Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň Foto: archív F. Flašík

Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň

23.05.2017 21:20 | Tlač | mk

V poslednom vydaní Plus 7 dní vyšiel článok s názvom Evitine nezaplatené faktúry: Má v tom prsty Fedor Flašík?

 

 

V článku, ktorý kritizuje spôsob podnikania a nevyplatené faktúry Evy Urbaníkovej, redaktori spájajú nepriamo (väčšinou s otáznikom) podnikanie Evity s Fedorom Flašíkom, ktorý je jedným z kandidátov na šéfa RTVS. „Fedor - tichý radca? Podľa našich informácií nezostalo len pri tom," píšu v článku Ivan Mego a Kristína Dugovičová. Pri naznačovaní prepojenia podnikania Urbaníkovej s Flašíkom sa autori opierajú o tvrdenie anonyma: „Nie je to tak dávno, čo sa Fedor chválil, ako do Evitinho vydavateľstva, keď začínala, investoval. A že sa mu to nakoniec vyplatilo, lebo Evite sa mimoriadne darí. V tom čase kupovala svojmu frajerovi Mercedes a rozmýšľala len nad tým, či to nebude vyzerať, že si ho vydržiava," tvrdí náš zdroj, ktorý sa pohybuje v prostredí niekdajšieho reklamného mága. V texte chýba reakcia Flašíka aj Urbaníkovej na toto "tiché" prepojenie.

Redakcia oslovila bývalú manželku Flašíka: „Monika Flašíková-Beňová poprela fakt, že by boli s Fedorom Evitinými tichými spoločníkmi vo firme. „Nie, ani nás nikdy nežiadala o žiadnu investíciu," povedala nám doslova. A tak bude asi iba náhoda, že Evita podnikala v knižnom biznise podobne ako kedysi Fedor s reklamnou agentúrou Donar. Rovnako ako u Urbaníkovej aj u Flašíka išli zisky cez jednu firmu, náklady a dlhy cez druhú," píše sa v článku.

Fedor Flašík reagoval na článok pobúreným statusom, v ktorom poprel informácie týždenníka a upozornil, že Plus 7 dní sa ho na nič nepýtala. „Je to totálne neprofesionálna, zlomyselná a zákerná práca nepodložená žiadnymi faktami, dokonca ani indíciami. Vyvoláva vo mne pocit, že sú to články na objednávku (viď článok o Donare, ktorý taktiež obsahuje kopu nezmyslov, poloprávd a klamstiev)," reagoval Flašík pre Omédiách.com Flašík. Tiché prepojenie, o ktorom píše týždenník, označil za úplný nezmysel. "Nikdy som sa s Evitou na túto tému nebavil. Nikdy z jej strany ani nebola naznačená takáto téma. Nikdy ma o žiadnu radu nežiadala a ani som jej v ničom neradil. Celá táto fabulácia zo strany Plus 7 dní je vykonštruovaná. V živote nikdy som nehovoril o tom, že by som investoval do Evitinho vydavateľstva."

Reakciu na článok zverejnila aj Monika Flašíková-Beňová:

„Je trápne, ak rôzne záujmové skupiny ktoré stoja za niektorými kandidátmi, nevedia o post generálneho riaditeľ RTVS zabojovať projektom, ale využívajú intrigy a zákulisné hry a neštítia sa zneužiť aj médiá," povedal Flašík.

Na otázku v súvislosti s obvineniami Flašíka a Flašíkovej-Beňovej, že ide o diskreditačnú kampaň proti Flašíkovi v prospech kandidáta Michala Ruttkaya, ktorý je priateľ riaditeľa vydavateľstva Petra Mertusa, vydavateľstvo ani šéfredaktorka Plus 7 dní neodpovedali.

Reagovala spoluautorka článku Kristína Dugovičová: „Fedor Flašík klame, ak tvrdí, že redakcia Plus7dní ho neoslovila v súvislosti s článkom o Evite Urbaníkovej. Týždenník Plus7dní Fedora Flašíka viackrát telefonicky kontaktoval, ale keďže on nereagoval, priestor na vyjadrenie dostala Monika Flašíková Beňová ako jeho vtedajšia manželka a človek, ktorý je takisto dlhoročne spájaný s Evitou Urbaníkovou."

pošli na vybrali.sme.sk


RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

1. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

2. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

3. Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

Poukazovanie na klimatické zmeny, boj proti fast fashion, zhromaždenia na námestiach... Spoločným menovateľom všetkých revolučných aktivít sú mladí ľudia. Oni sú mnohokrát zodpovednejší voči svetu ako ich rodičia, ktorí pod tlakom povinností na mnoho vecí rezignovali. Mladí sú často zodpovednejší ako dospelí. Preto by nemali mať „detský účet“, zaslúžia si mať svoj účet navždy zadarmo. Taký je odkaz 365 banky v jej prvej kampani zameranej na študentov.

Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

4. Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

Dezinformácie a nárast nedôvery v očkovanie patrí k zásadným rizikám ohrozujúcim zdravie a životy ľudí na všetkých kontinentoch.

Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

5. Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

 Mediální dům Mafra se s konečnou platností nemusí omlouvat ani vyplácet odškodnění bývalému ministru vnitra Ivanu Langerovi (ODS).

Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

6. Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

Vydavateľstvo Petit Press, ktoré v regiónoch okrem týždenníkov MY a  denníka Korzár, vydáva aj schránkové tituly ECHO, kupuje tretiu najväčšiu sieť schránkových novín na Slovensku - Pardon. O akvizícii informuje vydavateľstvo tlačovou správou.

Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

7. Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

Americká spoločnosť Twitter prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť zablokovala účty vodcovi kubánskych komunistov Raúlovi Castrovi, jeho dcére Mariele a tiež desiatkam novinárom zo štátnych médií.

Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

8. Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

Český animovaný film Dcera získal prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd, zvané studentský Oscar.

O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

9. O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

Dráma Nech je svetlo režiséra Marka Škopa, ktorá vznikla v slovensko-českej koprodukcii s Milanom Ondríkom v hlavnej úlohe,zabojuje o Oscara za najlepší medzinárodný hraný film.

Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

10. Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, spustila sériu prieskumov počúvanosti regionálnych rádií. Ako prvé zmonitorovali počúvanosť Trnavského rádia. Z výsledkov vyplýva, že Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie rádiá.

Najčítanejšie