Prokuratúra nekomentovala informácie o spojení Kočnera s vraždou Reprofoto TA3

Prokuratúra nekomentovala informácie o spojení Kočnera s vraždou

04.10.2018 12:02 | Tlač | ČTK

Polícia ani prokuratúra nekomentovali informácie, že vraždu novinára Jána Kuciaka si podľa jedného zo štyroch obvinených z činu objednal kontroverzné podnikateľ Marian Kočner.

 

Ten je vo väzbe kvôli inému prípadu. Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová pre ČTK povedala, že prokuratúra sa s ohľadom na vyšetrovanie nebude vyjadrovať nad rámec informácií, ktoré k prípadu zverejnila v pondelok. Polícia zase odkázala na prokuratúru.

Denník N v stredu napísal, že Zoltán Andruško, ktorý je obvinený ako sprostredkovateľ vraždy novinára Kuciaka a ktorý spolupracuje s políciou, označil za objednávateľa vraždy Kočnera. Advokátka Andruskóa televízii Markíza potvrdila, že jej klient vypovedal proti Kočnerovi.

Prokurátor skôr v tomto týždni na tlačovej konferencii povedal, že z objednávky vraždy reportéra bola obvinená jediná žena zo štvorice zadržaných. Tá sa podľa médií dobre pozná s Kočnerom, o ktorom Kuciak v minulosti písal.

Tökölyová uviedla, že všetky informácie k priebehu vyšetrovania, ktoré bolo možné zverejniť, poskytli prokurátori na spomínanej tlačovej konferencii. Generálny prokurátor vtedy bez bližších podrobností uviedol, že obvinení môžu byť ďalší ľudia.

Z doteraz zverejnených informácií od prokuratúry vyplýva, že objednavateľka vraždy zaplatila Andruskóovi za vraždu Kuciaka 50.000 eur v hotovosti a tiež mu odpustila 20.000 eur z jeho dlhu. Medzi obvinenými je podľa prokuratúry tiež vrah a jeho pomocník.

Kuciak bol zastrelený vo svojom dome tento rok vo februári, spolu s novinárom prišla o život aj jeho partnerka.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie