Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň Foto: archív F. Flašík

Flašík považuje článok Plus 7 dní za diskreditačnú kampaň

23.05.2017 21:20 | Tlač | mk

V poslednom vydaní Plus 7 dní vyšiel článok s názvom Evitine nezaplatené faktúry: Má v tom prsty Fedor Flašík?

 

 

V článku, ktorý kritizuje spôsob podnikania a nevyplatené faktúry Evy Urbaníkovej, redaktori spájajú nepriamo (väčšinou s otáznikom) podnikanie Evity s Fedorom Flašíkom, ktorý je jedným z kandidátov na šéfa RTVS. „Fedor - tichý radca? Podľa našich informácií nezostalo len pri tom," píšu v článku Ivan Mego a Kristína Dugovičová. Pri naznačovaní prepojenia podnikania Urbaníkovej s Flašíkom sa autori opierajú o tvrdenie anonyma: „Nie je to tak dávno, čo sa Fedor chválil, ako do Evitinho vydavateľstva, keď začínala, investoval. A že sa mu to nakoniec vyplatilo, lebo Evite sa mimoriadne darí. V tom čase kupovala svojmu frajerovi Mercedes a rozmýšľala len nad tým, či to nebude vyzerať, že si ho vydržiava," tvrdí náš zdroj, ktorý sa pohybuje v prostredí niekdajšieho reklamného mága. V texte chýba reakcia Flašíka aj Urbaníkovej na toto "tiché" prepojenie.

Redakcia oslovila bývalú manželku Flašíka: „Monika Flašíková-Beňová poprela fakt, že by boli s Fedorom Evitinými tichými spoločníkmi vo firme. „Nie, ani nás nikdy nežiadala o žiadnu investíciu," povedala nám doslova. A tak bude asi iba náhoda, že Evita podnikala v knižnom biznise podobne ako kedysi Fedor s reklamnou agentúrou Donar. Rovnako ako u Urbaníkovej aj u Flašíka išli zisky cez jednu firmu, náklady a dlhy cez druhú," píše sa v článku.

Fedor Flašík reagoval na článok pobúreným statusom, v ktorom poprel informácie týždenníka a upozornil, že Plus 7 dní sa ho na nič nepýtala. „Je to totálne neprofesionálna, zlomyselná a zákerná práca nepodložená žiadnymi faktami, dokonca ani indíciami. Vyvoláva vo mne pocit, že sú to články na objednávku (viď článok o Donare, ktorý taktiež obsahuje kopu nezmyslov, poloprávd a klamstiev)," reagoval Flašík pre Omédiách.com Flašík. Tiché prepojenie, o ktorom píše týždenník, označil za úplný nezmysel. "Nikdy som sa s Evitou na túto tému nebavil. Nikdy z jej strany ani nebola naznačená takáto téma. Nikdy ma o žiadnu radu nežiadala a ani som jej v ničom neradil. Celá táto fabulácia zo strany Plus 7 dní je vykonštruovaná. V živote nikdy som nehovoril o tom, že by som investoval do Evitinho vydavateľstva."

Reakciu na článok zverejnila aj Monika Flašíková-Beňová:

„Je trápne, ak rôzne záujmové skupiny ktoré stoja za niektorými kandidátmi, nevedia o post generálneho riaditeľ RTVS zabojovať projektom, ale využívajú intrigy a zákulisné hry a neštítia sa zneužiť aj médiá," povedal Flašík.

Na otázku v súvislosti s obvineniami Flašíka a Flašíkovej-Beňovej, že ide o diskreditačnú kampaň proti Flašíkovi v prospech kandidáta Michala Ruttkaya, ktorý je priateľ riaditeľa vydavateľstva Petra Mertusa, vydavateľstvo ani šéfredaktorka Plus 7 dní neodpovedali.

Reagovala spoluautorka článku Kristína Dugovičová: „Fedor Flašík klame, ak tvrdí, že redakcia Plus7dní ho neoslovila v súvislosti s článkom o Evite Urbaníkovej. Týždenník Plus7dní Fedora Flašíka viackrát telefonicky kontaktoval, ale keďže on nereagoval, priestor na vyjadrenie dostala Monika Flašíková Beňová ako jeho vtedajšia manželka a človek, ktorý je takisto dlhoročne spájaný s Evitou Urbaníkovou."

pošli na vybrali.sme.sk


SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

1. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

2. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

3. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

4. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

5. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

6. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

7. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

8. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

9. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

10. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

Najčítanejšie