Francúzsky súd potvrdil pokuty za fotky vojvodkyne Kate Reprofoto youtube ODN

Francúzsky súd potvrdil pokuty za fotky vojvodkyne Kate

19.09.2018 23:56 | Tlač | ČTK

Francúzsky odvolací súd dnes potvrdil vysoké pokuty za zverejnenie snímok polonahej britskej vojvodkyňa Kate, ktoré bulvárni fotografi získali v roku 2012 počas jej dovolenky s manželom Williamom v Provence.

 

Dvaja zamestnanci francúzskej odnože magazínu Closer musia zaplatiť pokutu vo výške celkovo 90.000 eur. Ďalších 100.000 eur by mali Kate a William dostať ako odškodné.

Šéfredaktorka časopisu Closer Laurence Pieauová a vydavateľ Ernesto Mauri dostali maximálnu možnú pokutu, teda každý 45.000 eur. Fotografi Cyril Moreau a Dominique Jacovides z parížskej agentúry Bestimage, ktorí šokujúce fotky podľa súdu zaobstarali, musia zaplatiť každý 10.000 eur, aj keď polovicu z čiastky budú musieť uhradiť len v prípade, že sa v podmienke dopustia ďalšieho prehrešku.

Obaja fotografi od začiatku popierajú, že by boli autormi fotiek.

Celková pokuta vo výške 100.000 eur poputuje do francúzskej štátnej kasy. Všetci štyria obžalovaní budú musieť navyše spoločne zaplatiť 100.000 eur ako odškodné, ktoré dostanú priamo Kate a William.

Právnici britského následníka trónu a jeho manželky pritom za vydanie fotiek, na ktorých je odhalené poprsie vojvodkyne, požadovali kompenzáciu vo výške 1,5 milióna eur.

Týždenník Closer patrí k najúspešnejším bulvárnym časopisom vo Francúzsku. K jeho cenným "úlovkom" patrí zverejnenie intímneho vzťahu bývalého francúzskeho prezidenta Françoisa Hollanda s herečkou Juliou Gayetovou. Na zverejňovanie známych žien v plavkách sa Closer špecializuje. Zasiahol takto do súkromia bývalej prezidentskej kandidátky a Hollandeovej expartnerky Ségolene Royalovej, bývalej manželky exprezidenta Nicolasa Sarkozyho Cecilie či šéfky nacionalistického Národného združenia (vtedy Národného frontu) Marine Le Penovej.

Okrem Royalovej, ktorá bola chválená za svoju postavu vo svojich vtedajších 53 rokoch, mali všetky prípady súdnu dohru, pri ktorej musel denník platiť na odškodnom a pokutách desaťtisíce eur.

pošli na vybrali.sme.sk


Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

1. Ukrajinský prezident navrhol výmenu novinára Vyšynského za Sencova

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navrhol výmenu novinára Kyryla Vyšynského väzneného v Kyjeve za režiséra Oleho Sencova odsúdeného v Rusku na dvadsať rokov.

Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

3. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

4. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

5. Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri požiari v známom japonskom štúdiu animovaného filmu Kyoto Animation Studio v japonskom Kjóte.

Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

6. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

7. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

8. Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

Na sociálnych sieťach pribúdajú v posledných dňoch fotky ľudí, ako môžu vyzerať o 30 rokov, či naopak fotky, ako vyzerajú o niekoľko rokov mladší. Ľudia si ich vytvorili pomocou aplikácie FaceApp, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie zmeniť tvár ľudí podľa rôznych kritérií a aj podľa veku. Odborníci však varujú, aplikácia sa môže dostať k citlivým údajom, s ktorými môže ďalej bez vedomia ich majiteľa nakladať.

Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

9. Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

Istanbulský súd dnes oslobodil novinára a experta medzinárodnej novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Erola Önderoglua obžaloby z teroristickej propagandy.

AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

10. AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a český miliardář Daniel Křetínský exkluzivně jednají o odkoupení podílů španělské mediální skupiny Prisa ve společnosti Le Monde Libre. Ta kontroluje skupinu Le Monde, jenž vydává stejnojmenný deník.

Najčítanejšie