov, zasahovalo 100 policajtov (VIDEO)

V centre Berlína sa pobili desiatky fanúšikov dvoch súperiacich YouTuberov, ktorí sa na internete zahŕňali nadávkami. Polícia musela nasadiť obušky a slzný plyn, pri zákroku zaistila tiež dva nože.

Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

2. Denník N: Haščák mal Kočnerovi veľakrát pomáhať so svojimi médiami

SMS správa medzi Marianom Kočnerom a Jaroslavom Haščákom o odj…ní nejakého „čuráka“ nebola jediná komunikácia medzi obvineným z vraždy Jána Kuciaka a šéfom finančnej skupiny Penta. Haščák mal s Kočnerom podľa vyšetrovateľa, ktorý skúmal ich vzájomnú komunikáciu, „veľmi blízky a priateľský vzťah.“

Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

3. Nadácia Orange už 20 rokov mení Slovensko na lepšie miesto

V tomto roku oslavuje Nadácia Orange okrúhle jubileum. Už 20 rokov prostredníctvom nadačných aktivít pomáha formovať zodpovednú a ohľaduplnú spoločnosť, podporuje aktívnych ľudí, inšpiruje, motivuje a mení Slovensko na lepšie miesto.

Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

4. Monika Tódová prináša podrobnosti o tom, ako Kočner so Zsuzsovou pásli stádo vplyvných ľudí

Denník N zverejnil prvé podrobnosti z uznesenia o vznesení obvinenia Marianovi Kočnerovi, ktoré ukazujú ako vyzeral mechanizmus vydierania vplyvných ľudí, pri ktorom mu okrem bývalej milenky Aleny Zsuzsovej vypomáhali aj ďalší.

Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

5. Microsoft v Česku spustil spravodajskú službu Microsoft News

 Společnost Microsoft začala v Česku nabízet svou službu Microsoft News.

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

7. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

8. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

9. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

10. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Najčítanejšie