Streľba v redakcii denníka v USA si vyžiadala niekoľko mŕtvych Ilustr. foto: RSF

Streľba v redakcii denníka v USA si vyžiadala niekoľko mŕtvych

28.06.2018 22:24 | Tlač | ČTK

Strelecký útok v redakcii denníka The Capital v meste Annapolis v americkom štáte Maryland si vyžiadal niekoľko mŕtvych.

 

Televízii Fox News to povedal úrad miestneho šerifa. Na mieste incidentu v masívnom počte zasahovala polícia. Hovorca mesta pre agentúru AP povedal, že útočník bol zadržaný.

Spravodajský server Daily Mail s odvolaním sa na políciu napísal, že mŕtvi sú najmenej štyria a že ďalších 20 ľudí bolo zranených.

Niektoré médiá uvádzajú až šesť mŕtvych. Polícia z okresu Anne Arundel, ktorá zásah vedie, ale zatiaľ žiadnu bilanciu neoznámila.

Stanica NBC News s odvolaním sa na svoje zdroje uviedla, že zadržaný útočník je beloch a že zrejme použil brokovnicu. Informácie o možnom motíve nie sú známe.

Okolie incidentu je uzavreté a polícia vyzvala obyvateľov, aby sa k miestu nepribližovali. Na mieste je zvláštna jednotka pyrotechnikov, ktorí budovu a okolie prehľadávajú kvôli možným výbušninám.

Marylandsky guvernér Larry Hogan vyhlásil, že ho správa o tragédii v Annapolise úplne zranila. O incidente bol informovaný aj prezident Donald Trump.

Denník The Capital prináša spravodajstvo z hlavného mesta Marylande a susedných okresov. Vlastníkom denníka je spoločnosť Baltimore Sun Media Group.

Aktualizácia 29.6.:

Strelec vo štvrtok zastrelil päť ľudí a dvoch ďalších ľahko zranil. Na tlačovej konferencii to oznámila polícia s tým, že útočník si sídlo denníka vybral cielene.

William Krampf, ktorý je šéfom polície v okrese Anne Arundel, ktorého je Annapolis súčasťou, povedal, že strelec po vstupe do budovy zapálil dymovnice. K útoku použil dlhú strelnú zbraň. Médiá predtým uvádzali, že to bola zrejme brokovnice.

Vyšetrovateľom sa už podarilo útočníka identifikovať, má takmer 40 rokov. Podľa informácií agentúry AP sa muž očividne snažil rýchlej identifikácii zabrániť, pretože si poškodil brušká končekov prstov tak, aby nebolo možné použiť na určenie identity odtlačky. Identita nakoniec bola stanovená na základe porovnania fotografií tváre. Meno útočníka polícia nezverejnila.

Policajný šéf povedal, že redakcia denníka bola pred útokom na sociálnych sieťach terčom hrozieb. Či za vyhrážaním stál útočník, jasné zatiaľ nie je.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie