Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň Foto: archív F. Flašík

Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň

23.05.2017 21:20 | Tlač | mk

V poslednom vydaní Plus 7 dní vyšiel článok s názvom Evitine nezaplatené faktúry: Má v tom prsty Fedor Flašík?

 

 

V článku, ktorý kritizuje spôsob podnikania a nevyplatené faktúry Evy Urbaníkovej, redaktori spájajú nepriamo (väčšinou s otáznikom) podnikanie Evity s Fedorom Flašíkom, ktorý je jedným z kandidátov na šéfa RTVS. „Fedor - tichý radca? Podľa našich informácií nezostalo len pri tom," píšu v článku Ivan Mego a Kristína Dugovičová. Pri naznačovaní prepojenia podnikania Urbaníkovej s Flašíkom sa autori opierajú o tvrdenie anonyma: „Nie je to tak dávno, čo sa Fedor chválil, ako do Evitinho vydavateľstva, keď začínala, investoval. A že sa mu to nakoniec vyplatilo, lebo Evite sa mimoriadne darí. V tom čase kupovala svojmu frajerovi Mercedes a rozmýšľala len nad tým, či to nebude vyzerať, že si ho vydržiava," tvrdí náš zdroj, ktorý sa pohybuje v prostredí niekdajšieho reklamného mága. V texte chýba reakcia Flašíka aj Urbaníkovej na toto "tiché" prepojenie.

Redakcia oslovila bývalú manželku Flašíka: „Monika Flašíková-Beňová poprela fakt, že by boli s Fedorom Evitinými tichými spoločníkmi vo firme. „Nie, ani nás nikdy nežiadala o žiadnu investíciu," povedala nám doslova. A tak bude asi iba náhoda, že Evita podnikala v knižnom biznise podobne ako kedysi Fedor s reklamnou agentúrou Donar. Rovnako ako u Urbaníkovej aj u Flašíka išli zisky cez jednu firmu, náklady a dlhy cez druhú," píše sa v článku.

Fedor Flašík reagoval na článok pobúreným statusom, v ktorom poprel informácie týždenníka a upozornil, že Plus 7 dní sa ho na nič nepýtala. „Je to totálne neprofesionálna, zlomyselná a zákerná práca nepodložená žiadnymi faktami, dokonca ani indíciami. Vyvoláva vo mne pocit, že sú to články na objednávku (viď článok o Donare, ktorý taktiež obsahuje kopu nezmyslov, poloprávd a klamstiev)," reagoval Flašík pre Omédiách.com Flašík. Tiché prepojenie, o ktorom píše týždenník, označil za úplný nezmysel. "Nikdy som sa s Evitou na túto tému nebavil. Nikdy z jej strany ani nebola naznačená takáto téma. Nikdy ma o žiadnu radu nežiadala a ani som jej v ničom neradil. Celá táto fabulácia zo strany Plus 7 dní je vykonštruovaná. V živote nikdy som nehovoril o tom, že by som investoval do Evitinho vydavateľstva."

Reakciu na článok zverejnila aj Monika Flašíková-Beňová:

„Je trápne, ak rôzne záujmové skupiny ktoré stoja za niektorými kandidátmi, nevedia o post generálneho riaditeľ RTVS zabojovať projektom, ale využívajú intrigy a zákulisné hry a neštítia sa zneužiť aj médiá," povedal Flašík.

Na otázku v súvislosti s obvineniami Flašíka a Flašíkovej-Beňovej, že ide o diskreditačnú kampaň proti Flašíkovi v prospech kandidáta Michala Ruttkaya, ktorý je priateľ riaditeľa vydavateľstva Petra Mertusa, vydavateľstvo ani šéfredaktorka Plus 7 dní neodpovedali.

Reagovala spoluautorka článku Kristína Dugovičová: „Fedor Flašík klame, ak tvrdí, že redakcia Plus7dní ho neoslovila v súvislosti s článkom o Evite Urbaníkovej. Týždenník Plus7dní Fedora Flašíka viackrát telefonicky kontaktoval, ale keďže on nereagoval, priestor na vyjadrenie dostala Monika Flašíková Beňová ako jeho vtedajšia manželka a človek, ktorý je takisto dlhoročne spájaný s Evitou Urbaníkovou."CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

Televizní skupina Prima v příštích týdnech stáhne svou hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy ze CNN Prima News, dále ji bude vysílat už jen na stanici Prima.

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Aj tlačové oddelenie ministerstva kultúry, na čele ktorého je nominantka OĽaNO Natália Milanová, prešlo po voľbách zmenou.

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Počet zákazníkov operátora O2 dosiahol koncom júna už takmer 2,16 mil., čo je o 4% viac ako pred rokom. Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli koncom júna 138 mil. eur, čo je medziročne menej o 6%. Do polročných výnosov sa tak naplno premietla už aj situácia spojená so šírením koronavírusu na Slovensku a štátnych opatrení k jeho zamedzeniu, ako aj tretinový pokles ceny prepojovacích poplatkov. Zisk skupiny O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o necelé 2% na 58 mil. eur.

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Televize Nova chystá na podzim nové díly krimi seriálu Specialisté, na obrazovky se po několikaměsíční pauze způsobené koronavirem vrátí seriál Ulice.

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Najčítanejšie