Kto je kto v seriáli Hniezdo (FOTO)

12.01.2020 21:45 | Stručne |

Každý je strojcom svojho domova. Tak znie podtitul nového pôvodného seriálu RTVS Hniezdo, ktorý štartuje na obrazovkách v nedeľu 12. januára.

 Emócie, napätie, kriminálna zápletka, ale aj rodinný a manželský život v celej jeho pestrosti. To všetko ukáže seriálová novinka, v ktorej sa predstavia známi slovenskí herci.

 Zaujímavosťou je, že hlavným hrdinom Hniezda je novorodenec. Dospelým skomplikuje život a dej dvanásťdielneho seriálu poriadne zamotá. Aké je to túžiť po dieťati, no nemať ho?

V postave novorodenca sa predstavilo viacero malých nehercov. Príbeh seriálu sa odohráva počas šiestich týždňov, natáčanie však trvalo od leta do jesene. Postupne sa tak v úlohe novonarodeniatka vystriedalo až 15 detí, z toho jedny dvojičky.

Nakrúcanie na gynekologickom oddelení bolo výnimočné. „Vytipovali sme si noc a obdobie, kedy malo byť v nemocnici najmenej mamičiek a pôrodov. Nakoniec však bolo všetko inak a padol pôrodný rekord. Okrem filmového bábätka sa narodilo ďalších 6 novorodencov," prezradila producentka RTVS Zuzana Balkóová.

 

Postavy a obsadenie

Kristína Važanová / Soňa Norisová: 38-ročná, milujúca manželka, matka dvoch detí. Tretie dieťa splodila neželane, mimo manželského zväzku. Pre zachovanie rodiny sa odhodlá k anonymnému pôrodu.

Michal Važan / Alexander Bárta: Majiteľ stavebnej firmy (spolu s Petrom Fialom), muž, ktorý ctí klasické rozloženie funkcií a povinností muža a ženy v rodine. Pracovitý, milujúci otec a manžel, konzervatívny, nemá rád zmeny vo firme ani v živote.

Peter Fiala / Marián Mitaš: Spolumajiteľ firmy s Michalom, vizionár, rád riskuje, užíva si život, dobrodruh, pôžitkár, egoista, k šťastiu nepotrebuje deti, no pre firmu chce len to najlepšie.

Foto: RTVS

Marta Fialová / Andrea Karnasová: Tajomníčka na miestnej základnej škole, vášnivo miluje svojho muža Petra, aby ho nestratila je ochotná mu tolerovať aj nemanželské úlety. Za každú cenu chce na verejnosti zachovať dekórum ich úspešného a šťastného manželstva.

Nina Kalmanová / Katarína Šafaŕíková: Jedináčik z váženej rodiny architektov. Je dizajnovou architektkou v ateliéri svojho úspešného otca. Pod jeho vedením si budovala kariéru a odkladala narodenie dieťaťa. Je vydatá za spolužiaka Adriána, s ktorým žije v rodinnej vile so svojimi rodičmi. Miluje manžela a aj napriek tomu, že sa ukáže, že on má problémy splodiť dieťa, nie je ochotná sa s ním rozviesť. Pristúpi na adopciu, čo sa nepáči jej otcovi.

Adrián Kalman / Marek Geišberg: Úspešný a talentovaný architekt, priženil sa do váženej rodiny architekta. Ninu miluje a jej otcovi pomáha svojím talentom získavať lukratívne štátne zákazky. Stále mu chce dokazovať, že je hodný jeho dcéry, aj keď mu nevie dať legitímneho vnuka.

Ivan Rozložný / Pavel Višňovský: Uznávaný architekt, autoritatívny potomok dynastie architektov. Pre svoju dcéru (Ninu Kalmanovú) si predstavoval lepšiu partiu ako je Adrián, no oceňuje jeho talent. Sklamal ho však ako muž, očakával vnuka - pokračovateľa rodu. Myslí si, že Nina by mala Adriána opustiť.

Alena Rozložná / Zuzana Frenglová Kultivovaná: Vzdelaná, no po narodení dcéry zostala v domácnosti. Stará sa v rodine o rovnováhu, jediná vie ovplyvniť svojho muža, chápe túžbu Niny a Adriána po potomkovi.

Magda Porubská (matka Kristíny) / Anna Javorková: Slobodná matka Kristíny. V malom meste si preto v živote vytrpela veľa príkoria. Majiteľka krajčírskej dielne, ktorú prevzala Kristína. Do dcéry vtĺkla filozofiu za každú cenu si udržať rodinu. Na dcéru je prísna, viní ju za svoj ťažký život, no vnúčatá, 16-ročnú Emu a 13-ročného Boriska, ako aj zaťa Michala, miluje.

Milka Petrovičová / Zuzana Kubovčíková Šebová: Sociálna pracovníčka, stará dievka, pomáha rodinám s adopciami, a napriek tomu, že sa jej nedarí mať vlastný harmonický vzťah a nemá vlastné deti, prišla na tento svet, aby pomáhala druhým. Je rodená optimistka.

Foto: RTVS

pošli na vybrali.sme.sk


Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

Keď mafia čulo spolupracuje so štátnymi orgánmi...

„Nejaký prokurátor sa s nejakým fízlom a s nejakým sudcom dohodnú, že jej byt proste počká. Teba noviny už raz osrali, a veľmi rýchlo. S tebou nebude žiadna extra námaha, stačí z teba urobiť kokota. A to si na dobrej ceste.“

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Angelina Jolie pripravuje v BBC reláciu aj o manipuláciách (VIDEO)

Britská vysielacia spoločnosť BBC pripravuje v spolupráci s americkou herečkou Angelinou Jolie reláciu, ktorý má pomôcť dospievajúcim deťom s orientáciou vo svetovom dianí a s rozlišovaním dôveryhodných informácií od manipulácií.

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Ceny Trilobit sú rozdané, ocenenia získali aj tvorcovia zo Slovenska

Český filmový a televizní svaz FITES udělil Hlavní cenu Trilobit 2020 hercům Jiřímu Schmitzerovi a Ladislavu Mrkvičkovi za jejich role ve filmu Staříci.

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo so Zuzanou Čaputovou (VIDEO)

Televízia Markíza v nedeľu o 13:00 odvysiela v relácii Na telo rozhovor s prezidentkou Zuzanu Čaputovou.

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Registrácia na Digital PIE 2020 je spustená, známe je už aj zloženie poroty

Asociácia digitálnych marketingových agentúr (ADMA) a organizátor RULEZZ konferencií – TheMarketers.biz tento týždeň spustili 4. ročník súťaže v digitálnom marketingu na Slovensku - Digital PIE 2020. Aj v tomto roku je partnerom združenie pre internetovú reklamu IAB Slovakia, ktoré odovzdá špeciálne ocenenie DIGITAL MEDIA SOLUTION.

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Časopis Vatikánu: Za poklesom počtu mníšok je aj zneužívanie

Vatikánsky dámsky časopis pripísal dramatický pokles počtu rádových sestier na svete veľmi náročným pracovným podmienkam, sexuálnemu zneužívaniu a zneužívaniu moci zo strany ich nadriadených a duchovných.

Súťaž PROKOP pozná víťazov (FOTO)

Súťaž PROKOP pozná víťazov (FOTO)

Vo štvrtok večer počas slávnostného večera v Bratislave boli vyhlásení víťazi súťaže o najlepší PR projekt za minulý rok PROKOP 2019.

RTVS má novú diskusnú reláciu (VIDEO)

RTVS má novú diskusnú reláciu (VIDEO)

RTVS prinesie novú diskusnú reláciu s názvom Do kríža, ktorú bude vysielať na Dvojke každú stredu o 22:25.

Zomrela hviezda zoskupenia Monty Python, herec Terry Jones (VIDEO)

Zomrela hviezda zoskupenia Monty Python, herec Terry Jones (VIDEO)

Vo veku 77 rokoch zomrel britský herec Terry Jones, známy najmä z komediálnej skupiny Monty Python.

Daňa a Vaskyho prepustili z väzenia, youtuberskú kariéru majú zakázanú

Daňa a Vaskyho prepustili z väzenia, youtuberskú kariéru majú zakázanú

Kontroverzná dvojica Martin Daňo a Rudolf Vasky po 41 dňoch sa môžu nadýchnuť na slobode. Krajský súd v Bratislave dnes dvojicu prepustil z väzby.

Najčítanejšie