Kto je kto v seriáli Hniezdo (FOTO)

12.01.2020 21:45 | Stručne |

Každý je strojcom svojho domova. Tak znie podtitul nového pôvodného seriálu RTVS Hniezdo, ktorý štartuje na obrazovkách v nedeľu 12. januára.

 Emócie, napätie, kriminálna zápletka, ale aj rodinný a manželský život v celej jeho pestrosti. To všetko ukáže seriálová novinka, v ktorej sa predstavia známi slovenskí herci.

 Zaujímavosťou je, že hlavným hrdinom Hniezda je novorodenec. Dospelým skomplikuje život a dej dvanásťdielneho seriálu poriadne zamotá. Aké je to túžiť po dieťati, no nemať ho?

V postave novorodenca sa predstavilo viacero malých nehercov. Príbeh seriálu sa odohráva počas šiestich týždňov, natáčanie však trvalo od leta do jesene. Postupne sa tak v úlohe novonarodeniatka vystriedalo až 15 detí, z toho jedny dvojičky.

Nakrúcanie na gynekologickom oddelení bolo výnimočné. „Vytipovali sme si noc a obdobie, kedy malo byť v nemocnici najmenej mamičiek a pôrodov. Nakoniec však bolo všetko inak a padol pôrodný rekord. Okrem filmového bábätka sa narodilo ďalších 6 novorodencov," prezradila producentka RTVS Zuzana Balkóová.

 

Postavy a obsadenie

Kristína Važanová / Soňa Norisová: 38-ročná, milujúca manželka, matka dvoch detí. Tretie dieťa splodila neželane, mimo manželského zväzku. Pre zachovanie rodiny sa odhodlá k anonymnému pôrodu.

Michal Važan / Alexander Bárta: Majiteľ stavebnej firmy (spolu s Petrom Fialom), muž, ktorý ctí klasické rozloženie funkcií a povinností muža a ženy v rodine. Pracovitý, milujúci otec a manžel, konzervatívny, nemá rád zmeny vo firme ani v živote.

Peter Fiala / Marián Mitaš: Spolumajiteľ firmy s Michalom, vizionár, rád riskuje, užíva si život, dobrodruh, pôžitkár, egoista, k šťastiu nepotrebuje deti, no pre firmu chce len to najlepšie.

Foto: RTVS

Marta Fialová / Andrea Karnasová: Tajomníčka na miestnej základnej škole, vášnivo miluje svojho muža Petra, aby ho nestratila je ochotná mu tolerovať aj nemanželské úlety. Za každú cenu chce na verejnosti zachovať dekórum ich úspešného a šťastného manželstva.

Nina Kalmanová / Katarína Šafaŕíková: Jedináčik z váženej rodiny architektov. Je dizajnovou architektkou v ateliéri svojho úspešného otca. Pod jeho vedením si budovala kariéru a odkladala narodenie dieťaťa. Je vydatá za spolužiaka Adriána, s ktorým žije v rodinnej vile so svojimi rodičmi. Miluje manžela a aj napriek tomu, že sa ukáže, že on má problémy splodiť dieťa, nie je ochotná sa s ním rozviesť. Pristúpi na adopciu, čo sa nepáči jej otcovi.

Adrián Kalman / Marek Geišberg: Úspešný a talentovaný architekt, priženil sa do váženej rodiny architekta. Ninu miluje a jej otcovi pomáha svojím talentom získavať lukratívne štátne zákazky. Stále mu chce dokazovať, že je hodný jeho dcéry, aj keď mu nevie dať legitímneho vnuka.

Ivan Rozložný / Pavel Višňovský: Uznávaný architekt, autoritatívny potomok dynastie architektov. Pre svoju dcéru (Ninu Kalmanovú) si predstavoval lepšiu partiu ako je Adrián, no oceňuje jeho talent. Sklamal ho však ako muž, očakával vnuka - pokračovateľa rodu. Myslí si, že Nina by mala Adriána opustiť.

Alena Rozložná / Zuzana Frenglová Kultivovaná: Vzdelaná, no po narodení dcéry zostala v domácnosti. Stará sa v rodine o rovnováhu, jediná vie ovplyvniť svojho muža, chápe túžbu Niny a Adriána po potomkovi.

Magda Porubská (matka Kristíny) / Anna Javorková: Slobodná matka Kristíny. V malom meste si preto v živote vytrpela veľa príkoria. Majiteľka krajčírskej dielne, ktorú prevzala Kristína. Do dcéry vtĺkla filozofiu za každú cenu si udržať rodinu. Na dcéru je prísna, viní ju za svoj ťažký život, no vnúčatá, 16-ročnú Emu a 13-ročného Boriska, ako aj zaťa Michala, miluje.

Milka Petrovičová / Zuzana Kubovčíková Šebová: Sociálna pracovníčka, stará dievka, pomáha rodinám s adopciami, a napriek tomu, že sa jej nedarí mať vlastný harmonický vzťah a nemá vlastné deti, prišla na tento svet, aby pomáhala druhým. Je rodená optimistka.

Foto: RTVSBill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Cenzúra v Poľsku: Populárnu pieseň o známom politikovi stiahli z vysielania (VIDEO)

Pesnička populárneho poľského speváka o privilégiách šéfa vládnej strany Jaroslawa Kaczyńského sa dostala až na vrchol hitparády populárnej stanice verejnoprávneho poľského rozhlasu Trojka, ale potom náhle zmizla. Rozhlas obviňujú z cenzúry, hrozia odchody novinárov aj bojkot časti umelcov. Pesnička sa stala hitom, na internete má seďem miliónov zhliadnutí.

Novým hovorcom SaS je bývalý redaktor Parlamentných listov

Novým hovorcom SaS je bývalý redaktor Parlamentných listov

Strana Sloboda a solidarita má nového hovorcu.

Výzva osobností parlamentu a vláde: Nedopustíme okliešťovanie ľudských práv a základných demokratických hodnôt

Výzva osobností parlamentu a vláde: Nedopustíme okliešťovanie ľudských práv a základných demokratických hodnôt

Mnohí verejní činitelia a činiteľky už roky dávajú najavo, že ľudské práva ani svoje zodpovednosti v tejto oblasti neberú vážne. Nedávno väčšina poslancov a poslankýň NR SR s jasne prejaveným dešpektom k ľudským právam odmietla zobrať na vedomie správu verejnej ochrankyne práv, v ktorej informovala o nedostatkoch a potrebe ich nápravy. Hoci „nezobratie na vedomie“ nemá zásadnejšiu právnu relevanciu, odhaľuje podstatnú skutočnosť: porušovanie ústavou garantovaných práv a slobôd pre väčšinu poslancov a poslankýň nič neznamená.

Najčítanejšie