Francúzsky súd potvrdil pokuty za fotky vojvodkyne Kate Reprofoto youtube ODN

Francúzsky súd potvrdil pokuty za fotky vojvodkyne Kate

19.09.2018 23:56 | Tlač | ČTK

Francúzsky odvolací súd dnes potvrdil vysoké pokuty za zverejnenie snímok polonahej britskej vojvodkyňa Kate, ktoré bulvárni fotografi získali v roku 2012 počas jej dovolenky s manželom Williamom v Provence.

 

Dvaja zamestnanci francúzskej odnože magazínu Closer musia zaplatiť pokutu vo výške celkovo 90.000 eur. Ďalších 100.000 eur by mali Kate a William dostať ako odškodné.

Šéfredaktorka časopisu Closer Laurence Pieauová a vydavateľ Ernesto Mauri dostali maximálnu možnú pokutu, teda každý 45.000 eur. Fotografi Cyril Moreau a Dominique Jacovides z parížskej agentúry Bestimage, ktorí šokujúce fotky podľa súdu zaobstarali, musia zaplatiť každý 10.000 eur, aj keď polovicu z čiastky budú musieť uhradiť len v prípade, že sa v podmienke dopustia ďalšieho prehrešku.

Obaja fotografi od začiatku popierajú, že by boli autormi fotiek.

Celková pokuta vo výške 100.000 eur poputuje do francúzskej štátnej kasy. Všetci štyria obžalovaní budú musieť navyše spoločne zaplatiť 100.000 eur ako odškodné, ktoré dostanú priamo Kate a William.

Právnici britského následníka trónu a jeho manželky pritom za vydanie fotiek, na ktorých je odhalené poprsie vojvodkyne, požadovali kompenzáciu vo výške 1,5 milióna eur.

Týždenník Closer patrí k najúspešnejším bulvárnym časopisom vo Francúzsku. K jeho cenným "úlovkom" patrí zverejnenie intímneho vzťahu bývalého francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda s herečkou Juliou Gayetovou. Na zverejňovanie známych žien v plavkách sa Closer špecializuje. Zasiahol takto do súkromia bývalej prezidentskej kandidátky a Hollandeovej expartnerky Ségolene Royalovej, bývalej manželky exprezidenta Nicolasa Sarkozyho Cecilie či šéfky nacionalistického Národného združenia (vtedy Národného frontu) Marine Le Penovej.

Okrem Royalovej, ktorá bola chválená za svoju postavu vo svojich vtedajších 53 rokoch, mali všetky prípady súdnu dohru, pri ktorej musel denník platiť na odškodnom a pokutách desaťtisíce eur.

pošli na vybrali.sme.sk


Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

1. Česká televízia čelí v súvislosti s hokejom útokom na svoj web

Web Českej televízie (ČT) sa dnes stal terčom internetových útokov, ktoré obmedzili jeho funkčnosť.

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

2. Slovenské ministerstvo zahraničných vecí spolu s českým vítajú koniec bojov v Game of Thrones

Ministerstvo zahraničných vecí víta ukončenie dlhoročnej občianskej vojny v Západozemí, oznámilo dnes na oficiálnej stránke na facebooku české ministerstvo zahraničných vecí.

DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

3. DIGI priniesla finále Game of Thrones do kina

Neopakovateľná atmosféra jedinečného zážitku na veľkom plátne. Také bolo finále epického seriálu, ktoré priniesla DIGI SLOVAKIA svojim zákazníkom, partnerom a fanúšikom seriálu.

Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

4. Nadácia Orange už po desiaty raz ocení prácu neziskových organizácií

Pracujú na lepšom Slovensku, pracujú na krajšom svete okolo nás.

Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

5. Posledný diel Hry o tróny rozhodne, kto zasadne na Železný trón

Koniec Hry o tróny, kultového fantasy seriálu z produkcie HBO, nastane už tieto dni. Káblová televízia HBO vysiela poslednú šiestu epizódu záverečnej ôsmej série príbehu súperiacich šľachtických rodov na fiktívnom kontinente Západozemí.

Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

6. Začalo sa s natáčaním druhej minisérie Mária Terézia, s novou hlavnou predstaviteľkou

Druhá miniséria Mária Terézia, ktorá je pokračovaním projektu štyroch verejnoprávnych televízií, má za sebou prvú oficiálnu klapku. Filmový štáb minulý týždeň natáčal v Arcibiskupskom zámku a záhradách v Kroměříži. Na druhej sérii spolupracujú RTVS, Česká televízia, rakúska ORF, Beta Film Mníchov, Maya production Praha a MR Film.

Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

7. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

8. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

9. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

10. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Najčítanejšie