Spustenie NHL je v nedohľadne, hráči napriek tomu verí v play off

29.03.2020 10:13 | Stručne | ČTK

Hokejová NHL je pozastavená na neurčito od 12. marca kvôli pandémii koronavírusu a jej opätovné rozbehnutie sa zdá byť zatiaľ v nedohľadne. Aj preto, že Spojené štáty americké už sú na čele rebríčka nakazených osôb s viac než 100 tisíc prípadov. Veľmi čulo sa ale špekuluje o tom, za akých okolností by sa mala sezóna dohrať.

 

"Ak by sme sa vrátili na ľad, myslím si, že by pred nami mohlo byť jedno z najlepších play off, čo sa kedy hralo. Všetky tímy by mali zdravých všetkých hráčov a všetci by boli naplno pripravení hrať. Každý z tímov by tak bol v najlepšej možnej sile. Verím, že toto všetko ako komunita aj ako hráči NHL zvládneme a potom budeme môcť predviesť naozaj skvelý hokej, "podotkol kapitán Calgary Mark Giordano.

V podobnom duchu hovoril aj Connor McDavid, kapitán Flames v Edmontone. "Chceme byť predovšetkým všetci zdraví. A tiež si chceme byť istí, že každý už je z toho vonku a pripravený na hokej v play-off. Ak by sa naozaj začalo znovu hrať, myslím, že by došlo na jedno z najlepších play off," vyhlásila jedna z najväčších hviezd ligy.

Pôvodne bol štart vyraďovacích bojov o Stanley Cup naplánovaný na 8. apríla, reálny dátum za súčasných okolností nedokáže nikto odhadnúť. Napriek tomu sa preberá zo všetkých strán, aký by návrat do rozohranej sezóny mohol byť. Klubom ešte chýba odohrať na dokončenie základnej časti 11 až 14 stretnutí. Celkom ide o 189 zápasov. Každým dňom teraz narastá pravdepodobnosť, že na obvyklých 82 zápasov sa už jednotlivé kluby nedostanú.

Kapitán hokejistov Pittsburghu Sidney Crosby pred niekoľkými dňami povedal, že by sa nebránil myšlienke, aby po prerušení ligy začalo rovno play off. Tridsaťšesťročný obranca Giordano pripustil, že o celej veci veľa premýšľal. "V ideálnom svete by ste chceli dohrať celú základnú časť, a kto bude na postupových miestach, pôjde ďalej. Lenže sa domnievam, že reálne vzaté nebudeme mať k dispozícii toľko času," uviedol Giordano.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie