Začínajú Návštevníci na JOJ: Toto sú štrnásti súťažiaci

Začínajú Návštevníci na JOJ: Toto sú štrnásti súťažiaci Foto: JOJ

V septembri začína na JOJ reality súťaž, ktorá sa vráti v čase do 19. storočia na panstvo grófa Pálffyho, tvrdí televízia.

 

 

V novej šou Návštevníci budú súťažiaci bojovať o finančnú výhru spoločenský status ctihodného slobodného občana. Súťažiaci sa v priebehu šou budú učiť rôzne remeslá, ktoré kedysi vykonávali naši predkovia. Popri tom budú mať na starosti aj bežný chod na panstve a pokúsia sa prežiť v najdrsnejších podmienkach bez výdobytkov modernej doby.

JOJ už vybrala súťažiacich:

​Masérka (Jarmila Ondrejovičová)
Rázna žena má masážny salón, v ktorom aj pracuje. Masírovanie stuhnutých tiel ju baví a dobýja pozitívnou energiou. Keďže sa chce vo svojej práci zdokonaliť, túži navštíviť Thajsko – krajinu, odkiaľ pochádzajú legendárne thajské masáže. Viac ako svoje povolanie však miluje svoju dcéru.

 

​Maco (Lívia Kováčová)

Pod nežným výzorom sa skrýva extrovertná slečna, ktorá sa nebojí ničoho a nikoho. Účasť v šou berie ako jedinečnú príležitosť splniť si svoj sen. Lívia odjakživa túži vyštudovať veterinu a starať sa s láskou o nemé tváre. Keďže rozhodne nie je z cukru, neštíti sa ani kydania hnoja, čo by mnohé ženy „nedali".

​Burinka (Dominika Zelinková)

Usmievavá blondínka má za sebou ťažké detstvo, ktoré nechalo na jej jemnej duši hrubé jazvy. Minulosť jej však nebráni v tom, aby v prítomnosti žila naplno. Práve naopak, nepríjemné zážitky ju zocelili a život si užíva. Zo všetkého ju najviac napĺňa fitness, ktorý je jej prácou aj koníčkom zároveň.

Vojačka (Nikola Mitrová)

Rebelka odmalička miluje uniformy. Nie je preto prekvapením, že v súčasnosti pracuje ako vojačka. Tvrdá ruka a prísna disciplína jej nerobia problém. Vďaka svojej práci sa naučila, že nečinnosť sa neodpúšťa, takže to nie je žiadna „fajnovka". Aj silná dievčina má svoju slabosť. Deň si nevie predstaviť bez sladkého kakaa.

Modelka (Lenka Mošková)

Atraktívna čašníčka púta pozornosť už na prvý pohľad a nie len pre netradičnú farbu vlasov. Lenka to vie, a preto by chcela preraziť v modelingu. Sexi postava, plné pery a bujný dekolt však nie sú jej jediné prednosti. Je milá, priateľská, nekonfliktná a nadovšetko miluje svojich rodičov. Z výhry by im chcela zaplatiť vytúženú dovolenku.

Škótka (Pavlína Kostelanská)

Vyučená kaderníčka pochádza z mnohodetnej pobožnej rodiny. Súrodencov má vo veku od 15 do 30 rokov, takže si rozumie s ľuďmi v rôznych vekových kategóriách. Prezývku Škótka dostala preto, lebo pracovala v Škótsku, ktoré si zamilovala. Keďže je stále plná energie, najradšej by na panstve robila fyzicky náročné úlohy, pri ktorých sa môže vybiť.

Malina (Lena Zradulová)

Výrazné vlasy vo farbe zrelých malín spôsobujú, že Lenu v dave určite neprehliadnete. Keď prehovorí, zapamätáte si ju navždy. Veselá čašníčka je totiž mimoriadne komunikatívna. Rada športuje, raz by chcela skákať s padákom a vyskúšať by si chcela aj bungee jumping. Je teda jasné, že energie má na rozdávanie.

Feri (Miroslav Tomášek)

Vyučený stolár sa pred desiatkami rokov presťahoval z Čiech na Slovensko. Hoci v Bratislave žije už dlhú dobu, češtine ostal verný dodnes. V minulosti bol vrcholovým športovcom a so svojimi výkonmi v päťboji žal úspechy na rôznych súťažiach. Svoje šťastie skúšal aj vo filmovom priemysle. Momentálne sa živí stavbou scén.

Tanečník (Miroslav Vybíral)

Sympatickému mužovi prezývka neprischla náhodou. Najväčšou vášňou slobodného a bezdetného vyučeného elektromechanika je totiž tanec. Miroslav v súčasnosti pôsobí ako choreograf a učiteľ spoločenských tancov a spoločenskej výchovy. Umelecká činnosť a jemné správanie sú v kontraste s jeho vnútornou silou, ktorú chce dokázať účasťou v tejto šou.

Kohút (Libor Martiník)

Výrečný Kysučan je, ako sa hovorí, muž s veľkým M. Je húževnatý, veľmi pracovitý a nebojí sa ani najtvrdšej manuálnej práce. Pracoval ako baník, elektrikár, skladník, až napokon zakotvil v profesii brúsič. Robota mu nesmrdí ani vo voľnom čase. Doma sám položil zámkovú dlažbu. Koníčkom a oddychom je preňho posilňovňa.

Lučiano (Stanislav Kocian)

Priebojnému a akčnému sympaťákovi sa podarilo to, čo nedokáže len tak hocikto. Presťahoval sa do Talianska, v ktorom sa mu podarilo uplatniť. Vybudoval úspešnú firmu s historickými zbraňami, čo vysvetľuje, prečo sa do Návštevníkov prihlásil. Najvýraznejšou povahovou črtou Slováka s dokonalou taliančinou je galantnosť, ktorá si získa všetky dámy.

Kavadyk (Róbert Feszler)

Bradatý mladík svojím extravagantným a drsným vzhľadom vzbudzuje rešpekt. Keď ho však spoznáte bližšie, zistíte, že je to dobráčisko od kosti. Je bezstarostný, veselý a rád ľudí zabáva aj za cenu toho, že by sa mal strápniť. Zábava je pre neho veľmi dôležitá, no keď treba, vyhrnie si rukávy a urobí aj tú najťažšiu robotu bez mihnutia oka.

Frenky (Lukáš Grolmus)

Najväčším vzorom podnikateľa a milovníka histórie je Napoleon, ktorého nesmierne obdivuje pre jeho cieľavedomosť a húževnatosť. Vyučený kaderník by sa jedného dňa chcel stal politikom. Skôr než sa mu to podarí, by však chcel byť vojakom a pokračovať tak v rodinnej tradícii. Vo svojom rodokmeni má totiž niekoľko generálov.

Dlúhy (Marek Holiš)

Otec niekoľkomesačného synčeka je so svojimi 201 centimetrami najvyšším návštevníkom. Vo voľnom čase sa venuje futbalu, takže je pochopiteľné, že ženy sa na neho lepia ako osy na med. Nie je to však len vzhľad, čo dámy láka. Je mimoriadne tichý, no ak niečo povie, tak to stojí za to.