Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň Foto: archív F. Flašík

Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň

23.05.2017 21:20 | Tlač | mk

V poslednom vydaní Plus 7 dní vyšiel článok s názvom Evitine nezaplatené faktúry: Má v tom prsty Fedor Flašík?

 

 

V článku, ktorý kritizuje spôsob podnikania a nevyplatené faktúry Evy Urbaníkovej, redaktori spájajú nepriamo (väčšinou s otáznikom) podnikanie Evity s Fedorom Flašíkom, ktorý je jedným z kandidátov na šéfa RTVS. „Fedor - tichý radca? Podľa našich informácií nezostalo len pri tom," píšu v článku Ivan Mego a Kristína Dugovičová. Pri naznačovaní prepojenia podnikania Urbaníkovej s Flašíkom sa autori opierajú o tvrdenie anonyma: „Nie je to tak dávno, čo sa Fedor chválil, ako do Evitinho vydavateľstva, keď začínala, investoval. A že sa mu to nakoniec vyplatilo, lebo Evite sa mimoriadne darí. V tom čase kupovala svojmu frajerovi Mercedes a rozmýšľala len nad tým, či to nebude vyzerať, že si ho vydržiava," tvrdí náš zdroj, ktorý sa pohybuje v prostredí niekdajšieho reklamného mága. V texte chýba reakcia Flašíka aj Urbaníkovej na toto "tiché" prepojenie.

Redakcia oslovila bývalú manželku Flašíka: „Monika Flašíková-Beňová poprela fakt, že by boli s Fedorom Evitinými tichými spoločníkmi vo firme. „Nie, ani nás nikdy nežiadala o žiadnu investíciu," povedala nám doslova. A tak bude asi iba náhoda, že Evita podnikala v knižnom biznise podobne ako kedysi Fedor s reklamnou agentúrou Donar. Rovnako ako u Urbaníkovej aj u Flašíka išli zisky cez jednu firmu, náklady a dlhy cez druhú," píše sa v článku.

Fedor Flašík reagoval na článok pobúreným statusom, v ktorom poprel informácie týždenníka a upozornil, že Plus 7 dní sa ho na nič nepýtala. „Je to totálne neprofesionálna, zlomyselná a zákerná práca nepodložená žiadnymi faktami, dokonca ani indíciami. Vyvoláva vo mne pocit, že sú to články na objednávku (viď článok o Donare, ktorý taktiež obsahuje kopu nezmyslov, poloprávd a klamstiev)," reagoval Flašík pre Omédiách.com Flašík. Tiché prepojenie, o ktorom píše týždenník, označil za úplný nezmysel. "Nikdy som sa s Evitou na túto tému nebavil. Nikdy z jej strany ani nebola naznačená takáto téma. Nikdy ma o žiadnu radu nežiadala a ani som jej v ničom neradil. Celá táto fabulácia zo strany Plus 7 dní je vykonštruovaná. V živote nikdy som nehovoril o tom, že by som investoval do Evitinho vydavateľstva."

Reakciu na článok zverejnila aj Monika Flašíková-Beňová:

„Je trápne, ak rôzne záujmové skupiny ktoré stoja za niektorými kandidátmi, nevedia o post generálneho riaditeľ RTVS zabojovať projektom, ale využívajú intrigy a zákulisné hry a neštítia sa zneužiť aj médiá," povedal Flašík.

Na otázku v súvislosti s obvineniami Flašíka a Flašíkovej-Beňovej, že ide o diskreditačnú kampaň proti Flašíkovi v prospech kandidáta Michala Ruttkaya, ktorý je priateľ riaditeľa vydavateľstva Petra Mertusa, vydavateľstvo ani šéfredaktorka Plus 7 dní neodpovedali.

Reagovala spoluautorka článku Kristína Dugovičová: „Fedor Flašík klame, ak tvrdí, že redakcia Plus7dní ho neoslovila v súvislosti s článkom o Evite Urbaníkovej. Týždenník Plus7dní Fedora Flašíka viackrát telefonicky kontaktoval, ale keďže on nereagoval, priestor na vyjadrenie dostala Monika Flašíková Beňová ako jeho vtedajšia manželka a človek, ktorý je takisto dlhoročne spájaný s Evitou Urbaníkovou."

pošli na vybrali.sme.sk


O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

Spoločnosť O2 si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie a pri tejto príležitosti podporila projekty, ktoré mladým ľuďom približujú, prečo sa pred 30 rokmi ľudia postavili za slobodu a demokraciu a prečo sa za tieto hodnoty oplatí bojovať aj dnes.

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Organizátori dnes už po dvanásty raz slávnostne odovzdali ocenenia Biela vrana za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra. V čase 30-teho výročia Nežnej revolúcie nám príbehy ocenených pripomínajú obrovskú hodnotu slobody, ale aj to, aké dôležité je neustále sa o ňu starať. Zároveň upozorňujú na to, že ani 30 rokov po prevrate nežijeme v spoločnosti, kde sú právo a spravodlivosť rovnako dostupné pre všetkých. Ocenenie preto získali štyria laureáti, ktorí tieto odkazy stelesňujú.

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Dnes 17. novembra, symbolicky na 30. výročie od Nežnej revolúcie, odštartoval nový portál s názvom Defence News.

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

České televízie pripravujú k 30. výročiu revolúcie špeciálne relácie (VIDEO)

České televizní stanice připravují na neděli k 30. výročí začátku sametové revoluce speciální vysílání nebo pořady. Česká televize bude mít několik venkovních studií v centru Prahy.

Magio TV prináša viacero noviniek

Magio TV prináša viacero noviniek

Telekom vylepšuje svoju televíznu ponuku: prináša nové kanály v Magio TV, aj filmové a seriálové novinky vo videopožičovni Magio Kino. Zároveň vylepšuje aplikáciu Magio GO, ktorá je dostupná už aj pre Smart TV a prináša nové zaradenie Magio GO TV Box.

Najčítanejšie