Vrahovia Kuciaka vraj plánovali aj ďalšiu vraždu, ku ktorej malo dôjsť v najbližšom čase Reprofoto: FB TV/DenníkN

Vrahovia Kuciaka vraj plánovali aj ďalšiu vraždu, ku ktorej malo dôjsť v najbližšom čase

04.10.2018 19:58 | Tlač | ČTK, mk

Skupina, ktorá zavraždila novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú, sa po tomto zločine chystala zlikvidovať aj prvého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarského.

 

Informoval o tom dnes spravodajský web aktuality.sk.

Server s odvolaním sa na nemenovaný zdroj napísal, že získal informáciu, podľa ktorej minimálne dvaja z obvinených z Kuciakovej vraždy plánovali tiež vraždu Šufliarského. "Bolo začaté trestné stíhanie za vraždu v štádiu prípravy," uviedol zdroj.

Podľa informácií televízii JOJ k vražde malo dôjsť v blízkom čase, k jej prekazeniu došlo pravdepodobne z dôvodu zadržania organizátorov.

Odporúčame aj: Jeden z obvinených z vraždy Kuciaka svedčí, že si ju objednal Kočner

Na prípravu likvidácie prominentného prokurátora údajne boli najatí Tomáš Sz. a Alena Zs. Tomáš Sz. je teraz väzobne stíhaný za spáchanie vraždy Kuciaka a Alena Zs. za sprostredkovanie alebo objednanie tohto zločinu, pripomenuli aktuality.sk.

Podľa webu bol Šufliarsky tŕňom v oku mafiánov. Okrem iného bol prokurátorom v procese so šéfom obávaného zločineckého gangu Mikulášom Černákom, ktorý bol odsúdený na trest doživotného odňatia slobody.

Polícia ani prokuratúra dnes nekomentovali informácie, že vraždu Kuciaka si podľa jedného zo štyroch obvinených z činu objednal kontroverzný podnikateľ Marian Kočner. Ten je vo väzbe kvôli falšovaniu zmeniek Markízy. Hovorkyňa úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová ČTK povedala, že prokuratúra sa kvôli vyšetrovaniu nebude vyjadrovať nad rámec informácií, ktoré k prípadu zverejnila v pondelok. Polícia zase odkázala na prokuratúru.

pošli na vybrali.sme.sk


V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

1. V Bratislave svieti veľká fotka Martiny a Jána, do ulíc idú ľudia z celého Slovenska

V predvečer výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa na Primaciálnom námestí v Bratislave rozsvietil nápis #ALL FOR JAN so známou fotkou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

2. Vyhlásenie viac ako 400 novinárov: Zabili nám kolegu a jeho snúbenicu. Nezabudli sme. A nikam neodchádzame!

Viac ako 400 novinárov sa podpísalo pod vyhlásenie k výročiu vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

3. S novými nonstop dátovými balíkmi Nonstop Navigácia a Nonstop Hry Orange predstavuje ďalšie možnosti neobmedzeného dátovania

Orange rozširuje ponuku obľúbených nonstop dátových balíkov a svojim zákazníkom prináša ďalšie možnosti, ako bez obmedzení využívať dáta a mobilné aplikácie.

Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

4. Zástupcovia krajín EÚ schválili dohodu o autorských právach na sieti

Zástupcovia vlád krajín Európskej únie dnes schválili kompromisnú verziu dohody o ochrane autorských práv na internete, ktorá bola minulý týždeň dosiahnutá spoločne s Európskym parlamentom.

Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

5. Czech Media Invest prodala skupinu polských rádií Eurozet

Společnost Czech Media Invest (CMI) prodala skupinu polských rozhlasových stanic Eurozet, které loni získala od francouzského koncernu Lagardere.

Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

6. Dezinformácie, nevedomosť a Moc faktov

Ako povedal bývalý prezident Barack Obama, „je to nádej vzbudzujúca kniha o tom, čo dokáže ľudský pokrok, keď sa naučíme pracovať s faktami namiesto toho, aby sme podliehali vrodeným predsudkom a zaujatosti.“

Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

7. Rodičia Kuciaka veľmi neveria, že sa vraždu podarí úplne vyšetriť

Rodičia zavraždeného novinára Jána Kuciaka majú pochybnosti, či sa vyšetrovateľom podarí úplne vyšetriť vraždu ich syna vrátane odhalenia objednávateľa činu.

The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

8. The Jerusalem Post: Médiá robia zo zajatých členov Islamského štátu celebrity (VIDEO)

Mnohých Iračanov a Sýrčanov poburuje ako o členoch samozvaného Islamského štátu (IS) píšu niektoré hlavne západné médiá. Robia z nich celebrity, pýtajú sa ich na ich životné plány a ignorujú otázky týkajúce sa vraždenia a mučenia obetí.

Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

9. Majiteľ Pravdy a Parlamentných listov prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu

Český senátor a miliardár Ivo Valenta prevádza svoj majetok do zvereneckého fondu. ČTK dnes povedal, že sa pre prevod rozhodol kvôli dedičskému usporiadaniu majetku.

Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)

10. Kovačič Hanzelová bude mať vlastnú reláciu Rozhovory ZKH (VIDEO)


SME.sk spúšťa novú videosekciu a niekoľko nových relácií.

 

Najčítanejšie