RTVS a ČT majú novinku Strážmajstra Topinku, prinášame podrobnosti (VIDEO) Foto ČT

RTVS a ČT majú novinku Strážmajstra Topinku, prinášame podrobnosti (VIDEO)

06.01.2019 22:40 | Stručne | mk

RTVS a ČT zaradili v januári do programu novinku - Strážmajster Topinka.

 

Je to komediálno-kriminálny seriál Českej televízie, ktorý natočila v spolupráci s RTVS ako voľné pokračovanie seriálu Doktor Martin. Ide o spin-off, venujúci sa postave strážmajstra Tomáša Topinku (Robert Mikluš) z česko-slovenských seriálu Doktor Martin.
Scenár napísali Tomáš Končinský, Štefan Titka, Tomáš Hodan, Hynek Trojánek, Tomislav Čečka a réžie sa ujal Petr Zahrádka. Na seriáli sa tak podieľali tvorcovia seriálov Terapia či Nevinné lži, a filmov Pozri, kto by sa vlka bál, Smradi, Putá a na pôvodnom seriáli Doktor Martin. Natáčanie prebieha od jesene 2017 do jesene 2018.

V úvodnej epizóde je v noci z rotějovskej pošty ukradnutý bankomat. Strážmajster Topinka sa vrhne so zápalom sebe vlastným do pátrania po zlodejoch. Po niekoľkých neúspešných pokusoch o dolapenie páchateľov je to nakoniec paradoxne Irena, sestrička doktora Elingera, ktorá Topinku navedie na správnu stopu. A dá mu tak šancu predviesť sa aj pred kolegami z ostravskej kriminálky. A to doslova.

Diváci sa môžu tešiť ako na známe tváre Miroslava Donutila, Václava Koptu, Gabrielu Marcinkovú, Tomáša Jeřábka alebo predstaviteľa titulnej úlohy Roberta Mikluša, tak aj na postavy úplne nové. Matku Tomáša Topinku si zahrá Veronika Freimanová, jeho novú lásku Jenovéfa Boková a majora Hrubého z ostravskej kriminálky Jiří Bartoška.

"Pokladám za veľký úspech, že sa nám podarilo vziať postavu z takto úspešného seriálu a vymyslieť pre ňu úplne nový, originálny príbeh, ktorý sa páčil aj majiteľom práv britskej spoločnosti Buffalo Pictures a dali nám k našej práci povolenie," povedala podľa ČT kreatívna producentka Kateřina Ondřejková. "Postava svojrázneho Topinku bola jednou z našich najobľúbenejších v Doktorovi Martinovi, a tak nás napadlo napísať pôvodný scenár s detektívnymi zápletkami, ktoré by riešil práve Robert Mikluš v úlohe Tomáša Topinku," prezrádza scenárista Štefan Titka.

Strážmajster Hrianka je stále tým ľahko natvrdlým ochrancom poriadku v beskydskom mestečku Protějov. Svoju prácu berie ako poslanie a žiadny prípad pre neho nie je dosť malý na to, aby si nezaslúžil pátranie vo veľkom štýle. "Tomáš sa na mnohých prípadoch stretne so slovenským kolegom, policajtom Ostrým, ktorého hrá Marek Geišberg. V niečom sú si podobní, ale Ostrý je o niečo dospelejší a je trochu militantný. Ich spolupráca je stret dvoch svetov, "hovorí Robert Mikluš, predstaviteľ hlavnej úlohy.

Zásadnou novinkou u Tomáša Topinku je, že si našiel partnerku. Tou je nová prostějovská poštárka Lucia, ktorú si zahrá Jenovéfa Boková.

pošli na vybrali.sme.sk


Z Ruska vyhostili ukrajinskú novinárku, ktorá sa zapojila aj do bitky v televízii, vo vlasti ju zavreli (VIDEO)

1. Z Ruska vyhostili ukrajinskú novinárku, ktorá sa zapojila aj do bitky v televízii, vo vlasti ju zavreli (VIDEO)

Ruské úrady vyhostili ukrajinskú novinárku, ktorá sa v Moskve usilovala o politický azyl ako odporkyňa režimu prezidenta Petra Porošenka.

Jaromír Soukup ohlásil v televízii vstup do politiky - zakladá stranu

2. Jaromír Soukup ohlásil v televízii vstup do politiky - zakladá stranu

Český mediálny podnikateľ Jaromír Soukup zakládá politické hnutie List Jaromíra Soukupa.

Polícia: Hoaxy o únosoch detí dosiahli neúnosnú mieru, šíriť ich je trestné

3. Polícia: Hoaxy o únosoch detí dosiahli neúnosnú mieru, šíriť ich je trestné

Polícia posledné obdobie zaregistrovala zvýšený nárast šírenia hoaxu o únosoch maloletých osôb na Slovensku.

Smer navrhuje zmenu tlačového zákona v prospech politikov

4. Smer navrhuje zmenu tlačového zákona v prospech politikov

Poslanci vládnej strany Smer-SD navrhli vrátiť do tlačového zákona právo politikov na zverejnenie reakcie na články v médiách, ktoré sa týkajú ich osoby. Predlohu novely zákona poslanci predložili do parlamentu.

Bývalý moderátor O 5 minút 12 má nové diskusie v SND

5. Bývalý moderátor O 5 minút 12 má nové diskusie v SND

Slovenské národné divadlo pripravilo nový cyklus diskusií s názvom Slovensko 2043, ktoré moderuje bývalý moderátor diskusnej politickej relácie RTVS O 5 minút 12 Martin Strižinec.

Po Jánovi Kuciakovi bude pomenovaná stáž EP pre novinárov

6. Po Jánovi Kuciakovi bude pomenovaná stáž EP pre novinárov

Stáž pre novinárov, ktorú zastrešuje Európsky parlament, bude pomenovaná po zavraždenom slovenskom novinárovi Jánovi Kuciakovi.

Banka 365 a Branči Kováč si uťahujú z ľudí, ktorí veria konšpiráciám a hoaxom (VIDEO)

7. Banka 365 a Branči Kováč si uťahujú z ľudí, ktorí veria konšpiráciám a hoaxom (VIDEO)

365.bank prišla s netradičnou kampaňou, v ktorej si uťahuje z ľudí, ktorí veria, že zem je plochá.

Kvôli kontaktom s obvinenou z vraždy novinára prokurátor prišiel o funkciu

8. Kvôli kontaktom s obvinenou z vraždy novinára prokurátor prišiel o funkciu

Slovenský generálny prokurátor Jaromír Čižnár dnes odvolal z funkcie jedného zo svojich námestníkov Reného Vaneka.

Dobrý anjel od nového roka s podporou najväčšej banky

9. Dobrý anjel od nového roka s podporou najväčšej banky

Od januára má Dobrý anjel novú posilu. Partnerom neziskovej organizácie sa stala Slovenská sporiteľňa. Prináša možnosť viac ako 700 000 používateľom Georgea vyklikať si trvalý príkaz a stať sa Dobrým anjelom, súčasne túto možnosť ponúka aj v 250 pobočkách po celom Slovensku.

Objednávateľka vraždy Kuciaka sa pokúšala flirtovať aj s vtedajším komentátorom SME

10. Objednávateľka vraždy Kuciaka sa pokúšala flirtovať aj s vtedajším komentátorom SME

Sieť kontaktov, ktoré nadväzovala s vplyvnými ľuďmi Alena Zsuzsová, ktorá je obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa rozrastá.

Najčítanejšie